Indijos sostinėje išdalyta 5 milijonai apsaugos kaukių po to, kai dėl ypač aukšto oro taršos lygio vyriausybei neliko kitos išeities, kaip tik paskelbti nepaprastąją visuomenės sveikatos padėtį, pranešė BBC.  
 
Oro Naujajame Delyje užterštumui pasiekus grėsmingą lygį, Aukščiausiojo teismo įgaliota komisija priėmė keletą apribojimų sostinėje ir dviejose kaimyninėse valstijose.
 
Savaitei sustabdytos visos statybos, uždrausti fejerverkai.
 
Bent jau iki kito antradienio uždarytos miesto mokyklos.
 
Naujojo Delio ministras Arvindas Kejriwalas teigė, kad miestas pavirto „dujų kamera“.
 
Kaukės dalijamos mokiniams ir jų tėvams, A. Kejriwalas paragino gyventojus jas naudoti kiek įmanoma dažniau.
 
Mažyčių kietųjų dalelių (vadinamųjų PM2 .5), patenkančių į plaučius, koncentracija Naujajame Delyje šiuo metu siekia 533 mikrogramus kubiniame metre. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja, kad PM2 .5 lygis per 24 val. vidutiniškai neviršytų 25 mikrogramų kubiniame metre.  
 
Miestą apgaubus tirštam baltam smogui, gyventojai internete ėmė dalytis nuotraukomis. Dauguma jų įpykę, kad situacija nesikeičia jau daugelį metų.
Viena iš priežasčių, kodėl oro kokybė Indijos sostinėje kiekvienais metais pablogėja būtent lapkričio ir gruodžio mėnesiais, ta, kad kaimyninėse Pundžabo ir Harjanos valstijose ūkininkai, siekdami išvalyti laukus, degina ražienas. Situacija blogėja ir dėl fejerverkų, šaudomų per tradicinę Divalio šventę.
 
Užterštumą taip pat sukelia dulkės statybose, automobilių ir gamyklų išskiriamos dujos, tačiau svarbiausia priežastimi vis tiek išlieka deginami laukai.
 
Šiaurinėje Indijos dalyje kiekvieną žiemą daugiau nei 2 milijonai ūkininkų 80 000 kv. km plote sudegina 23 milijonus tonų pasėlių liekanų.
 
Ražienų dūmai yra ypač pavojingas kietųjų dalelių, anglies dioksido, azoto dioksido ir sieros dioksido kokteilis.
 
Harvardo universiteto tyrėjai, pasitelkdami palydovo užfiksuotus duomenis, nustatė, kad 2012–2016 metais daugiau nei pusę oro teršalų Naujajame Delyje sukėlė laukų deginimas. Ugnis išplinta taip, kad ją galima matyti ir „Nasos“ palydovinėse nuotraukose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.02; 00:55