Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad, atsižvelgiant į demografinius pokyčius bei kylančią geopolitinę įtampą, šią savaitę ketinama diskutuoti dėl visuotinio šaukimo.  
 
„Šią savaitę Krašto apsaugos ministerija rengs pristatymą ir diskusiją per socialinius tinklus, bus diskutuojama dėl to (visuotinio šaukimo – ELTA). Tai klausimas, kuris nuolat keliamas, ir demografinė situacija verčia apie tai kalbėti”, – pirmadienį Krašto apsaugos ministerijoje kalbėjo A. Anušauskas.
Lietuvos kariuomenės paradas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr. 2012.12.23
 
Ministro teigimu, galutinis sprendimas priklausys nuo visuomenės išsakytos nuomonės, politinių jėgų sutarimo bei resursų. 
 
„Aš manau, kad visuomenė turi apie tai kalbėti. Koks bus tos diskusijos galutinis rezultatas, priklauso ir nuo politinių jėgų sutarimo, ir nuo resursų. Pabrėšiu, kiekvieną politinį sprendimą įgyvendinant reikia skirti ir papildomus pinigus”, – sakė A. Anušauskas. 
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.01.23; 07:13

Šoka vaikai. Slaptai.lt nuotr.

Antradienį Seimo narys socialdemokratas Gintautas Paluckas ketina pateikti Seimui Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūlys beveik dvigubai, iki 800 eurų „į rankas“, didinti išmoką kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje.
 
Projektu siūloma universalią išmoką kiekvienam gimusiam, įvaikintam ar globojamam vaikui didinti nuo dabar nustatyto 11 BSI (bazinė socialinė išmoka) iki 20 BSI.
 
„Tuo atveju, jeigu BSI dydis, Vyriausybės nutarimu, 2022 m. būtų toks pat, koks jis yra dabar, tai yra 40 eurų, tuomet vienkartinė išmoka kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, būtų kone dvigubai didesnė ir siektų 800 eurų „į rankas“ (dabar 440 eurų)“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.
 
Projektą inicijavę socialdemokratai sako, kad pastaruosius 5 metus stebimi neigiami demografiniai pokyčiai, todėl dabartinė valstybės demografinė politika reikalauja pokyčių.
 
Pirmieji vaiko žingsniai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Preliminariais skaičiavimais, projektuojamas išmokos gavėjų skaičius 2022–2025 m. siektų apie 30,02 tūkst. žmonių. Įstatymo pataisos iniciatoriai nurodo, kad, pritarus siūlymui įtvirtinti 20 BSI koeficiento dydį, prognozuojamas kasmetinis lėšų poreikis 2022 m., 2023 m., 2024 m., 2025 m. siektų apie 24 mln. eurų.
 
Siūloma, kad Išmokų vaikams įstatymo pataisos įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d.
 
Pagal galiojantį įstatymą, kiekvienam gimusiam, įvaikintam vaikui ar vaikui, kuriam globa nustatyta šeimoje ar šeimynoje, iki jam sukaks pusantrų metų, skiriama 11 bazinių socialinių išmokų dydžio vienkartinė išmoka vaikui.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2021.10.19; 07:30

Kinija atšaukia savo prieš 35 metus įvestą gimstamumo kontrolę, šeimų, turinčių vieną vaiką, politiką. Komunistų partijai teko skubiai imtis tokių priemonių, nes reguliavimas buvo per daug sėkmingas.

Apie tai praneša Džonis Erlingas savo straipsnyje „Kodėl Kinija iš tikrųjų nutraukia savąją vieno vaiko šeimos politiką“, išspausdintame laikraščio Die Welt portale.

Continue reading „Die Welt: kodėl Kinija nutraukia savąją vieno vaiko šeimos politiką”