Dviratininkai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Kalnų dviratininkai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Sekmadienį jau tryliktą kartą vilniečius ir miesto svečius kvies pajudėti didžiausias dviračių renginys Lietuvoje „IKI Velomaratonas 2022“.
 
Rekordinis renginys sulaukia daugiau nei 2700 dalyvių, apdovanotas metų sporto renginio titulu.
 
Vilniaus miesto savivaldybė palaiko aplinkai draugišką transportą, plėtoja dviračiams pritaikytą infrastruktūrą ir skatina miestiečius ne tik prisidėti prie švaresnio miesto, bet ir pajudėti. „Velomaratonas“ įtrauktas ir į „Vilnius 700“ programą.
 
Renginio metu, savivaldybė praneša apie numatomus eismo ribojimus ir viešojo transporto organizavimo pakeitimus, įrengtas laikinas viešojo transporto stoteles.
 
Dalyviai startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavę iki transporto žiedo apsisuks ir važiuos tomis pačiomis gatvėmis atgal per Karaliaus Mindaugo tiltą, Žvejų, Upės, Vytauto ir A. Mickevičiaus gatves, per Žvėryno tiltą, A. Goštauto gatve iki Baltojo tilto ir atgal bei Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.
 
Vaikų grupės taip pat startuos Nepriklausomybės aikštėje, važiuos Gedimino prospektu, pasuks į J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto gatves ir finišuos Gedimino prospekte šalia Nepriklausomybės aikštės.
Lietuva tampa dviratininkų šalimi. Vytauto Visocko nuotr.
 
Pasaulio dviratininkai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Rugpjūčio 21 d. nuo 5.00 iki 19.00 val. visoje dviračių maratono trasoje bus draudžiamas transporto ir viešojo transporto eismas, taip pat trasoje bus draudžiama statyti transporto priemones.
 
Rugpjūčio 21 d. nuo 5.00 iki 19 val. keisis 1G, 3G ir 6G greitųjų autobusų maršrutų trasos, 10, 11, 22, 33, 40, 43, 46, 52, 53, 56, 73, 88, 88N ir 89 autobusų maršrutų trasos bei 2, 3, 4, 6 ir 17 troleibusų maršrutų trasos, o 10, 12 maršruto troleibusai nevažiuos.
 
Keleivių patogumui prie Žirmūnų tilto, arčiau žiedinės Olandų g. sankryžos, bus įrengtos laikinos viešojo transporto stotelės šv. Petro ir Povilo bažnyčia (abiem kryptimis). Šiose stotelėse stos 1G, 6G, 10, 33, 40, 43, 46, 53, 88, 88N ir 89 maršrutų autobusai ir 2, 4 ir 17 maršrutų troleibusai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.08.21; 07:35

Bėgimas „Valstybė – tai Tu“. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Valstybės dieną vyksiančio bėgimo ir važiavimo dviračiais dalyviai siekė priminti: kiekvienas esame valstybės dalis.
 
Liepos 6-ają, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, VšĮ „Mūsų vėliavos“ ir Lietuvos karių asociacija „Keliautojų klubas“ organizavo tradicinį renginį „Valstybė – tai Tu“. Jo metu Vilniaus Senamiestyje vyko garbės bėgimas, kurio maršrutas apėmė senąją miesto gynybinę sieną. Prie bėgikų prisijungė dviratininkai, jų maršrutas buvo skirtas paminėti skirtingus miesto ir valstybės raidos etapus.
 
Bėgikai ir dviratininkai startavo S. Daukanto aikštėje iškart po Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonijos Simono Daukanto aikštėje.
 
„Šiuo simboliniu bėgimu ir važiavimu su Lietuvos valstybės istorinėmis vėliavomis norime atkreipti dėmesį į sostinės ir visos šalies saugumą, taip pat skatinti pilietinę bei istorinę savimonę, ugdyti patriotiškumą ir pagarbą istorinei atminčiai, valstybei ir valstybingumui“, – sakė Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas“ vadovas Rolandas Lubys.
 
Dalyvių skaičius nebuvo ribojamas – laukiamas kiekvienas norintis. Kiekvienas registracijos mokestį sumokėjęs bėgikas dovanų gavo neštąją vėliavą, kurią galės išsikelti prie savo namų, sakoma VšĮ „Mūsų vėliavos“ pranešime.
 
Bėgimo trasos ilgis – 5 kilometrai. Ji driekėsi gatvėmis ir pėsčiųjų takais, besiribojančiais su miesto gynybine siena, Gedimino pilies kalnu ir Vilniaus arkikatedra bazilika. Po starto S. Daukanto aikštėje, bėgimas tęsėsi Universiteto, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos, Totorių, Benediktinių, Vilniaus, Klaipėdos, Pylimo, Bazilijonų, Šv. Dvasios, Bokšto, Maironio ir Šv. Brunono Bonifaco gatvėmis bei Bernardinų sodo taku palei Vilnelę, Kazio Škirpos alėja ir pėsčiųjų taku aplink Gedimino pilies kalną, Arsenalą, Vilniaus arkikatedrą baziliką iki Valdovų rūmų kiemo.
 
Dviračių trasa tęsėsi 10 kilometrų ir leido aplankyti buvusias miesto ribas, Vilniui, istorijai ir Lietuvai svarbius objektus – Arkikatedrą, Šventaragio slėnį, Arsenalą, Senąjį miestą (Kalnų parką), vėliau Olandų gatve dviratininkai prasuko pro Misionierių bažnyčią, atvyko prie simbolinių Aušros vartų, vėliau Pylimo gatve palei buvusią gynybinę sieną ir Tauro kalną atriedėjo prie modernios Lietuvos simbolio – Seimo rūmų, tuomet suko į Gedimino prospektą, kuriuo kaip centrine miesto ir istorijos ašimi užbaigė savo važiavimą finišuodami Valdovų rūmuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.07; 05:30