Dažniausiai incidentai poliklinikoje iškyla tarp pacientų, pacientų ir registratūros  darbuotojų, rečiau – tarp pacientų ir gydytojų.

Man ir mano kolegai Karoliniškių poliklinikoje teko pamatyti viešumoje labai retą incidentą – vidinį gydančio personalo konfliktą. Jis gal ir nebūtų vertas skaitytojų dėmesio, jei ne viena aplinkybė. Viena iš incidento dalyvių – Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė, kineziterapeutė Albina Kavaliauskaitė.

Priminsiu, jog A.Kavaliauskaitės vadovaujama profesinė sąjunga ne kartą principingai ginčijosi su darbdaviais dėl geresnių medikų darbo sąlygų, didesnių atlyginimų, atostogų ir pan. Manoma, kad dėl tokios veiklos, pasirėmus net formaliai neteisėtu pretekstu, sykį buvo išmesta iš darbo, tada kreipėsi į teismą, ir teismo sprendimu po dviejų metų bylinėjimosi vis tik buvo grąžinta atgal į darbą. A. Kavaliauskaitės santykių su darbdaviais istorija buvo plačiai nušviesta žiniasklaidoje kaip žmogaus persekiojimo pavyzdys.

Continue reading „Apie incidentą Karoliniškių poliklinikoje”

turtuoliai

Mokslininkai priėjo išvadą, kad turtingi žmonės labiau už kitus linkę į neetišką elgesį, rašo The Angales Times.

Kalifornijos instituto Berklyje tyrėjai šią teoriją įrodė eksperimentais. Vienas iš jų toks:  specialiai parengti stebėtojai slėpėsi ties sankryža miesto centre ir pasižymėdavo pravažiuojančių pro šalį automobilių markę, gamybos metus ir būklę. Paskui jie stebėjo, ar vairuotojai laukdavo savo eilės ties posūkiu. Išaiškėjo, kad žmonės, vairavę pačius brangiausius automobilius, keturis kartus dažniau už ne tokių brangių mašinų vairuotojus važiuodavo į posūkį, tam neturėdami teisių.

Continue reading „Turtuoliai, motyvuojami godumo, labiau už kitus linkę sukčiauti”