Eifelio bokštas. EPA – ELTA nuotr.

Paryžius, rugsėjo 13 d. (dpa-ELTA). Dėl energijos krizės Eifelio bokštas vakarais bus apšviestas iki 23.45 val., o paskui šviesos bus išjungiamos – daugiau nei valanda anksčiau nei įprastai.
 
Šis pokytis yra dalis Prancūzijos sostinės energijos taupymo plano, kurį antradienį paskelbė merė Anne Hidalgo. Iki šiol Eifelio bokštas buvo apšviečiamas iki 1 val. nakties, šviesoms sublykčiojant kas valandą – šią akimirką ypač vertino turistai.
 
Kitų viešųjų pastatų, pavyzdžiui, rotušės, apšvietimas ateityje bus išjungiamas 22 val., tačiau gatvių apšvietimas saugumo sumetimais nebus ribojamas.
 
Paryžius taip pat sumažins šildymą viešuosiuose pastatuose, išskyrus vaikų darželius ir senelių namus. Administraciniuose pastatuose šildymas bus įjungiamas mėnesiu vėliau nei įprastai, o temperatūra sieks 18 laipsnių. Taip pat nuo 26 iki 25 laipsnių bus sumažinta vandens temperatūra municipaliniuose baseinuose.
 
Iš viso 96 proc. energijos Paryžiuje suvartoja ne viešasis sektorius, sakė A. Hidalgo, todėl miestas siekia bent 10 proc. sumažinti energijos suvartojimą ir privačiame sektoriuje.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.09.14; 05:52

Energetikos ministras Dainius Kreivys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Energetikos ministras Dainius Kreivys susidariusią situaciją energetikoje vadina tobula audra.
 
Pasak ministro, dabartinė krizė, kaip ir audra, yra intensyvi dėl žaibiškai kylančių kainų pasaulinėje rinkoje ir neturėtų tęstis ilgai, kadangi pavasarį numatomas kainų kritimas bei paklausos augimas.
 
„Situacija, kurią turime šiandien tiek pasaulinėje energetikoje, tiek Lietuvoje, tai vyksta šiandien, turbūt galima apibūdinti kaip tolimą audrą. Tobula audra turi dvi pagrindines savybes: kadangi audra, tai yra aukšto intensyvumo. O antras dalykas, kad audros nesitęsia ilgai“, – Seime kalbėjo D. Kreivys.
 
Ministras parlamentarus tikino, kad energijos kainų krizė ilgai tęstis neturėtų ir pavasarį kainos turėtų kristi dvigubai. Jo teigimu, ateityje turėtų didėti dujų pasiūla iš Norvegijos, Jungtinių Valstijų.
 
 „Matome jau šiai dienai, kad ateities sandoriuose dujų kainos apie balandžio mėnesį yra beveik dvigubai žemesnės, nei dabar turime. Taip pat matome, kad Norvegija yra pasiūliusi ES eksportuoti 20 proc. daugiau dujų. Amerikiečių skalūnų dujų gamintojai vis stipriau pradeda įsijunginėti į rinką. Dujų poreikis per artimiausią pusmetį turėtų susibalansuoti“, – teigė D. Kreivys.
 
Nors situaciją vadina įtempta ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad pavasarį krizė turėtų atslūgti, kadangi energijos vartojimo poveikis sumenks.
 
„Pavasarį poreikis žymiai bus mažesnis ir šildymui, ir visiems kitiems dalykams. Taigi turime dabar piką, matome labai stiprius energetinių išteklių ribojimus Kinijoje, matome visą eilę netgi elektrinių, neveikiančių Vokietijoje“, – sakė D. Kreivys.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
 
2021.10.13; 02:00