ES delegacija žada Taivanui paramą. EPA-ELTA nuotr.

Taipėjus, lapkričio 4 d. (AFP-ELTA). Taivane viešinti Europos Parlamento delegacija pažadėjo šaliai solidarumą konflikte su Kinija. „Mes čia atvykome su labai paprasta, labai aiškia žinia: esate ne vieni“, – ketvirtadienį po susitikimo su Taivano prezidente Tsai Ing-wen pareiškė delegacijos vadovas, prancūzų europarlamentaras Raphaëlas Glucksmannas.
 
Europa, anot jo, remia Taivaną, šiam ginant laisvę, teisinės valstybės principus ir žmogaus orumą. ES turi tęsti bendradarbiavimą su Taivanu. „Pats laikas mums Europos Sąjungoje parodyti, kad sėdime vienoje valtyje“, – kalbėjo R. Glucksmannas. Dabar esą reikalingas konkretus susitikimų aukštu lygiu planas bei konkretūs žingsniai dėl partnerystės tarp ES ir Taivano. Demokratija Taivane turi būti saugoma, pažymėjo europarlamentaras.
 
Kinijos atstovybė Briuselyje prieš tai įspėjo, kad ES delegacijos vizitas Taivane „pakenks pagrindiniams Kinijos interesams ir sveikai Kinijos ir ES santykių plėtrai“.
 
Įtampa tarp Kinijos ir Taivano pastaraisiais metais vėl išaugo. Vyriausybė Pekine laiko Taivaną separatistine provincija, kuri, esant reikalui, karine jėga gali būti vėl suvienyta su žemynine dalimi. Pastaruoju metu daugėjo incidentų, kai kinų naikintuvai pažeidžia Taivano oro gynybos erdvę.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.05; 06:07

Europos Sąjungos delegacija Azerbaidžane pranešė, kad Prancūzijos, Lietuvos ir Latvijos konsorciumas laimėjo atranką ES Dvynių programos projektui „Parama stiprinant Azerbaidžano aukštojo mokslo sistemą“ įgyvendinti.

Tai jau aštuntas Lietuvos laimėtas ES Dvynių programos projektas Azerbaidžane ir trečias šiais metais, kas akivaizdžiai liudija stiprėjančius šalių ryšius ir išaugusį pasitikėjimą Lietuvos institucijomis ir ekspertais.

Prieš dešimtmetį Lietuvos aukštojo mokslo sistema tvarkėsi su panašiais iššūkiais, kurie dabar kyla Azerbaidžane. Įvertinusi savo patirtį ir išmoktas pamokas, Lietuva, kuri įgyvendins projektą kaip jaunesnioji partnerė, pasiūlė efektyvius ir praktikoje patikrintus sprendimo būdus. Lietuvai projekte atstovaus Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centru bei Europos socialinio fondo agentūra.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva, kuri dalyvauja šioje programoje nuo 2004 metų, užsitarnavo gerą vardą kaip profesionalus, aktyvus ir patikimas partneris. Remiantis Europos Komisijos projektų įgyvendinimo analize, Lietuva per šį laikotarpį tapo viena sėkmingiausių programos partnerių, nuo 2004 metų laimėjusi 90 ES dvynių projektų atrankų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.26; 05:15