Vilnius. Įvažiavimas į miestą. Slaptai.lt nuotr.

Antrus metus iš eilės Vilnius, vieno didžiausių pasaulyje verslo dienraščių „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ rengtuose Europos perspektyviausio miesto rinkimuose, vidutinio dydžio miestų kategorijoje užėmė daugiausiai prizinių vietų, dalijasi miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „GO Vilnius“.
 
Pranešama, kad ekspertai, įvertinę Vilniaus praėjusių metų pažangą, inovatoriškumą ir sugebėjimą prisitaikyti prie rinkos sąlygų, skyrė miestui apdovanojimus visose vertinimo kategorijose: ekonominio potencialo, verslui draugiškos aplinkos, užsienio investicijų strategijos ir žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityse.
 
Ketvirtadienį paskelbtame reitinge matyti, kad bent trijose kategorijose Vilnius pasirodė geriau nei pernai – ekonominio potencialo kategorijoje Vilnius iš 3 vietos pakilo į 2, verslui draugiškos aplinkos – iš 6 net į 3, o žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityje – iš 3 į 2.
Vilnius užleido pernai užimtą pirmą vietą už tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo strategiją ir nusileido į antrą vietą.
 
Bendroje vidutinių ateities miestų kategorijoje Vilnius užima antrą vietą, pirmoje vietoje – Ciurichas.
Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako esantis dėkingas visiems, prisidėjusiems prie šio išskirtinio pasiekimo pakartojimo.
 
„Vėl sulaukėme didžiulio pripažinimo skirtingose „fDi Intelligence“ apdovanojimuose! Pagal įvertinimų kiekį bei mastelį tikrai turime kuo didžiuotis. Šią neįtikėtiną sėkmę lemia Vilniaus žmonės ir nuosekliai puoselėjamas Gedimino kodas Vilniui – atvirumas pasauliui bei ateičiai, pagarba dirbančiam, kuriančiam žmogui. Nesustokime!“ – sužinojęs apie miesto pergalę sakė sostinės meras.
 
Kaip dalijamasi agentūros pranešime, intensyvi sostinės aukštųjų technologijų ekosistemos plėtra bei sėkmingas verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimas sukuria išskirtinę terpę augti.
 
Vienas iš inovatyviausių miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros iniciatyva suburti verslo ekosistemą „Vilnius TechFusion“, kuri po savo stogu jungia pažangiausius sostinės aukštųjų technologijų sektorius ir jų darbuotojus. Ekosistemos tikslas – parodyti pasauliui miesto lyderystę aukštųjų technologijų inovacijų srityje, pritraukti potencialių investuotojų ir talentingų darbuotojų iš viso pasaulio.
 
Lietuvos valdovų rūmai naktį. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Vilniuje šiandien yra kuriama tai, kuo mes gyvensime ateityje. Biotechnologijų, lazerių, finansinių technologijų, informacinių ir komunikacinių technologijų bei žaidimų kūrimo industrijos sukuria daugybę darbo vietų ir reikšmingai prisideda prie Lietuvos biudžeto. Miesto įmonių kuriamos inovatyvios technologijos kasmet pritraukia investuotojus iš viso pasaulio, o tai lemia kompanijų plėtrą, eksportą į naujas rinkas ir vis didėjantį sukuriamų darbo vietų skaičių. Vien pernai Lietuvos lazerių įmonės išaugo 15-20 proc., o „Fintech“ kompanijose dirba per 7 tūkst. darbuotojų“, – sako agentūros vadovė Inga Romanovskienė.
 
Apdovanojimų ceremonija, kurioje bus apdovanojami aukščiausius pasiekimus pelnę Europos miestai, įvyks kovo mėnesį didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.17; 05:38 

Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kasmetinio prestižinio „European Capital of Innovation“ (iCapital) konkurso finale Vilnius užėmė trečiąją vietą tarp 38 pretendentų – ne mažesnių nei 50 tūkst. gyventojų turinčių Europos miestų, skelbia sostinės savivaldybė. Konkurso laimėtojui atiteko 1 mln. eurų premija, dviejų antrų ir trečios vietos laimėtojams – po 100 tūkst. eurų.
 
„Įvertinimas tik užtvirtino tai, ką pasiekėme pastaraisiais metais, esame stiprūs savo inovacijomis, esame kūrybingi, galime būti lyderiai ir rodyti pavyzdį Europai, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. – Ačiū kiekvienam vilniečiui – kiekvienas kuriame savo miestą ir įkvepiame kurti kitus.“
 
Konkurso laimėtojas paskelbtas Briuselyje vykstančiame dviejų dienų trukmės Europos inovacijų tarybos aukščiausiojo lygio susitikime.
Prie Valdovų rūmų Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
„Šis apdovanojimas yra viso miesto nuopelnas – inovacijas kuria tiek mieste veikiančios įmonės, organizacijos, bendruomenės, tiek ir kiekvienas aktyvus vilnietis. Tampame tuo miestu, į kurį nori lygiuotis kiti Europos ir pasaulio miestai, kuris ne tik kalba apie inovacijas, bet ir iš tiesų jų imasi“, – sakė „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.
Dangoraižiai prie Neries. Vytauto Visocko nuotr.
 
Šiemet dalyvauti kasmetiniame konkurse paraiškas iš viso pateikė net 38 miestai, kuriuos vertino Europos inovacijų tarybos sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija. Renkant inovatyviausius Europos miestus buvo atsižvelgiama į jų vietos inovacijų ekosistemų naudą inovacijų kūrėjams ir miestiečių gerovei. Kartu su Vilniumi konkurso finale varžėsi Dublinas (Airija), Malaga (Ispanija), laimėjo Dortmundas (Vokietija).
 
Konkurso komisijai Vilnius išsamiai pristatė 2020 m. vystytus miesto projektus ir Vilniaus miesto skaitmenizacijos politiką (Vilnius 2IN), kurioje svarbų vaidmenį užima atviri duomenys.
 
Tarp sostinės svarbiausių su inovacijomis susijusių veiklų minima eksperimentinė kibernetinio saugumo iniciatyva „Hack Me if You Can“, padėjusi miestui apsisaugoti nuo galimų didesnių kibernetinių incidentų. Šis projektas kviečia programuotojus ieškoti spragų miesto savivaldybės administracijos valdomose IT sistemose, tačiau su sąlyga, kad šie užsiregistruoja.
Katedros aikštė. Krepšinio aikštelė. Slaptai.lt
 
Komisijai taip pat buvo pristatytas 5–12 klasių moksleivių technologinį raštingumą skatinantis projektas „IT MUST“, skirtas supažindinti vaikus su bent viena IT kalba, taip pat „Intelligent Energy Lab“ iniciatyva – atvira, 57 tvarios ir pažangios energetikos subjektus jungianti platforma, skatinanti ekosistemos bendradarbiavimą. Konkurse vertintas ir savanorystės projektas „Gedimino legionas“, taip pat kitos inovatyvios pandemijos valdymo, energijos išteklių tausojimo priemonės, su inovacijų ekosistemos vystymu susiję projektai.
 
Kaip teigiama savivaldybės pranešime, Vilniui atitekęs 100 tūkst. eurų piniginis prizas bus panaudotas įvairiems švietimo srities projektams vykdyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.25; 05:15