Vasario 23–26 d. bus pristatyti naujausi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos leidiniai Lietuvos parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ vyksiančioje 18-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.
„Litexpo“ Mokslo ir specializuotos literatūros salėje 3 įsikūrusiame LKA stende (3.15) mugės lankytojai galės įsigyti Lietuvos karo akademijos išleistų knygų ir pabendrauti su jų autoriais.
Lietuvos karo akademija Vilniaus knygų mugėje pristatys šiuos naujus leidinius:
Dr. Deivido Šlekio „Mąslaus Vyčio beieškant. Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990–2014)“;
Evgen Dykyi „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“.
LKA programa Vilniaus knygų mugėje:
Vasario 23 d. (ketvirtadienis)
16.00–16.50 val. (Konferencijų salė 3.2)
Dr. Deivido Šlekio monografijos „Mąslaus Vyčio beieškant. Lietuviškos karinės minties raida ir būklė po Nepriklausomybės atkūrimo (1990-2014)“ pristatymas.
Dalyvauja autorius ir prof. dr. G. Vitkus.
Vasario 26 d. (sekmadienis)
12.00–12.50 val. (Konferencijų salė 3.2)
Evgen Dykyi knygos „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ pristatymas.
Dalyvauja dr. M. Vitkūnas ir plk. ltn. V. Šerelis.
Vilniaus knygų mugė yra didžiausia ir pagrindinė knygų mugė Baltijos šalyse, rengiama nuo 2000 m., lankytojams pasiūlanti plačią programą. Per keturias dienas knygų mugėje pristatoma apie 400 įvairaus žanro renginių. Čia susitinka skaitytojai ir rašytojai, vyksta diskusijos, parodos ir pan.
Tai vienas reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje, kuriame kasmet dalyvauja ir Lietuvos karo akademija.
Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija, LKA archyvo nuotrauka.
Spalio 4 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo pristatyta Akademijos išleista
Evgeno Dykyi knyga „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“.
Susitikime, kurį organizavo Akademijos Karo mokslų instituto Karo istorijos centras, dalyvavo ir pats knygos autorius. Jis atsakė į svečių klausimus ir pasidalijo savo žiniomis ir ilgamete Ukrainos savanorio patirtimi.
Į knygos pristatymą susirinko Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės atstovai, Karo akademijos bendruomenė.
Hibridinis karas – terminas, kurį vis dažniau girdime viešojoje erdvėje, taip pat ir klausimų ar pasvarstymų apie pasiruošimą tokiam karui. Siekdama atsakyti į šiuos klausimus, Lietuvos karo akademija pristatė E. Dykyi knygą „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“.
Pasak knygos recenzento, Akademijos prorektoriaus mokslui ir studijoms dr. Gintauto Surgailio, autorius suprantamai ir aiškiai skaitytojams atskleidžia, kas yra hibridinis karas, kuo jis skiriasi nuo klasikinių schemų: „Hibridinis karas iki karo Ukrainoje pradžios visuomenėje buvo sunkiai suprantamas, bet visi į jį atkreipė dėmesį stebėdami įvykius Ukrainoje. E. Dykyi leidinyje analizuoja hibridinį karą, kurį 2014 m. pradėjo Rusija prieš Ukrainą, nuo pat jo pradžios.“
Ukrainos savanoris pabandė apibendrinti vis dar tebesitęsiančios Rusijos Federacijos agresijos prieš suverenią Ukrainos valstybę ir pasipriešinimo šiai agresijai patirtį. E. Dykyi išsikėlė ambicingą tikslą išskirti tokio karo pagrindinius dėsningumus ir tendencijas.
Pagrindinė hibridinio karo ypatybė, pasak E. Dykyi, yra nuolatinis karinių ir nekarinių veiksmų derinimas, kas tiek kariuomenei, tiek saugumo tarnyboms kelia ypatingus uždavinius. „Viena pagrindinių Rusijos agresijos pamokų, kurią ukrainiečiai išmoko, yra tai, kad atremti ją galima tik bendromis visos visuomenės pastangomis. Kariškiams, policijai, specialiosioms tarnyboms, žurnalistams ir civiliams būtina veikti koordinuotai. Tik tai suteikia galimybę nugalėti priešą“, – kalbėjo Ukrainos savanoris ir padėkojo Akademijos prorektoriui dr. G. Surgailiui už idėją „išplėsti“ anksčiau skaitytą paskaitą iki metodinės priemonės apie hibridinį karą.
Pristačius knygą vyko diskusija, svečiai pasisėmė naujų žinių, pasidalijo savo mintimis ir samprotavimais, išgirdo įdomių geopolitinės situacijos vertinimų, pateikė aktualių klausimų tiesiogiai knygos autoriui.
Knyga „Hibridinis Rusijos karas: Ukrainos patirtis Baltijos šalims“ išleista lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
Knygos autorius E. Dykyi nuo 15 metų įsitraukė į Ukrainos nacionalinį išsivadavimo iš sovietinės okupacijos judėjimą. 1991 m. subūrė studentų savanorių būrį, kuris dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo apsaugoje nuo sovietinių okupantų. Būrys viešai prisiekė Lietuvos Respublikai ir tapo vieninteliu užsieniečių daliniu Lietuvos savanorių pajėgose.
Autorius aktyviai dalyvavo kaip žurnalistas Čečėnijos Respublikos gynyboje nuo Rusijos agresijos. Taiki mokslininko karjera buvo nutraukta, kai 2004 m. teko ginti demokratiją Ukrainoje Oranžinės revoliucijos metu. Prasidėjus Rusijos intervencijai į Ukrainą, kartu su studentais jis papildė pirmųjų savanorių gretas, kurie išėjo į frontą ir sulaikė Rusijos agresiją, kol buvo suformuoti Ukrainos kariuomenės daliniai. Vadovavo pėstininkų kuopai Luhansko fronte. Asmeniškai dalyvavo išvaduojant 12-a Luhansko krašto kaimų ir miestų.
Informacijos šaltinis – Lietuvos krašto apsaugos ministerija.