Andrėjus Ilarionovas. Apostrophe.ua nuotr.

Michailas Mišustinas (Mishustinas) yra vienas efektyviausių specialiųjų tarnybų stovyklos atstovų. Kodėl? Jis sukūrė valstybę, kurioje sekamas kiekvienas finansinis žingsnis.

Federalinė mokesčių tarnyba, vadovaujama Michailo Mišustino, įdiegė visos Rusijoje atliekamų operacijų apskaitos sistemą. M. Mišustinas gavo ministro pirmininko postą siekdamas užbaigti visų Rusijos gyventojų sekimo Rusijos teritorijoje įgyvendinimo procesus. Taip tvirtina Rusijos ekonomistas, buvęs Rusijos Federacijos prezidento patarėjas ir Vašingtone esančio Katono instituto vyresnysis mokslinis bendradarbis Andrejus Illarionovas. Jis išskirtinį interviu davė leidinio „GORDON“ įkūrėjui Dmitrijui Gordonui.

Dmitrijus Gordonas, Gordonua.com leidinio savininkas.

A.Illarionovas mano, kad M.Mišustino paskyrimas reiškia galutinę dabartinio Rusijos režimo transformaciją nuo specialiųjų tarnybų ir jėgos struktūrų bendradarbiavimo prie vien specialiųjų tarnybų vadovavimo.

„Ponas Mišustinas yra vienas efektyviausių specialiųjų tarnybų stovyklos atstovų ne vien pagal savo kilmę – jo tėvas buvo aukštas sovietų ir Rusijos specialiųjų tarnybų generolas – bet ir pagal savo ideologiją, kuri idealiai atitinka tą Rusijos ir pasaulio viziją, kuria šiandien vadovaujasi Rusijos pilečiai. Nenuginčijama tai, kad ponas M.Mišustinas tiesiogine to žodžio prasme sukūrė modernią totalitarinę sekimo valstybę mokesčių ministerijoje “, – teigė A.Illarionovas.

Michailas Mišustinas. EPA – ELTA nuotr.

Daugelis žurnalistų ir užsienio ekspertų, kurie prieš keletą mėnesių svečiavosi pas poną Mišustiną, beje, dar nežinodami, kad jis netrukus bus paskirtas Rusijos ministru pirmininku, papasakojo štai tokią istoriją. Kai jie baigė kalbėtis Mišustino biure ir nepatikliai pasiteiravo apie jo sėkmę kuriant sistemą, leidžiančią stebėti visas be išimties finansines operacijas Rusijos Fedeacijos teritorijoje, p. Mišustinas pradėjo klausinėti. Pirmiausia jis pasiteiravo: „Kuriame viešbutyje jūs apsistojote?“ Jam atsakė: „Tokiame ir tokiame viešbutyje Maskvoje“. „Prašau pasakyti, ar šiandien jūs valgėte tame viešbutyje?“ „ Taip, viešbutyje“ arba „Ne, ne viešbutyje, o kavinėje“. Tada: „O kokioje kavinėje?“ „Na, čia yra apytikslis kavinių rajonas.“ Tada: „Ką jūs valgėte pusryčių metu?“

Ir M.Mišustinas po kelių minučių ekrane paroro, kaip tas žmogus, apsistojęs konkrečiame Maskvos viešbutyje, užsisako viešbučio kavinėje pusryčius… Fantastika? Negali būti?

A.Illarionovas pabrėžė, kad federalinė mokesčių tarnyba, vadovaujama M.Mišustino, įvedė visų finansinių operacijų, kurios atliekamos Rusijoje, apskaitos sistemą.

„Ši registracija atliekama realiu laiku, ji perduodama į valdymo pultą pačiai Mokesčių ministerijai ir, aišku, ne tik šiai ministerijai. Sandorių registracija sinchronizuojama su vaizdo kameromis. Maskvoje tai akivaizdžiai taikoma beveik visoms įstaigoms: parduotuvėms, kavinėms, restoranams, viešbučiams, bankams… Be to, yra veido atpažinimo technologijos, kurios dabar aktyviai naudojamos demonstracijų dalyviams sekti. Taigi per dvi – tris munutes įmanoma nustatyti, kas, kada ir kur tiksliai sandorį sudarė, kiek pinigų buvo sumokėta, kas tie žmonės, kurie pirko – pardavė.

Vladimiras Putinas. EPA – ELTA nuotr.

A.Illarionovas įsitikinęs, kad M.Mišustinas gavo ministro pirmininko postą, kad sėkmingai užbaigtų kurti visos Rusijos stebėjimo mechanizmus. Džordžo Orvelo romano „1984“ nuostatos tapo neginčijama realybe Rusijos Federacijoje.

Paklaustas, kodėl Vladimiras Putinas taip skuba įteisinti naująsias konstitucijos pataisas, A.Illarionovas atsakė: „Pagrindinis veiksnys – kovo mėnesį Vakaruose tarptautinis teismas skelbs verdiktą, kas kaltas dėl Nyderlandų lėktuvo „Boeing MH17“ žūties. Tarptautiniai teismai gali priimti nuosprendį, kad V.Putinas – kalčiausias, kad jis – tarptautinis nusikaltėlis, kurį būtina areštuoti ir patupdyti į kalėjimą iki gyvos galvos. Taigi V.Putinas skuba sukurpti tokią teisinę sistemą Rusijoje, kad tarptautiniams tribunolams jo išduoti negalėtų jokia Rusijos valdžia.

Gordonua.com

„Gordonua“ leidiniui duotame interviu A.Illarionovas, be kita ko, pabrėžė, jog V.Putinas nesiruošia trauktis iš politikos. Nėra jokių nuovargio, apatijos požymių, kad V.Putinas svarstytų galimybę trauktis iš didžiosios politikos.

Informacijos šaltinis – Gordonua.com