JAV ir Lietuvos delegacijų susitikimas. URM nuotr.

Vašingtonas/Vilnius, lapkričio 23 d. (ELTA). Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vizito Vašingtone metu antradienį įvyko pirmasis mūsų valstybės istorijoje dvišalis Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) strateginio dialogo Indijos−Ramiojo vandenynų regiono klausimais susitikimas.
 
Jame, kaip pažymima Užsienio reikalų ministerijos pranešime, buvo aptartos strateginės tendencijos Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, konsultuojamasi dėl dvišalio bendradarbiavimo perspektyvų ir ryšių su partneriais plėtros. Lietuvos ir JAV delegacijos taip pat aptarė ekonominio bendradarbiavimo galimybes.
 
„Pirmą kartą Lietuvos ir JAV santykių istorijoje pradėjome tokio lygio strateginį dialogą. Kartu su JAV matome bendrą interesą stiprinti partnerystes su šalimis, kurias sieja bendras įsipareigojimas demokratinėms vertybėms. Vertiname JAV politinę ir ekspertinę paramą, kuri padės Lietuvai užmegzti ir puoselėti ilgalaikius ir tvirtus santykius su bendramintėmis Indijos ir Ramiojo vandenyno, Rytų Azijos regiono šalimis“, – teigė ministras G. Landsbergis.
 
Lietuva, siekdama sustiprinti politinius ryšius su Rytų Azijos šalimis ir atverti naujus kelius rinkų diversifikacijai, didina diplomatinį atstovavimą regione. Pastaraisiais metais įsteigtos Lietuvos ambasados Australijoje ir Korėjos Respublikoje, priimti sprendimai dėl ambasados Singapūre ir abipusių prekybos atstovybių steigimo su Taivanu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.24; 08:17

2017 metais prie Somalio krantų buvo užfiksuoti mažiausiai 54 piratų išpuoliai – dvigubai daugiau negu 2016 metais. Apie tai antradienį informavo BBC, remdamasis tarptautinės nekomercinės organizacijos „One Earth Future“ pranešimu.

„2017 metai akivaizdžiai rodo, kad piratų grupės vis dar gali puldinėti praplaukiančius laivus“, – pažymėjo viena iš pranešimo autorių Maisie Pigeon.

JT duomenimis, didžiausias piratų aktyvumas šiame Indijos vandenyno rajone buvo užfiksuotas 2009-2011 metais, kai jūrų plėšikai kasmet užpuldavo daugiau kaip 200 civilių laivų. 2012 metais tokių išpuolių skaičius sumažėjo tris kartus, o 2013-2014 metais buvo užpulta maždaug po 10 laivų. Vėliau tarptautinės bendrijos pastangos kovoje su piratais leido sumažinti išpuolių skaičių beveik iki nulio.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.23; 02:30