Rusija sekmadienį paskelbė 20-imt Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų „nepageidaujamais asmenimis“ ir nurodė, kad jie privalo išvykti iš šalies iki pirmadienio vakaro.
 
Rusija apie tai paskelbė praėjus dienai po to, kai Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų dėl 2014 m. įvykusių sprogimų amunicijos sandėlyje. Pasak Čekijos vidaus reikalų ministro Jano Hamaceko, buvo nustatyta, kad šie diplomatai yra Rusijos Federacijos Išorinės žvalgybos tarnybos (SVR) ir Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnai.
 
Sekmadienį Rusija iškvietė Čekijos ambasadorių Maskvoje Vitezslavą Pivonką ir pranešė jam apie jo šalies diplomatų išsiuntimą.
„V. Pivonkai buvo pasakyta, kad 20 Čekijos ambasados darbuotojų Maskvoje buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis“, – skelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija.
 
„Jiems nurodyta palikti šalį iki 2021 m balandžio 19 dienos pabaigos“, – pridūrė ministerija, o Čekijos vyriausybės sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatus pavadino „priešišku veiksmu“.
 
Tai reiškia, kad Maskvoje lieka vos penki Čekijos diplomatai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.19; 09:00

Dabartinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino žvalgybinė veikla Rytų Vokietijoje buvo susijusi su nelegaliu šnipinėjimu, praneša naujienų agentūra TASS. 

Užrašas skelbia: „Rusijos šnipai”

V.Putinas tai atskleidė interviu Rusijos TV laidai „Naujienos šeštadienį“. Interviu fragmentas buvo panaudotas siužete apie Rusijos išorinės žvalgybos tarnybos 95-metį.

„Visas mano darbas Sovietų Sąjungos žvalgyboje buvo susijęs ne šiaip sau su Išorinės žvalgybos tarnyba, o būtent su nelegaliu šnipinėjimu“, – sakė V.Putinas.

Jis taip pat teigė, kad atsisakyti savo gyvenimo ir artimųjų bei ilgiems metams išvykti iš šalies gali ryžtis ne bet kas, o tik išrinktieji.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.24; 19:18

sluzba_vnesnej

Rusijos SVR (Služba vnešnej razvedki) nuo šių metų pradžios kuria naujas tinklaraščių monitoringo metodikas. Apie tai rašo laikraštis “Kommersant”.

Tinklaraščių monitoringui Išorinės žvalgybos tarnyba (rus. SVR) išleido 30 milijonų rublių. “Komersant” duomenimis, kalbama apie tris tenderius už tokią sumą.

Pagrindinis tikslas – parengti visuomenės nuomonės formavimo per socialinius tinklus metodikas. Tai bus daroma tam tikrų informacinių pranešimų pagalba. Visų tenderių užsakovas – viena karinė dalis, kuri, kaip rašo leidinys, priklauso Išorinės žvalgybos tarnybai.

Continue reading „Rusijos Išorinės žvalgybos tarnyba ketina kontroliuoti socialinius tinklus”

mossa_geltonas

Jakovas Karocas – Izraelio žvalgybos ŠAI (Šerut Iediot – informacijos tarnyba), o vėliau ir Mosado (Mossad – Izraelio specialiųjų užduočių tarnyba) agentas.

Kilęs iš Vengrijos, Jakovas Karocas (Yakov Karoc) iš pradžių dirbo britams Sirijoje, o paskui Šai (pogrindinės žydų armijos Hagana, veikusios Palestinoje iki Izraelio pasiskelbimo savarankišku, žvalgybos valdyboje).

J.Karocas taip pat prisidėjo prie žydų imigracijos į Izraelį iš Šiaurės Afrikos. 1949 metų liepą jis įsidarbino Izraelio kontržvalgybos tarnyboje Šin-Bet. Jis iškart buvo paskirtas įgaliotiniu Tel-Avivo rajone ir jam buvo pavesta stebėti daugybę ten įsikūrusių užsienio ambasadų bei užsienio agentus. Vėliau jis neilgai dirbo Jeruzalės rajono vadovu, o po to 1952 metais tapo svarbios – arabų šalių – valdybos Šin Bete vadovu.

Continue reading „Arabų slaptųjų tarnybų žinovas”