Rusijos Valstybės Dūmos palaiminta Konstitucijos reforma prezidentui Vladimirui Putinui leistų išsilaikyti valdžioje iki 2036 m., praneša AFP.
 
Įstatymo projektui Valstybės Dūmoje, žemesniuose parlamento rūmuose, buvo pritarta po trečiojo svarstymo trečiadienį. Jam dar turės pritarti aukštesnieji parlamento rūmai ir regioninė valdžia.
 
Visuomenės balsavimas, kurį V. Putinas vadina plebiscitu, turėtų įvykti balandžio 22 d. Rusijos konstitucija būtų pakeista pirmą kartą nuo 1993 m.
Dėl esminių pokyčių V. Putino kadencijos būtų skaičiuojamos iš naujo.
 
Į valdžią jis atėjo 1999 m., kai tapo premjeru. 2000 m. V. Putinas prezidento poste pakeitė Borisą Jelciną ir juo buvo dvi ketverių metų kadencijas iki 2008 m.
 
Jis vėl tapo prezidentu 2012 m., šį kartą kadencija buvo pailginta iki 6 metų. Jis buvo dar kartą perrinktas 2018 m.
 
Priėmus Konstitucijos pakeitimus, prezidentas įgytų teisę paleisti parlamentą, jei šis tris kartus atsisakytų paskirti šalies vadovo siūlomą ministrą.
 
Be to, prezidentas įgytų daugiau galių prižiūrint Konstitucinio Teismo, Aukščiausiojo Teismo ir prokurorų darbą.
 
Reforma taip pat sustiprintų Rusijos Federacijos Valstybės tarybos vaidmenį, kuri šiuo metu yra patariamoji institucija.
 
Konstitucijos pakeitimai taip pat įtvirtintų Rusijos „tikėjimą Dievu“, nepaisant jos ilgalaikės pasaulietinės valstybės istorijos.
 
Santuoka būtų pripažįstama kaip vyro ir moters sąjunga, taigi iš esmės būtų uždrausta tos pačios lyties partnerystė.
 
Dar viena svarbi naujovė – draudimas „atiduoti Rusijos teritoriją“ ir draudimas tai skatinti. Tai leistų užtikrinti, kad 2014 m. Rusijos aneksuotas Ukrainai priklausantis Krymas ir toliau liktų Rusijos rankose net ir po V. Putino pasitraukimo iš politikos.
 
Įstatymu taip pat būtų apsaugoma ir „istorinė teisybė“ dėl šalies vaidmens Antrajame pasauliniame kare bei „tėvynės gynėjų atminimas“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.12; 00:30