Turizmo diena Vilniuje – pažintinės ekskursijos troleibusais, autobusais, dviračiais ir pėsčiomis. Sauliaus Žiūros nuotr.

Sekmadienį minint Turizmo dieną, sostinės viešuoju transportu keliaus gidai, kurie keleiviams pasakos istorijas, kurias slepia pro langą matomi vaizdai.
 
Lietuvos valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kokie filmai buvo sukurti Vilniaus Fabijoniškių ir Šeškinės rajonuose? Kur Naujamiestyje galima rasti galeriją po atviru dangumi? Kokias paslaptis saugo anapus geležinkelio įsikūrę Naujininkai? Norintys rasti atsakymus į šiuos klausimus kviečiami sekmadienį važiuoti Vilniaus viešojo transporto autobusais ir troleibusais.
 
Tai – dalis visą savaitę vykstančios Vilniui skirtos pažintinės programos. Nuo antradienio vykstančiose nemokamose ekskursijose mažiau turistiniuose rajonuose – Pavilnyje, Vilkpėdėje, Viršuliškėse ir kituose – jau įvyko keturiasdešimt ekskursijų, kuriose dalyvavo daugiau nei 1000 žmonių.
 
Saulėtą savaitgalį vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami po miestą keliauti dviračiais bei išbandyti mažiau įprastų formų ekskursijas, kurios vyks sutemus arba baigsis ypatinga vakariene. Šioms kelionių agentūrų parengtoms ekskursijoms galios specialios kainos. Iš toliau atvykstančių turistų lauks sostinės viešbučiai, paruošę specialius pasiūlymus, prie jų prisijungė ir restoranai. Turistinį savaitgalį turiningai užbaigti padės sostinės viešbučiai, kurių lankymas sekmadienį bus nemokamas, pažymima Vilniaus savivaldybės pranešime.
 
Vytautas Didysis. Vytauto Kašubos skulptūra. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Įprasta kelionė sostinės viešuoju transportu sekmadienį pavirs pažintine. 11-ojo, 89-ojo ir 3G maršrutų autobusai bei 2-ojo maršruto troleibusais keliaus profesionalūs gidai, kurie keleiviams pasakos istorijas, susijusias su pro langus slenkančiais vaizdais. 11-ojo maršruto autobusas nubrėš nuo Vingio parko iki Užupio krantų besidriekiantį „Žaliąjį maršrutą“. Centro gatvėmis vingiuojantis 89-ojo maršruto autobusas parodys ikoninius, kiekvienam turistui privalomus pamatyti Vilniaus objektus – Gedimino pilį, arkikatedrą, Aušros vartus ir modernųjį MO muziejų.
Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Greitasis 3G autobusas nuveš į toliau nuo centro esančias Fabijoniškes, Šeškinę, o gidas papasakos, kokie filmai buvo sukurti šiuose rajonuose. Vilniaus studentų mėgstamas 2-ojo maršruto troleibusas, nuo studentų miestelio Saulėtekyje per Antakalnį ir centrą keliaujantis į Geležinkelio stotį, pristatys „Istorinį maršrutą“. Sekmadienį ryte vyks po dvi kiekvieno maršruto ekskursijas, prie jų bus galima prisijungti bet kurioje stotelėje, sakoma pranešime.
 
Turizmo dienos renginius organizuoja „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius. Didelis dėmesys bus skiriamas saugumui, renginių dalyviams rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, uždarose patalpose dėvėti kaukes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.27; 08:00

Minint Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams Estijos tarptautinių keleivių pervežimo kompanija „Lux Express“ padovanojo unikalų, specialiai šiai progai sukurtą istorinį maršrutą autobusu. Į „kelionę laiku“ po intriguojančių faktų ir legendų turtingą Vilnių drauge su sostinės gyventojais leidosi Estijos ambasadorė ir miesto svečiai.

Anot „Istorinio autobuso“ iniciatyvos autorių – Estijos tarptautinių keleivių pervežimo kompanijos „Lux Express“, unikalus istorinis maršrutas po Vilnių yra proga dar kartą prisiminti svarbius Baltijos šalių tarpusavio santykius, paskatinti norą pažinti geriau vieniems kitus ir prasmingai atšvęsti Lietuvos valstybei svarbią datą. „Istorinio autobuso“ turą atidarė ir sveikinimo žodį tarė Estijos ambasadorė.

„Labai simboliška, kad šiandienos kelionę pradedame iš Karaliaus Mindaugo stotelės. Mindaugo Karūnavimo dienos proga norėčiau priminti, kad šiemet svarbios istorinės sukaktys švenčiamos visame Baltijos regione. Tai rodo, kiek bendro turime tarpusavyje. Tokiomis progomis visuomet galvoju apie ateitį. Apie bendrą ateitį drauge.

Pastebiu, kad tarpusavio draugystė regione bunda ir į Lietuvą atvyksta vis daugiau žmonių iš kaimyninių šalių. Šie metai ir mus jungiančios istorinės sukaktys – tai puiki proga darsyk sustiprinti ir atnaujinti santykius tarp žmonių“, – pranešime spaudai cituojama Estijos ambasadorė Lietuvoje Jana Vanaveski.

Įprasta manyti, kad istorine Vilniaus praeitimi daugiausiai domisi tik turistai. „Istorinio autobuso“ iniciatyva parodė, kad ir patys vilniečiai nori daugiau sužinoti apie savo miesto praeitį ir apie tai, kuria linkme miestas vystosi šiuo metu. Unikalaus maršruto sudarytojas „Gatvės gyvos“ įkūrėjas Albertas Kazlauskas teigia, kad kasmet domėjimasis šalies sostinės istorija tarp vietos gyventojų auga, o į paskelbtas ekskursijas vietų nelieka labai greitai.

„Vis daugiau vilniečių atranda mūsų miesto įvairiapusiškumą. Su kiekviena įdomia patirtimi įsitikiname, kad sostinė gali pasiūlyti begalę istorinių temų kiekvieno skoniui – apie meną, karą, pramonę, architektūrą, legendas, tautas. Ypač svarbu, kad perskaičius ar išgirdus kažką nauja, galima iš karto leistis į kelionę be sudėtingų procedūrų – juk aplankyti savo miesto įdomybes nereikia planuotis atostogų, rezervuoti skrydžių. Pavyzdžiui, į šio „Istorinio autobuso“ maršrutą vietų neliko per kelias valandas, o juo pravažiavo iš viso apie 350 žmonių.

Ekskursijų dalyvius visuomet traukia matytos, bet mažai aptartos vietos. Šis maršrutas buvo unikalus tuo, kad per vieną kelionę nauju ir patogiu autobusu galėjome aplankyti itin skirtingas miesto vietas. Liepos 6-ąją ieškojome Neries senvagės, senųjų miesto vartų, antrojo Tauro kalno, apsukome didelį ratą pro Antakalnį, Senamiestį, Naujamiestį ir Šnipiškes. Per trumpą laiką ekskursijos dalyviai galėjo susidaryti įvairialypio miesto vaizdą – būtent tokio, koks Vilnius ir yra: su gilia senove ir naujausiais miesto akcentais“, – iniciatyvą apibendrino profesionalus gidas A. Kazlauskas.

Pasak Estijos tarptautinių keleivių pervežimo kampanijos „Lux Express“ atstovo Janno Ritsbergo, iniciatyva tapo ir galimybe darsyk prisiminti apie bendrą praeitį ir išryškinti Baltijos šalių panašumus. Juk šiemet valstybingumo šimtmetį švenčia ne tik lietuviai, bet ir latviai, estai. Bendra istorinė patirtis leidžia lengviau puoselėti santykius, o galimybė laisvai judėti atveria kelius glaudesniam bendravimui. O tai, kad lietuviai domisi kaimyninių šalių gyvenimu, rodo kasmet augantis keliautojų skaičius į Rygą, Taliną. Noras geriau pažinti vieniems kitus leidžia stiprinti tarpusavio santykius, nenutraukti ryšių ir tęsti bendras kultūrines tradicijas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.08; 07:17