Semeru ugnikalnis Indonezijoje. EPA – ELTA foto

Džakarta, gruodžio 4 d. (AFP-ELTA). Po Semeru ugnikalnio išsiveržimo Indonezijos Javos saloje institucijos paskelbė aukščiausią perspėjimo laipsnį.
 
Vulkanas Lumajango regione, sekmadienį išspjovęs šimto metrų aukščio pelenų debesį, kelia grėsmę aplinkiniams kaimams, pranešė Vulkanologijos ir geologinių katastrofų kontrolės centras.
 
Institucijos duomenimis, sekmadienį kalno šlaitais slinko lavos „lavinos“. Kol kas informacijos apie žuvusius ar sužeistus žmones nėra.
 
Dauguma gyventojų iš abiejų kaimų, kuriems gresia didžiausias pavojus, evakavosi, sakė atstovė. Žmonėms įrengti laikini būstai.
 
Vaizdo įrašuose buvo matyti milžiniškas juodas debesis, kylantis į dangų iš kraterio ir dengiantis saulę.
 
Popietę aplinkinius kaimus užklupo musoninės liūtys, susimaišiusios su vulkaniniais pelenais, pranešė vietos stotis „Kompas TV“. Anot AFP reporterio, po ugnikalnio išsiveržimo nutrūko interneto ir telefono ryšys. Institucijos nemokamai gyventojams dalijo kaukes.
 
3 676 metrų aukščio Semeru yra aukščiausias kalnas Indonezijos Javos saloje, jis stūkso už 800 km į pietryčiu nuo sostinės Džakartos.
 
Lygiai prieš metus per Semeru ugnikalnio išsiveržimą žuvo mažiausiai 51 žmogus, buvo apgadinta 5 000 namų, kaimus padengė purvas ir pelenai. Beveik 10 000 gyventojų tada buvo priversti palikti savo namus.
 
Indonezijoje yra 130 aktyvių vulkanų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.05; 05:03

Indonezijos saloje išsiveržęs ugnikalnis privertė evakuotis tūkstančius žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Indonezijoje sekmadienį išsiveržė Levotolo ugnikalnis, išspjaudamas į orą 4 km aukščio pelenų ir dūmų stulpą. Ugnikalnio išsiveržimas privertė evakuotis tūkstančius žmonių, uždarytas vietinis oro uostas, informuoja „Deutsche Welle“.
 
Daugiau kaip 2 700 žmonių evakuoti iš ugnikalnio šlaituose įsikūrusių 28 kaimų. Ugnikalnis stūkso Lembatos saloje, Rytų Nusos Tengaros provincijoje.
 
Nepaisant tarp vietinių kilusios panikos, pranešimų apie sužeistus ar žuvusius negauta.
 
Levotolo ugnikalnis yra trečias per pastaruosius mėnesius Indonezijoje išsiveržęs ugnikalnis. Javos saloje anksčiau išsiveržė Merapio ugnikalnis, o Sumatros saloje – Sinabungo.
 
17 tūkstančių salų turinčioje Indonezijoje yra 400 ugnikalnių. 129 yra aktyvūs, o 65 iš jų klasifikuojami kaip pavojingi.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.30; 15:14