Londonas, spalio 1 d. (ELTA). Jungtinės Karalystės (JK) premjeras sako, kad šalis artimiausiu metu nesiruošia siųsti savo instruktorių į Ukrainą, kur jie apmokytų ukrainiečių karius, praneša naujienų portalas „rbc.ua“ remdamasis „Reuters“.
Anksčiau JK gynybos ministras Grantas Shappsas neatmetė galimybės, kad britų kariai rengs apmokymus vakarų Ukrainoje.
Tačiau tokius teiginius paneigė JK premjeras Rishi Sunakas. Jis paaiškino, kad gynybos ministras tekalbėjo apie ateities galimybes dalį treniruočių organizuoti Ukrainoje.
Anot jo, kalbama ne apie artimiausias, o apie ilgalaikes perspektyvas. R. Sunakas taip pat pabrėžė, kad britai nebus siunčiami kariauti šiame konflikte.
Nuo 2022 m. pradžios Jungtinėje Karalystėje buvo apmokyta daugiau nei 22 000 ukrainiečių kareivių. Jie tobulino karinius įgūdžius, mokėsi kariauti apkasuose ir suteikti medicininę pagalbą.
Londonas, rugpjūčio 31 d. (AFP-ELTA). Karalienė Elžbieta II kitą savaitę savo rezidencijoje Škotijoje priims naująjį Jungtinės Karalystės ministrą pirmininką, trečiadienį pranešė karališkieji pareigūnai, ir tai bus pirmoji ceremonija už Londono ribų per jos rekordinės trukmės valdymą.
Įprastai audiencija, kurios metu priimamas kadenciją baigiančio ministro pirmininko atsistatydinimas, ir vadinamoji „rankų bučiavimo“ ceremonija su jį pakeisiančiu ministru pirmininku vyksta Bakingemo rūmuose.
Kadangi oficiali karalienės rezidencija Londone yra vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo Dauningo gatvės, perdavimo ceremonija paprastai vyksta greitai.
Tačiau dabar tiek B. Johnsono, tiek jo įpėdinio ar įpėdinės laukia 1 000 mylių (1 600 km) kelionė iš JK sostinės į Škotijos aukštumas ir atgal.
Tai bus pirmoji tokia ceremonija už Londono ribų nuo 1952 metų, kai Winstonas Churchillis Hitrou oro uoste pasitiko naująją karalienę po jos tėvo, karaliaus Jurgio VI mirties.
Pirmadienį turėtų paaiškėti, kas laimės Konservatorių partijos lyderių varžybas – užsienio reikalų sekretorė Liz Truss ar buvęs finansų ministras Rishis Sunakas.
Audiencijos pas karalienę turėtų įvykti antradienį.
L. Truss laikoma pagrindine pretendente tapti 15-ąja ministre pirmininke nuo karalienės valdymo pradžios.
Nerimas dėl karalienės sveikatos
Toks pokytis įvyko 96 metų karalienei išvykus tradicinių vasaros atostogų į Balmoralą ir vėl sukėlė nerimą dėl jos sveikatos.
Nuo praėjusių metų spalio mėnesio, po neplanuotos nakvynės ligoninėje dėl neatskleisto negalavimo, ji sumažino viešų pasirodymų skaičių.
Karališkieji pareigūnai teigia, kad ji buvo priversta atšaukti savo dalyvavimą renginiuose dėl „epizodinių judėjimo problemų“, dėl kurių jai sunku vaikščioti ir stovėti, todėl turi naudotis lazda. Be to, šių metų pradžioje ją taip pat buvo užklupęs COVID-19, po kurio ji sakė esanti „išsekusi“.
Bakingemo rūmai teigė, kad išankstinis sprendimas perkelti ceremoniją buvo priimtas siekiant užtikrinti aiškumą ministro pirmininko darbotvarkėje.
„Tai, kad pareigūnai negali būti tikri, jog karalienė bus pakankamai sveika, kad galėtų keliauti kitą savaitę, yra dar vienas priminimas apie jos garbingą amžių ir vis labiau senkančias jėgas“, – sakė buvęs BBC karališkasis korespondentas Peteris Huntas.
Karalienės vyriausias sūnus ir įpėdinis princas Čarlzas šiais metais ją pavadavo per parlamento atidarymą ir karinį paradą „Trooping the Colour“.
Tačiau P. Huntas sakė: „Naujo ministro pirmininko paskyrimas nėra tas dalykas, kurį galima lengvai perduoti būsimajam karaliui princui Čarlzui“.
Londonas, balandžio 8 d. (AFP-ELTA). Didžioji Britanija siunčia Ukrainai daugiau „aukštos kokybės karinės įrangos“, įskaitant priešlėktuvines raketas „Starstreak“ ir 800 prieštankinių raketų, po „protu neaprėpiamos“ atakos geležinkelio stotyje, penktadienį pareiškė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.
Ataka Kramatorske „parodo, kiek giliai įklimpusi (Vladimiro) Putino kadaise šlovinga armija“, sakė B. Johnsonas žurnalistams greta Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo, pavadinusio Rusijos smūgį „žiauriu“.
„Aukštos kokybės karinės įrangos“ vertė – 150 milijonų svarų sterlingų (180 milijonų eurų), sakė B. Johnsonas.
O. Scholzas taip pat gynė Vokietiją nuo kritikos, kad ji vilkina Rusijos energijos importo nutraukimą kaip dalį Vakarų sankcijų dėl V. Putino invazijos į Ukrainą. „Darome viską, ką galime, ir darome daug“, – sakė kancleris, atkreipęs dėmesį į ilgalaikę Vokietijos diversifikaciją į alternatyvią energiją ir kitus gamtinių dujų tiekėjus.
Po derybų su O. Scholzu Dauning Stryte B. Johnsonas sakė, kad Didžioji Britanija ir Vokietija dirbs kartu, kurdamos atsinaujinančias technologijas. „Negalime per naktį transformuoti savo energetikos sistemų, bet taip pat žinome, kad ir V. Putino karas nesibaigs per naktį“, – sakė premjeras.
Londonas, gruodžio 9 d. (ELTA). Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas ir jo žmona Carrie ketvirtadienio rytą susilaukė dukros, poros atstovę citavo agentūra „Reuters“.
„Tiek mama, tiek dukra jaučiasi labai gerai. Pora norėtų padėkoti nuostabiai NHS akušerijos komandai už visą rūpestį ir paramą“, – sakoma pranešime.
Tai – jau antrasis porai gimęs vaikas. B. ir C. Johnsonai 2020 metų balandį susilaukė sūnaus Wilburo. Pora susituokė šių metų gegužę.
Premjeras prieš tai jau buvo dukart vedęs, tačiau atsisako nurodyti, kiek turi vaikų. Viešai žinoma, kad jis su savo antrąja žmona advokate Marina Wheeler turi keturias atžalas.