Škotijos premjerė: B. Johnsono „Brexito“ kursas – pavojingas. EPA-ELTA nuotr.
Škotijos premjerė Nicola Sturgeon pavojingu savo regionui ir visai šaliai laiko naujojo Jungtinės Karalystės premjero Boriso Johnsono „Brexito“ kursą.
 
Ji mano, kad B. Johnsonas nori Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos be sutarties, pareiškė N. Sturgeon pirmadienį Edinburge po susitikimo su B. Johnsonu, informuoja agentūra „Reuters“.
 
Esą nėra aišku, kaip jis ketina pasiekti su ES naują „Brexito“ susitarimą, kai Bendrija yra pareiškusi, kad dėl jo iš naujo nesiderės. „Dėl to aš sprendžiu, kad, nesvarbu, ką jis viešai sako, jis iš tiesų siekia „Brexito“ be sutarties“, – pabrėžė N. Sturgeon. Tai esą logiška išvada griežto kurso, kurį vykdo B. Johnsonas. „Aš manau, kad tai labai pavojinga Škotijai, visai Jungtinei Karalystei“.
 
Škotijos vyriausybė vasarą tęs pasirengimą dar vienam referendumui dėl nepriklausomybės, patvirtino N. Sturgeon. Per pirmąjį tokį balsavimą 2014-aisiais 55 proc. škotų pasisakė prieš atsiskyrimą nuo Jungtinės Karalystės. Tačiau per „Brexito“ referendumą 2016 metais dauguma jų buvo už Jungtinės Karalystės pasilikimą ES.
 
B. Johnsonas per pokalbį su N. Sturgeon patvirtino savo poziciją, pranešė jo biuras. Jis esą yra už naują susitarimą su ES. Tačiau Didžioji Britanija bet kokiomis aplinkybėmis paliks ES spalio 31 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 08:13

Airijos respublikonų partija „Sinn Fein“ apkaltino naująjį Didžiosios Britanijos premjerą Borisą Johnsoną, esą jis paniekino Airijos ministrą pirmininką Leo Varadkarą. B. Johnsonas nuo to laiko, kai trečiadienį perėmė premjero pareigas, dar nesusisiekė su L. Varadkaru.
 
Partijos „Sinn Fein“ Šiaurės Airijoje vadovė Michellė O’Neill teigė iškėlusi šį klausimą, kalbėdama su naujuoju Didžiosios Britanijos sekretoriumi Šiaurės Airijos reikalams Julianu Smithu.
 
„Tai yra labai įžeidu, ypač kai omenyje turime „Brexit“ pasekmes, su kuriomis Airija bus priversta susidurti“, – teigė M. O’Neill. Ji J. Smithui pranešė, kad Airijos piliečiai balsavo prieš išstojimą iš ES ir jų norai turėtų būti gerbiami, o ne apeinami.
 
B. Johnsonas telefonu jau kalbėjo su daugeliu kitų vadovų, tarp jų ir JAV prezidentu Donaldu Trumpu, Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude’u Junckeriu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 00:30