Ignas Vėgėlė. Lietuvos advokatūros pirmininkas. Infolex.lt nuotr.

Savaitgalį viešojoje erdvėje ažiotažą savo perskaityta kalba sukėlęs advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė teigia besidžiaugiantis visuomenės dėmesiu. Pasak jo, tai rodo, kad žmogaus teisų ir laisvių tema šiuo metu yra itin aktuali.
 
„Septintoji įvadinė kalba Advokatų visuotiniuose susirinkimuose sukėlė didelį atgarsį Lietuvos visuomenėje. Džiaugiuosi, kad jau septintą kartą visuotiniame susirinkime kalbėdamas apie žmogaus teises, buvau išgirstas ir didelės visuomenės dalies. Tai rodo, kad žmogaus teisų ir laisvių tema šiuo metu yra itin aktuali ir apie tai būtina kalbėti. Viliuosi, kad dėmesys žmogaus teisių ir laisvių temai ne tik neišblės, bet imsime kiekvieną reikšmingesnį sprendimą vertinti ir per žmogaus teisių bei laisvių prizmę“, – „feisbuke“ pirmadienį rašė I. Vėgėlė.
 
ELTA primena, kad savaitgalį Birštone sakytoje ir nevienareikšmiškai įvertintoje kalboje advokatų tarybos pirmininkas I. Vėgėlė kritikavo galimybių pasą, Pasaulio sveikatos organizaciją, o kalbėdamas apie valstybės taikomus ribojimus pandemijos metu teigė, kad šie pažeidžia žmogaus teises.
 
Savo socialinio tinklo įraše advokatų tarybos pirmininkas taip pat pažymėjo neturėsiantis artimiausią savaitę laiko žurnalistams plačiau pakomentuoti kalboje išdėstytas mintis.
 
„Nuo pat ryto sulaukiu itin daug žurnalistų dėmesio. Turiu atsiprašyti, kad dėl didelio užimtumo – šią savaitę vyks Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių advokatūrų vadovų konferencija – neturėsiu galimybės diskutuoti televizijos ar radijo laidose. Ši pauzė kartu leis pakeisti aptariamoje kalboje išsakytų minčių emocinį vertinimą, vengti asmeniškumų bei susipriešinimo, viliuosi, sukurs prielaidas tolerancijai ir argumentuotai turinio analizei. Diskusija, kuri bus, turiu vilties, padės kurti teisingesnę ir atviresnę Lietuvą“, – rašė jis ir paragino žurnalistus nepamiršti gerbti nuomonių įvairovę.
 
„Suprasdamas žurnalisto darbo specifiką, kad žinia savaitę laukti negali, Jūsų, gerbiami žurnalistai, norėčiau paprašyti neužmiršti auksinės taisyklės – gerbti nuomonių įvairovę, pateikti kuo daugiau tarpusavyje nesusijusių nuomonių. Jei į laidą kviečiate pritariantį mano mintims, pasikvieskite ir prieštaraujantį, ir atvirkščiai. Juk diskusijos, kuriose girdimos skirtingos nuomonės, padeda suprasti ir susikalbėti“, – rašė I. Vėgėlė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.23; 14:38

Europos Parlamentų pirmininkų konferencijoje Strasbūre dalyvaujantis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino į konferenciją susirinkusių Europos Tarybos šalių narių parlamentų atstovus, tačiau jo kalba nepatiko Rusijos delegacijai. Seimo pirmininko pranešimo metu dalis Rusijos Federacijos parlamento delegacijos paliko Europos Parlamentų pirmininkų konferencijos salę.
 
Savo kalboje V. Pranckietis  atkreipė dėmesį į tai, kad 70-ąsias Europos Tarybos įkūrimo metines pasitinkančios šalys narės ima pamiršti vieningus Europos Tarybos principus, ant kurių pagrindo susikūrė ši organizacija. Jo teigimu, dvigubų standartų taikymas šalims, nebepuoselėjančioms demokratijos ir neužtikrinančioms žmogaus teisių, negali būti ignoruojamas.
 
„Europos Tarybai minint savo sukūrimo 70-metį, mūsų valstybės turi dėti pastangas, kad ši organizacija būtų aktuali Europos gyventojams. Tai pasiekti galima, tik jeigu nebus kuriamos išimtys arba specialūs standartai kai kurioms Europos Tarybos narėms, nesilaikančioms Europos Tarybos principų. Šiandien mums ne tik reikia stipraus bendro reagavimo mechanizmo, bet ir aiškaus jo panaudojimo. Būtina nedelsiant taikyti sankcijas šalims, kurios pažeidžia Europos Tarybos principus, kitų šalių suverenumą, žmonių teises ir demokratines vertybes“, – savo pranešime teigė parlamento vadovas.
 
Trečiadienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išvyko  į Strasbūrą (Prancūzija), kur dalyvauja Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) organizuojamoje tradicinėje Europos valstybių parlamentų pirmininkų konferencijoje.
 
Parlamento vadovas konferencijoje skaitė pranešimą tema „Mūsų bendri Europos namai“ – ateinantys 70 metų“, primena ELTA.
 
Vizito metu taip pat yra numatytas parlamento vadovo vadovaujamos delegacijos susitikimas su Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininku Linu Alexandre’u Sicilianu, teisėju Egidijumi Kūriu, registraru Rodericku Liddellu.
 
Konferencijos dalyviai – 47 Europos Tarybos valstybių narių parlamentų pirmininkai, parlamentų pirmininkai iš valstybių, turinčių ETPA stebėtojo ir partnerio statusą, taip pat tarptautinių parlamentinių asamblėjų vadovai.
 
Pirmoji tokia konferencija buvo organizuota 1975 m. Renginys vyksta kas dvejus metus pakaitomis Strasbūre arba Europos Tarybos valstybės narės sostinėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.25; 00:30