Aung Suu Kyi nuteista kalėti ketverius metus. EPA-ELTA nuotr.

Neipidas, gruodžio 6 d. (AFP-ELTA). Mianmaro teismas pirmadienį ketveriems metams įkalino nuverstą civilinės valdžios lyderę Aung San Suu Kyi už kurstymą prieš kariuomenę ir COVID taisyklių pažeidimą, naujienų agentūrai AFP sakė chuntos atstovas.
 
Aung Suu Kyi „buvo nuteista dvejų metų laisvės atėmimo bausme pagal 505 straipsnio b punktą ir dvejų metų laisvės atėmimo bausme pagal stichinių nelaimių įstatymą“, – sakė chuntos atstovas Zaw Min Tunas.
 
Buvęs prezidentas Win Myintas taip pat nuteistas kalėti ketverius metus pagal tuos pačius kaltinimus, sakė jis ir pridūrė, kad jie dar nebus uždaryti į kalėjimą. „Jiems bus pateikti kiti kaltinimai tose vietose, kur jie dabar apsistoję“ sostinėje Neipide pridūrė jis, bet daugiau detalių nepateikė.
 
76 metų Aung Suu Kyi yra sulaikyta nuo tada, kai ankstų vasario 1-osios rytą generolai nuvertė jos vyriausybę ir taip baigėsi trumpas Mianmaro demokratijos laikotarpis. Nuo tada chunta pridėjo daugybę kitų kaltinimų, įskaitant tarnybos paslapčių įstatymo pažeidimą, korupciją ir sukčiavimą per rinkimus. Nobelio premijos laureatei gresia dešimtmečiai kalėjimo, jei bus pripažinta kalta dėl visų kaltinimų.
 
Žurnalistams buvo uždrausta dalyvauti specialiajame teisme kariškių valdomoje sostinėje, neseniai Aung Suu Kyi advokatams uždrausta kalbėti su žiniasklaida.
 
Vietos stebėjimo grupės duomenimis, per susidorojimą po perversmo žuvo daugiau nei 1 300 žmonių ir daugiau nei 10 tūkst. suimta.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.12.06; 00:30

Protestai prieš Mianmaro karinės chuntos valdymą EPA-ELTA nuotr.

Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos ambasadoriai pasmerkė Mianmaro karinės chuntos vykdomas civilių žmonių žudynes, informuoja naujienų agentūra AFP.
 
„Saugumo pajėgos žudo beginklius civilius, taip pat ir vaikus, – žmones, kuriuos jie prisiekė ginti. Profesionali kariuomenė ir policija taip nesielgia“, – rašoma JAV ambasados pareiškime feisbuke.
 
AFP patvirtino, kad Mianmare žuvo mažiausiai 24 žmonės. Tačiau vietos žiniasklaida praneša apie kur kas daugiau aukų. Manoma, kad žūti galėjo bent 50 žmonių.
 
Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės ambasados taip pat pasmerkė civilių žudynes šeštadienį Mianmare minint kariuomenės dieną.
 
„Šis, 76-asis, Mianmaro kariuomenės dienos minėjimas bus prisimintas kaip teroro ir gėdos diena. Beginklių civilių žmonių ir vaikų žudynės yra nepateisinamos“, – pareiškė ES ambasada Jangone.
Mianmare – protestai. EPA – ELTA nuotr.
 
Šeštadienį karinė chunta, demonstruodama savo galią, šalies sostinėje Neipide surengė didžiulį karinių pajėgų ir karinės technikos paradą.
 
Suirutė šalyje prasidėjo vasarį, generolams nuvertus ir suėmus Mianmaro civilinę lyderę Aung San Suu Kyi. Netrukus po to žmonėms reikalaujant demokratijos prasidėjo masiniai protestai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.28; 08:12