Prancūzijoje dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš klimato įstatymą. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienį dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į Paryžiaus ir kitų Prancūzijos miestų gatves protestuoti prieš, jų teigimu, centristinės vyriausybės negebėjimą įgyvendinti deramų klimato apsaugos priemonių, policiją citavo transliuotojas „Franceinfo“.
 
Pasak protestuotojų, klimato įstatymas, kuriam praėjusią savaitę pritarė Nacionalinė Asamblėja (Žemutiniai parlamento rūmai), yra nepakankamas. Vasarą turėtų įvykti balsavimas šalies Senate.
Prancūzai protestuoja prieš klimato įstatymą. EPA-ELTA nuotr.
 
Naujuoju įstatymu, be kita ko, uždraudžiami kai kurie skrydžiai šalies viduje tokiais maršrutais, kuriuos galima įveikti traukiniu per ne daugiau kaip 2,5 valandos.
 
Taip pat sukuriamas naujas nusikaltimas – ekocidas, už kurį bus baudžiama, jei bus padaryta rimtos ar ilgalaikės žalos florai, faunai ar oro, vandens, ar dirvožemio kokybei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.10; 10:37

Italijoje vykstantis septynių didžiųjų pramoninių valstybių (G7) viršūnių susitikimas dėl JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) blokados gali baigtis fiasko. Susitikimo pabaigoje šeštadienį dėl nesutarimų su JAV tikimasi tik trumo baigiamojo pareiškimo, praneša agentūra dpa.

Nesutarimai pirmiausiai tvyro dėl laisvosios prekybos, klimato apsaugos ir pabėgėlių krizės. Derybos tęsėsi ir naktį, jos vyko sunkiai, nors buvo siekiama tik minimalaus kompromiso.

D. Trampas pasibaigus G7 konferencijai ketina nuspręsti, ar jo šalis pasitrauks iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) ir kitų šalių lyderiai susitikime ragino Vašingtoną vykdyti duotus įsipareigojimus mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Ginče dėl laisvosios prekybos JAV prezidentas tvirtai laikėsi savo izoliacinio kurso ir kritikavo Vokietiją, kad ji nors ir daug eksportuoja į JAV, tačiau perka mažiau.

Jau per parengiamuosius finansų ministrų pokalbius dėl JAV pasipriešinimo žlugo įprasto G7 pareiškimo, kuriuo raginama kovoti prieš protekcionizmą, priėmimas.

Pabėgėlių klausimu D. Trampas pasipriešino išsamiam planui krizei įveikti, taip įžeisdamas susitikimo šeimininkę Italiją. Baigiamajame komunikate JAV reikalavimu bus tik trumpa pastraipa dėl pabėgėlių, kurioje pabrėžiami saugumo klausimai. „Mes patvirtiname suverenias valstybių teises kontroliuoti savo sienas ir nustatyti aiškias ribas imigracijai“, – sakoma projekte, kurį pavyko gauto agentūrai dpa.

Italija siekė bendro pareiškimo dėl pozityvių imigracijos aspektų ir geresnio pabėgėlių krizės įveikimo. Čia turėjo būti kalbama ir apie legalią migraciją. Tačiau amerikiečių derybininkai tai blokavo dar prieš susitikimą.

„Aš dar niekuomet nesu mačiusi tokio viršūnių susitikimo“, – sakė vienos plėtros organizacijos atstovė. Turėdama omenyje JAV blokados politiką, ji sakė: „Tačiau ir kitos šalys privalo pasakyti, kur yra raudona linija“. G7 grupė yra kolektyvinių sprendimų forumas, pabrėžė „Oxfam“ organizacijos atstovas. „JAV pozicija, kad kiti turi pritarti Vašingtono nuomonei arba priešingu atveju nieko nėra įmanomo, nesukuria pasitikėjimo“, – kalbėjo jis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.28; 08:22