NATO ruošiasi tam, kad karai ateityje gali vykti ir kosmose, pavyzdžiu – atakuojant strategiškai svarbius palydovus ar naudojant ginklus kosmose.
 
Dėl to trečiadienį prasidėsiančiame NATO gynybos ministrų susitikime ketinama pirmą kartą priimti kosmoso strategiją.
 
„Svarbu, kad mes ir kosmose būtume budrūs“, – antradienį Briuselyje sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. NATO, anot jo, gali tapti pagrindiniu forumu keičiantis pajėgumais ir informacija.
 
Metų pabaigoje NATO gali kosmosą paskelbti ir atskira gynybos erdve.
 
Tokiu atveju būtų skiriama papildomų resursų ir į atakas iš kosmoso reaguojama taip, kaip sausumoje, ore, jūroje ir kibernetinėje erdvėje.
 
Pastarąjį kartą NATO 2016-aisiais kibernetinę erdvę paskelbė atskira gynybos sfera, kad galėtų geriau pasirengti programišių atakoms, paralyžiuojančioms elektros tinklus ir komunikacinę techniką.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.26; 07:00
kosmosas_karai

Pagal Amerikos kariškių, kurie stengėsi įrodyti Sovietų Sąjungai savo pranašumą kosmose, sumanymą, atominių užtaisų sprogimai Mėnulio paviršiuje turėjo matytis nuo Žemės, rašo Frančesko Tortora laikraščio “Corriere della Sera” portale.

„Nuo kosminių varžybų, pradėtų šeštajame dešimtmetyje, iki žvaigždžių karų, pažadėtų Ronaldo Reigano devintojo dešimtmečio pradžioje šaltojo karo laikotarpis kaitino mokslinės fantastikos mėgėjų vaizduotę. Bet net drąsiausieji iš jų negalėjo numatyti, kad tarp projektų, kuriuos parengė dvi super valstybės, plano subombarduoti Mėnulį tikslas buvo vienas – įrodytų savo galingumą“, – rašo leidinys.

Continue reading „„Atominę bombą į Mėnulį”: šaltojo karo laikų slaptas JAV planas”