Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad mūsų šalyje nustatyta 11 naujų britiškosios koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų.
 
Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus trečiadienį gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų laboratorija, kurioje per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o trečiadienį 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija.
 
Paaiškėjo, kad 6 ėminiai su britiškąja koronaviruso atmaina „atkeliavo“ iš Vilkaviškio, 4 – iš Kauno, o vienas – iš Marijampolės.
 
Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinomų 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė britiškąja viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs.
SAM pateikiamais duomenimis, šią savaitę iš viso tirti 284 ėminiai. Kauno klinikos jau ištyrė minėtuosius 96, dar 188 ėminius tiria referentinė „European Centre for Disease Prevention and Control“ laboratorija. Tikimasi iš šios užsienio laboratorijos rezultatų sulaukti artimiausiu metu.
 
Siekiant stebėti Lietuvoje aptinkamų COVID-19 atmainų įvairovę, paplitimą ir jų genomų kitimą, nacionaliniu lygiu pradėtas vykdyti koronaviruso genomo sekoskaitos procesas, primenama SAM pranešime. Šie tyrimai pradedami atlikti, pasitelkiant nacionalines laboratorijas, turinčias reikalingą įrangą tyrimams.
 
Organizuoti ir koordinuoti plataus masto koronaviruso genomo sekoskaitos procesą pavesta Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai (NVSPL).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.25; 02:00

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 9 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 955.
 
Trečiadienį patvirtinta naujų ligos atvejų – 42, ištirta 2699.
 
Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 32809.
 
Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.09; 00:35

Didžiosios Britanijos laikraštis „The Times“ ketvirtadienį rašo, jog šalies specialiosios tarnybos teigia nustačiusios, kur yra slapta Rusijos laboratorija, pagaminusi nervus paralyžiuojančią medžiagą, kuria buvo apnuodyti Sergejus ir Julija Skripaliai.

Bet leidinio šaltiniai pažymi, jog jie nėra dėl to tikri visu 100 procentų.

Pasak „The Times“ pašnekovų, specialistams pavyko nustatyti nuodingosios medžiagos šaltinį „remiantis moksline analize ir žvalgybine informacija“. Leidinys pabrėžia, jog Jungtinės Karalystės vyriausybė dar iki incidento Solsberyje žinojo apie objektą, kur buvo pagaminta nervus paralyžiuojanti medžiaga „Novičiok“.

„Apskritai jau prieš pirmąjį komiteto COBRA (jį sudaro vyriausybės nariai ir specialiųjų tarnybų atstovai) posėdį mes žinojome, jog labiau negu akivaizdu, kad ji (medžiaga) yra pagaminta Rusijoje“, – sakė laikraščiui šaltinis Jungtinės Karalystės vyriausybėje.

Kovo 4 d. buvęs Rusijos GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos. Jie buvo rasti be sąmonės Solsberio mieste, kuris yra už 140 kilometrų nuo Londono.

Didžioji Britanija apkaltino Rusiją prisidėjus prie S. Skripalio ir jo dukters apnuodijimo. Maskva neigia turinti ką nors bendra su šiuo incidentu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.06; 00:30