Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) dėl savo pastabų apie tariamą Lenkijos saviizoliaciją Europoje sulaukė audringos Varšuvos kritikos, praneša agentūra „Reuters“.

Ministrė pirmininkė Beata Šydlo (Beata Szydlo) patarė 39 metų prezidentų kalbėti taikesniu tonu. „Galbūt arogantiškos jo pastabos yra nepakankamos patirties rezultatas“, – pareiškė politikė elektroniniame laiške agentūrai. E. Makronas, pasak B. Šydlo, turėtų susikoncentruoti į vidaus politiką. Tada jis esą gal pasiektų panašių ekonominių laimėjimų ir saugumo kaip Lenkijoje.

E. Makronas, penktadienį lankydamasis Bulgarijoje, pareiškė, kad Lenkijos vyriausybė nepaiso europietiškų vertybių ir kad šalis viena nenuspręs ES ateities. Lenkai, pasak prancūzų prezidento, nusipelno geresnės vyriausybės. E. Makronas, pavyzdžiui, kritikavo Lenkijos poziciją dėl jo siekiamos vadinamosios ES komandiravimo direktyvos reformos. Statybininkai iš Rytų Europos Vakarų ES šalių statybvietėse neretai gauna tik mažytę dalį to, ką uždirba kolegos. Kai kurios turtingos šalys ES nori tai pakeisti ir argumentuoja tai kova su darbo užmokesčio dempingu. Varšuva pasiūlymus kategoriškai atmeta.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.26; 04:55

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) penktadienį pareiškė, kad Lenkija Europoje pati save izoliuoja ir kad šios šalies piliečiai „verti daugiau“ nei vien savo valdžios atsisakymo ieškoti kompromiso dėl Europoje taikomo komandiruotų darbuotojų iš neturtingesnių šalių reguliavimo, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

E. Makronas teigė, kad Varšuva ir Europa juda priešingomis kryptimis daugeliu svarbių klausimų ir ji negalės spręsti, kokį kelią ateityje rinksis Europos Sąjunga (ES).

Prancūzijos prezidentas, kalbėdamas Bulgarijos Varnos kurorte kartu su šios šalies prezidentu Rumenu Radevu, sakė norįs, kad Bulgarija sėdėtų prie bendro derybų dėl Europos integracijos stalo.

Kalbėdamas apie daug diskusijų keliantį komandiruotų darbuotojų reguliavimo klausimą, R. Radevas savo ruožtu teigė, kad ES turėtų ieškoti pusiausvyros tarp turtingų Vakarų ir vargingesnių Rytų šalių interesų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.26; 03:04