Kvapą gniaužianti Stalino dukters Svetlanos Alilujevos pirmosios knygos “20 laiškų draugui” istorija.

Svetlanos pabėgimą į Vakarus komplikavo tai, kad Vakaruose atsidūrė ir minėtos knygos rankraštis, kurį 1966 m. išvežė Indijos pasiuntinys Maskvoje.

Sunerimo visas Kremliaus politinis biuras, susirūpino pats SSRS Ministrų tarybos pirmininkas Kosyginas.

SSRS užsienio žvalgybos atsargos pulkininkas Olegas Nečiporenka, dabar gyvenantis Maskvoje, kalbėjosi su buvusiu KGB pirmininku Vladimiru Semičiastnu. Štai ką tada jam pasakęs KGB pirmininkas V.Semičiastnas.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: Svetlanos Alilujevos pabėgimas”

1950–1961 metais CŽV savo operacijomis aprėpė visą žemės rutulį. CŽV pastangos ir pinginės lėšos buvo nukreipiamos kinų nacionalistiniams partizanams Birmoje remti, tikintis, kad jiems pavyks įsitvirtinti tame placdarme komunistinės Kinijos kaimynystėje.

1950 metais JAV armijos papulkininkis Edvardas G. Lansdeilas (Edward Geary Lansdale) padėjo nuslopinti prokomunistinį maištą Filipinuose, finansuojant Ramono Magasaso politinę kampaniją, kuris iš pradžių gavo gynybos ministro postą, o vėliau buvo išrinktas prezidentu.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: „sąžiningo žaidimo“ trūkumai”

pistolet_2

Rusijos slaptosios tarnybos sukūrė įspūdingų pajėgumų specialiosios paskirties struktūras, leidžiančias joms be didesnių sunkumų nužudyti visus užsienyje gyvenančius asmenis, kuriuos tik Kremlius įvardina “šalies priešais”.

Leidinys “Daily Mail” tvirtina, kad Rusijos FSB, likviduodama užsienio šalių teritorijose esančius Kremliaus oponentus, vadovaujasi itin slaptu įsakymu, kuris esą buvo pasirašytas dar 2003 metų kovo 19 dieną. Ant to dokumeto neva puikuojasi Rusijos FSB kontržvalgybos generolo – pulkininko Nečajevo parašas. Taigi specialusis FSB būrys, kurio uždavinys – naikinti Kremliaus priešus visame pasaulyje, buvo sukurtas dar gerokai iki į Didžiąją Britaniją pabėgusio Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo radioaktyviuoju poloniu. Manoma, kad realiai FSB samdomų žudikų būrys pradėjo veikti 2004-ųjų gegužės 1-ąją.

Continue reading „“Leidžiama likviduoti””