Demokratai griežtai sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimus pasiųsti į gatves karius ir dislokuoti Nacionalinę gvardiją, kad būtų numalšinti smurtiniai protestai, įsiplieskę šalyje dėl afroamerikiečio George’o Floydo nužudymo per policijos operaciją Mineapolyje.
 
„Jei miestas ar valstija atsisako imtis veiksmų, kurie yra būtini, siekiant apginti savo gyventojų gyvybes ir nuosavybę, tada aš dislokuosiu kariškius ir greitai išspręsiu problemą už juos“, – teigė D. Trumpas.
 
Respublikono prezidento pareiškimus netrukus sukritikavo demokratai.
 
„Tai nėra prezidento žodžiai. Tai diktatoriaus žodžiai“, – reaguodama į D. Trumpo komentarus tviteryje rašė senatorė demokratė Kamala Harris.
 
Buvęs JAV viceprezidentas ir numanomas Demokratų partijos kandidatas lapkritį vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose J. Bidenas taip pat negailėjo kritikos D. Trumpui.
 
„Jis naudoja Amerikos kariuomenę prieš Amerikos žmones. Jis nupurškė protestuotojus ašarinėmis dujomis ir šaudė guminėmis kulkomis. Dėl nuotraukos“, – teigė J. Bidenas.
 
„Fašistinė kalba, kurią ką tik pasakė D. Trumpas, prilygo karo prieš Amerikos piliečius paskelbimui“, – tviteryje rašė Oregono senatorius demokratas Ronas Wydenas.
 
„Prezidentas D. Trumpas nėra diktatorius ir neturi teisės vienašališkai dislokuoti JAV karių šalies valstijose“, – tvirtino Niujorko generalinės prokurorės Letitios James biuras.
 
46-erių G. Floydas mirė po brutalaus sulaikymo Mineapolyje. Vienas iš keturių operacijoje dalyvavusių pareigūnų beveik devynias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto, beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors jis skundėsi, kad negali kvėpuoti, ir raitėsi iš skausmo. Netrukus jis mirė.
 
Šis incidentas paskatino JAV protestus prieš policijos smurtą ir rasizmą bei riaušes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.02; 10:00

ES Taryba nusprendė metams, iki 2020-ųjų vasario 28 d., pratęsti sankcijas Baltarusijai. Tarp priemonių – ginklų ir gyventojų represijoms naudojamos įrangos embargas bei keturių Baltarusijos piliečių turto ES įšaldymas ir draudimas jiems keliauti Bendrijoje, teigiama ES Tarybos pranešime.

Pasak Tarybos, sankcijos įvestos asmenims, susijusiems su neištirtu dviejų opozicijos politikų, verslininko ir žurnalisto dingimu 1999 ir 2000 m. Pirmosios sankcijos dėl šių gyventojų dingimo Baltarusijai buvo įvestos 2004-aisiais, vėliau įvesta papildomų sankcijų dėl skaidrių rinkimų principų pažeidimų, nepaisomų tarptautinių žmogaus teisių ir neteisėto demokratinės opozicijos malšinimo.

Taryba taip pat patvirtino kai kurias išimtis ir leido ES valstybėms narėms eksportuoti biatlono įrangą ir tam tikrą kiekį specifinių sportui skirtų šautuvų ir pistoletų.

Ginklų embargas Baltarusijai įvestas 2011 m. 2016-ųjų vasario 15 d. ES Taryba nusprendė atšaukti sankcijas 170 asmenų, įskaitant ir prezidentą Aleksandrą Lukašenką, ir keturioms bendrovėms ir paliko tik dabar galiojančias sankcijas keturiems Baltarusijos piliečiams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.03.01; 04:00