Filipinuose tropinės audros „Nalgae“ aukų – jau 150. EPA-ELTA nuotr.

Manila, lapkričio 3 d. (dpa-ELTA). Filipinuose per tropinės audros „Nalgae“ sulkeltus potvynius ir nuošliaužas jau žuvo daugiau kaip 150 žmonių, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra.
 
Agentūros duomenimis, sužeistųjų skaičius siekia 128. Stichija iš viso paveikė beveik 4 mln. žmonių, iš jų daugiau kaip 1,2 mln. buvo priversti palikti savo namus. Iš žuvusiųjų 63 žmonės gyvybės neteko labiausiai paveiktoje Magindano provincijoje. 33 žmonės žuvo Kavito, Lagunos, Batango, Rizalio ir Kezono provincijose. Dar 29 pražuvo Vakarų Visajuose.
 
Paveiktas vietoves merkė stiprios liūtys, ten taip pat pūtė smarkūs vėjai. Iš dalies ar visiškai sunaikinta per 15 tūkst. gyvenamųjų namų. Žala žemės ūkiui ir infrastruktūrai vertinama daugiau kaip 5 mlrd. Filipinų pesų (apie 93 mln. eurų).
Filipinuose siautėjo tropinė audra „Nalgae“. EPA-ELTA nuotr.
 
Šalies prezidentas Ferdinandas Marcosas jaunesnysis 23 paveiktose provincijose paskelbė šešių mėnesių trukmės neparastąją padėtį, kuri leis valdžios pareigūnams skirti papildomų lėšų atsistatymui po audros.
 
Filipinų salyną kasmet paveikia vidutiniškai po 20 tropinių ciklonų.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.11.03; 11:28

Dešimtys Filipinų gydytojų asociacijų šeštadienį perspėjo, kad pralaimi kovą su koronavirusu, ir paragino prezidentą Rodrigo Dutertę sugriežtinti neseniai sušvelnintą karantiną, augant atvejų skaičiui ir ligoninėms atsisakant priimti sergančius pacientus.
 
Atvirą laišką pasirašė aštuoniasdešimt medicinos asociacijų, atstovaujančių dešimtims tūkstančių šalies gydytojų, valstybei šeštadienį paskelbus apie dar 5 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, bendrą infekcijų skaičių kilstelėjusių iki daugiau nei 98 tūkst.
 
„Sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai tautai vieningai siunčia nelaimės signalą – mūsų sveikatos priežiūros sistema palaužta, – teigiama laiške. – Mes pralaimime kovą su COVID-19 ir mums reikia sudaryti vieningą ir galutinį veiksmų planą.“
 
Vis daugiau šalies sveikatos priežiūros darbuotojų suserga virusu ar palieka savo darbo vietas, o kai kurios perpildytos ligoninės atsisako priimti naujus pacientus, priduriama atvirame gydytojų laiške.
 
Sveikatos apsaugos departamentas kiek anksčiau buvo paskelbęs, kad Filipinuose nuo koronaviruso mirė 34 sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai. Šeštadienio duomenimis, šalyje nuo viruso iš viso mirė 2 039 žmonės.
 
Vyriausybė dėl smarkaus naujų atvejų prieaugio kaltina netinkamą sveikatos protokolų laikymąsi.
 
Šalyje kovo viduryje buvo įvestas vienas griežčiausių karantinų visame pasaulyje – žmonėms nurodyta neiti iš namų, išskyrus tuomet, kai reikėdavo nusipirkti maisto ar gauti medicininę pagalbą.
 
Tačiau vyriausybė neseniai sušvelnino apribojimus ir leido žmonėms sugrįžti į darbus, pasirodžius prognozėms, kad Filipinų ekonomika panirs į recesiją, šalies gyventojams jau praradus milijonus darbo vietų.
 
Atvirame laiške gydytojai paragino R. Dutertę sostinėje Maniloje ir aplinkinėse provincijose pakartotinai įvesti „sugriežtintą bendruomenės karantiną“ iki rugpjūčio 15 dienos ir taip duoti šaliai laiko „ištobulinti pandemijos kontrolės strategijas“.
 
Atsakydamas į laišką, R. Dutertės atstovas spaudai Harry‘is Roque teigė, kad vyriausybė iš pradžių siekė subalansuoti tautos sveikatą ir ekonomiką, tačiau dabar dairosi galimybių, kaip sustiprinti kitas strategijas, karantinui „pasitarnavus savo tikslui“.
 
Tačiau po kelių valandų H. Roque paskelbė naują pranešimą, kuriame teigiama, kad vyriausybė apsvarstys gydytojų pasiūlymus. „Jūsų balsai buvo išgirsti. Negalime sau leisti nuvilti mūsų didvyrių“, – pridūrė H. Roque.
 
Sveikatos apsaugos departamento pareigūnai anksčiau šią savaitę pripažino, kad ima trūkti ligoninių lovų ir tai, jog vyriausybei sunkiai sekasi pasamdyti naujų gydytojų, slaugytojų ir kitų sveikatos priežiūros darbuotojų.
 
Laiške teigiama, kad kontaktų nustatymas „apgailėtinai žlunga“, o viešasis transportas ir darbo sąlygos dažnai yra nesaugūs.
Filipinų visuomeninės gydytojų draugijos pareigūnas Lei Alfonso šeštadienį spaudos konferencijos metu teigė, kad naujausi įvykiai „mus prives prie Niujorko ribos, kur COVID-19 pacientai miršta namuose ar ant neštuvų“.
 
R. Dutertė ketvirtadienį paragino filipiniečius toliau pasitikėti jo gebėjimu greitai įsigyti vakciną iš Kinijos, vienos pagrindinių jo valdžios rėmėjų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.01; 00:30

Filipinų žinybos įspėjo žmones negrįžti į savo namus netoli suaktyvėjusio ugnikalnio. Taalio vulkanas ir antradienį spjaudėsi lava bei pelenais. Ir toliau galioja 4-as pavojaus laipsnis iš 5. „Phivolcs“ seismologijos institutas įspėjo, kad per kelias valandas ar dienas galimas „pavojingas, sprogstamas išsiveržimas“.

Į saugias vietas evakavosi 45 000 gyventojų. Tačiau 14 km spinduliu aplink ugnikalnį, JT vertinimu, gyvena beveik 460 000 žmonių. „Phivolcs“ vadovas Renatas Solidumas įspėjo nežengti į šią zoną. „Gyventojai dar negali grįžti, pavojus dar nepraėjęs“, – teigė jis. Nuo sekmadienio, „Phivolcs“ duomenimis, užregistruota daugiau kaip 200 vulkaninių požeminių smūgių.

Taalis stūkso pagrindinėje Filipinų saloje Lusone, maždaug už 66 km į pietus nuo Manilos, Batangaso provincijoje. Vulkanas yra mėgstamas turistų.

Taalis po Mayono yra antras aktyviausias Filipinų ugnikalnis. Nuo 1572 metų jis išsiveržė 33 kartus. Pastarąjį kartą didelis išsiveržimas įvyko 1977-aisiais, o daugiausiai aukų – per 1 300 – pareikalavo ugnikalnio išsiveržimas 1911 metais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2020.01.14; 10:22