vine_portretas

Grevilas Vinas – britų biznierius, buvęs tarpininku tarp Amerikos ir Anglijos specialiųjų tarnybų, iš vienos pusės, ir Vakarų slapto agento sovietų karinėje žvalgyboje (GRU) pulkininko Olego Penkovskio, – iš kitos.

Grinas Vinas (Greville Wynne, 1919 – 1990) įgijo išsilavinimą Notingemo universitete ir per antrąjį pasaulinį karą tarnavo karinėje žvalgyboje. 1950 metais jis pradėjo nuosavą verslą – eksportavo sunkiuosius pramonės įrenginius. Pradėjo dažnai važinėti su reikalais į užsienį, ne kartą lankėsi Sovietų Sąjungoje.

Continue reading „KGB kalėjime laikymo sąlygos buvo ypatingai sunkios”

mussolini

Kembridžo universiteto istorikai praskleidė dar vieną I pasaulinio karo šydą: visame pasaulyje žinoma Didžiosios Britanijos saugumo tarnyba MI5  (Military Intelligence – 1909 m. įsteigta kaip karinė žvalgyba) būsimam Italijos diktatoriui nuo 1917 m. daugiau kaip metus mokėjo pinigus už karo propagandą. 

Fašizmo kilimo istorija Europoje po I pasaulinio karo pasipildė naujomis aplinkybėmis. 1917 m. Benito Musolinis (1883 – 1945) buvo socialistas ir leido laikraštį „Il Popolo d‘Italia”. Britai siekė, kad Musolinis savo laikraštyje aktyviau agituotų už karą prieš Centrinių valstybių sąjungą (tuo metu jai priklausė Vokietija, Austrija-Vengrija, Turkija ir Bulgarija – I.T.).

Continue reading „Britai finansavo Musolinio iškilimą”