Rusiškas automatas. Slaptai.lt nuotr.

Ketvirtadienį Kultūros ministerijos iniciatyva surengtame susitikime šalies muziejininkai, Kultūros ministerijos ir policijos atstovai aptarė svarbiausius klausimus, susijusius su ginklų laikymu muziejuose, sakoma pranešime.
 
2019 m. Lietuvoje buvo priimta Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa, numatanti, kad net ir netinkamais šaudyti pripažinti ginklai privalo būti įregistruoti iki šių metų rugsėjo 14 d. Didelė dalis muziejų visus turimus ginklus ir šaudmenis yra tinkamai įregistravę, tačiau kai kurie to padaryti iki šiol nebuvo spėję. Be to, dalis muziejų nėra tinkamai įregistravę ir nedeaktyvuotų ginklų, nors prievolė tai padaryti įsigaliojo dar 1998 m.
 
Todėl ministerijos iniciatyva surengtas nuotolinis susitikimas, kurio metu Policijos departamento Licencijavimo skyriaus viršininkas Audrius Čiupala išsamiai išaiškino įstatymo nuostatas bei atsakė į visus muziejų atstovams kilusius klausimus dėl tolesnio ginklų registravimo.
 
„Noriu padėkoti A. Čiupalai už ypač aiškius, išsamius ir konkrečius atsakymus į visus muziejininkams kilusius klausimus, taip pat už sklandų bendradarbiavimą. Šis susitikimas patvirtino, jog geranoriškai kalbantis ir diskutuojant galima nesunkiai rasti konstruktyvius sprendimus“, – sakė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis.
 
Policijos atstovas muziejininkams dar kartą priminė, kad iki rugsėjo 14 d. jie turi pateikti prašymus dėl ginklų registravimo Policijos departamentui, o prašymo nagrinėjimo ir ginklų registravimo procedūros bus užbaigtos po rugsėjo 14 d. pagal muziejų pateiktus prašymus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.20; 00:01

Ginklai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Artimiausiu metu įvyks muziejininkų, Kultūros ministerijos ir policijos atstovų susitikimas, kuriame bus paaiškintas įstatymas, numatantis registruoti visiškai netinkamus naudoti ar signalinius ginklus, įsigytus iki 2019 m. rugsėjo 1 d. Dėl tokio susitikimo susitarė kultūros ministras Simonas Kairys ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
 
Pasak policijos generalinio komisaro R. Požėlos, kadangi policijai pavesta įgyvendinti šį įstatymą, bus ieškoma sprendimų, kaip išsaugoti eksponatus jų nesugadinant (t. y. nedeaktyvuojant). „Būtina susėsti prie bendro stalo, išsiaiškinti kylančius nesutarimus, kad abi pusės vienodai suprastų įstatymo esmę, ir sutarti, kaip efektyviau jį įgyvendinti“, – sako policijos vadovas.
 
Kultūros ministras Simonas Kairys pastebi, kad Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai šiuos klausimus yra išsprendę ir visus turimus ginklus bei šaudmenis tinkamai įregistravę.
 
„Tačiau matome, kad savivaldybėms pavaldiems muziejams kyla daug klausimų ir neaiškumų, todėl kartu su policijos atstovais sutarėme dėl bendro susitikimo, kurio metu aiškiai ir konkrečiai bus atsakyta į visus muziejininkams kylančius klausimus. Neretai problemų šaltinis yra emocijos ir nesusikalbėjimas – tai ir bandysime pakeisti. Neabejoju, kad drauge lengvai rasime sprendimus, kurie leis tinkamai įregistruoti turimus ginklus bei šaudmenis tiek išsaugant jų kaip eksponatų vertę, tiek paisant įstatymų“, – Policijos departamento pranešime cituojamas S. Kairys.
 
2019 m. Lietuvoje priimta Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa, numatanti, kad net ir tie ginklai, kurie pripažinti visiškai netinkami šaudyti, privalo būti įregistruoti ir tai turi būti padaryta iki šių metų rugsėjo 14 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.20; 12:55