Kavinė Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas sako, kad karantinui švelnėjant paskutiniai atsidaryti turėtų naktiniai barai.
 
„Mes nesame šalininkai visuotinio atsidarymo, tai po kiek laiko mums smogs taip pat, todėl tai mums nėra priimtina. Mes kiek kitaip formuojame atidarymo algoritmą. Nesakome: „atsidarykite visi ir bus gerai“. Mes sakome, kad bus blogai. Paskutinėje eilėje turėtų atsidaryti naktiniai barai, kur parduodamas alkoholis. Ten nėra įmanoma suvaldyti žmonių elgsenos“, – pirmadienį „Žinių radijui“ teigė D. Arlauskas.
 
Anot jo, verslas turėtų prisiimti atsakomybę suvaldant atsidarymo rizikas.
 
„Užeinu į kokią parduotuvę, pradžioje mačiau tam tikrą discipliną, kiek žmonių yra parduotuvėje, kur dezinfekuoti rankas. Žmonės jau įprato, atsipalaidavo. Sakome: kad jeigu atidarome, užtikrinkime, kad nebūtų grėsmės. Tas, kas atsidarė, turi prisiimti atsakomybę. Jei koks kontroliuojantis subjektas ateis, pamatys, – mes iki to netgi, kad gal net reikėtų uždaryt“, – sakė darbdavių atstovas.
 
„Man patiko Singapūro atvejis. Ateini prie didžiausio prekybos tinklo ir turi programėlę telefone, užsiregistruoji ir iškart matosi, kiek (žmonių parduotuvėje – ELTA). Jei žmonių per daug – kitas neįeis. Tada išjungiame žmogiškąjį faktorių“, – pridūrė jis.
 
Karantinas šalyje pratęstas iki vasario 28 dienos, primena ELTA.

Koronavirusas tebešienauja aukas. EPA – ELTA nuotr.

Pietų Korėjos sostinė nurodė uždaryti visus naktinius klubus ir barus, kadangi padidėjęs naujų užsikrėtimo koronaviruso atvejų skaičius sukėlė antrosios viruso bangos baimę.

Tauta buvo laikoma pasauliniu pavyzdžiu, kaip pažaboti virusą, tačiau šeštadienį Seulo merui teko reaguoti į naują infekcijų židinį Itevone, viename judriausių miesto naktinio gyvenimo rajonų.
 
Beveik dvi dešimtys patvirtintų užsikrėtimo atvejų buvo susieti su 29-erių vyru, kuriam virusas buvo diagnozuotas po to, kai praėjusį savaitgalį jis apsilankė penkiuose Itevono naktiniuose klubuose ir baruose.
 
Sveikatos apsaugos pareigūnai įspėjo dėl galimai dar labiau išaugsiančio infekcijų skaičiaus, kadangi identifikuotose penkiose vietose tą savaitgalį galimai lankėsi apie 7,2 tūkst. žmonių.
 
„Neatsargumas gali privesti prie infekcijų sprogimo“, – sakė Seulo meras Park Won-soonas, pridurdamas, kad nurodymas galios neribotą laiką.
 
Meras prašė identifikuotose vietose besilankiusiųjų prisistatyti savanoriškai.
 
Iš 18 šeštadienį Pietų Korėjoje patvirtintų užsikrėtimo atvejų 17 yra siejami su Itevono židiniu, teigė Pietų Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centras.
 
Infekcijų skaičius išaugo kasdieniam Pietų Korėjos gyvenimui pamažu grįžtant į senas vėžes, šalies vyriausybei praėjusį trečiadienį sušvelninus saugaus atstumo laikymosi taisykles.
 
Prezidentas Moon Jae-inas sekmadienį teigė, kad naujas židinys „padėjo suprasti, jog, net ir įžengus į stabilizacijos etapą, panašios situacijos gali bet kokiu metu iškilti dar kartą.“
 
„Dar nebaigta“
 
„Viskas yra nebaigta tol, kol nebaigta“, – Moon Jae-inas sakė kalboje, su kuria pažymėjo trečiąsias savo kadencijos metines.
„Iki pat pabaigos laikydamiesi sustiprinto budrumo, niekada neturime susilpninti savo apsaugos, susijusios su epidemijos prevencija“, – pridūrė jis.
 
Moon Jae-inas pastaruoju metu galėjo mėgautis augančia visuomenės parama, kadangi jo vyriausybė sėkmingai tvarkėsi su viruso protrūkiu, o tai paskatino triuškinamą jo valdančiosios partijos pergalę praėjusį mėnesį vykusiuose parlamento rinkimuose.
 
Šalyje sekmadienį patvirtinti 34 nauji užsikrėtimo atvejai. Bendras užsikrėtimų skaičius – 10 874.
 
Į naujienas apie atvejų išaugimą šalies piliečiai reagavo su įniršiu ir baime.
 
„Kokia katastrofa… Ar tai yra kitos šalies koronaviruso protrūkio bangos pradžia?“ – rašė vienas komentuotojas.
 
Kitas komentuotojas pridūrė: „Siaubinga, kokie savanaudiški ir neišmanantys žmonės gali būti. Visi turime likti namie.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.10; 09:00