Maskva, rugpjūčio 24 d. (ELTA). Rusijoje griežtai kovojama su žmonėmis, nepritariančiais karui Ukrainoje. Jie sulaikomi ne tik už dalyvavimą mitinguose ir pavieniuose piketuose, bet ir už įrašus socialiniuose tinkluose, praneša leidinys „Meduza“.
 
Nuo vasario 24 d. Rusijos pareigūnai už antikarinius protestus sulaikė 16 437 žmones, iš jų 138 buvo sulaikyti už antikarinius įrašus socialiniuose tinkluose, 118 – už antikarinę simboliką.
 
Rusijos valdžia praktikuoja ir „prevencinį“ sulaikymą, naudodama veidų atpažinimo sistemą. Pavyzdžiui, rugpjūčio 22-ąją, Ukrainos vėliavos dieną, Maskvoje buvo sulaikyti mažiausiai 33 žmonės.
 
Be to, nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios už „RF armijos diskreditavimą“ iškelta 3 780 baudžiamųjų bylų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.08.25; 08:05

Izraelio vėliava. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, sausio 20 d. (AFP-ELTA). JT Generalinė Asamblėja ketvirtadienį priėmė Vokietijos ir Izraelio bendrai pateiktą rezoliuciją prieš holokausto neigimą. Projektą parėmė 114 šalių narių iš 193. Prieštaravimą suformulavo tik Iranas.
 
Sprendimas rodo, „kad holokausto neigimas yra tema, kuria tarptautinė bendruomenė laikosi vieningos pozicijos ir kalba vienu balsu, – pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock ir jos kolega iš Izraelio Jairas Lapidas. – Mes įsipareigojame išsaugoti aukų atminimą ir užtikrinti, kad praeities baisumai niekada nepasikartos“.
 
Abiejų šalių iniciatyvos dingstis yra 80-osios Vanzė konferencijos metinės. Tada aukšti nacių vadovybės ir ministerijų administracijos atstovai susitiko aptarti, kaip kiek įmanoma efektyviau organizuoti jau pradėtą sistemingą žydų naikinimą.
 
„Esame labai susirūpinę dėl smarkiai išaugusio holokausto neigimo, klastojimo ir revizioznimo bei dėl šių dienų reiškinio, kai dabartiniai politiniai nesutarimai lyginami su Šoa“, – teigė abu ministrai.
 
„Tokie palyginimai yra istorijos iškraipymas. Tai neteisybė prieš vyrus, moteris ir vaikus, iš kurių buvo atimtos jų teisės, kurie buvo persekiojami ir nužudyti“, – tęsė A. Baerbock ir J. Lapidas.
 
Rezoliucijoje visos JT šalys ir organizacijos, taip pat privatūs subjektai, pavyzdžiui, įmonės, raginami imtis aktyvių priemonių prieš holokausto neigimą ir klastojimą. „Mes prisiimame atsakomybę saugoti ir ginti istorinius faktus apie holokaustą, per kurį išžudyta trečdalis žydų tautos ir kitų mažumų atstovų, – pabrėžė A. Baerbock ir J. Lapidas. – Holokaustas visiems laikams bus įspėjimas visiems žmonėms dėl pavojų, kuriuos kelia neapykanta, fanatizmas, rasizmas ir neigiamas išankstinis nusistatymas“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.21; 04:00