Generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė išvyksta į Azerbaidžano Respubliką gegužės 14-21 dienomis dalyvauti Europos Sąjungos Dvynių programos projekto „Parama Azerbaidžano nusikalstamo turto susigrąžinimo ir valdymo sistemos reformai“ atidarymo renginyje.
 
Projekto tikslas – peržiūrėti ir parengti Azerbaidžano Respublikos nacionalinius teisės aktus, kurie numatytų kuo platesnį teisinių priemonių spektrą kovoje su korupcija, ypatingą dėmesį skiriant korupciniu būdu įgyto valstybės turto susigrąžinimo klausimams.
 
„Lietuva remia Azerbaidžano kelią tobulinant teisinius procesus. Nuoširdžiai palaikome Azerbaidžano teisėsaugos institucijų siekius vadovautis vakarietiškomis vertybėmis ir principais savo veikloje, nes tik jų dėka gali būti užtikrintos žmogaus teisės, demokratija valstybėje ir stabilumas regione“, – sako Lietuvos Respublikos generalinė prokurorė N. Grunskienė.
 
Atidarymo renginys vyks gegužės 18 d. Baku. Lietuvos generalinė prokurorė, vertinanti dvišalių Lietuvos ir Azerbaidžano prokuratūrų santykių palaikymo svarbą, pasidalins gerąja bendradarbiavimo patirtimi, pažymima Generalinės prokuratūros pranešime.
 
Gegužės 19 d. numatyti generalinės prokurorės susitikimai su Azerbaidžano Respublikos generaliniu prokuroru ir Azerbaidžano mokslo patariamąja taryba.
 
Dvynių projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, kaip pagrindinė projekto partnerė, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kriminalinės policijos biuras, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.15; 07:00

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį pareiškė įtarimus dėl galimo kyšininkavimo Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui Rimantui Grigui. Jam skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nurodytais asmenimis, praneša STT.
 
Trečiadienį Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, gavęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimąsi, pasirašė dekretą dėl Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjo R. Grigo įgaliojimų sustabdymo ir sutikimo patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn.
 
Šioje byloje taip pat pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir papirkimo advokatams B. L. ir V. G. bei advokatės kontoros darbuotojui T. G.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Kauno advokatas, buvęs ilgametis teisėjas, B. L. susitarė su Kaune veikiančia advokate V. G., kad ji, veikdama bendrai su advokatės kontoros darbuotoju T. G., perduos neteisėtą atlygį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjui R. Grigui.
 
Kaip įtariama, už ne mažesnį kaip 2 000 eurų kyšį siekta, kad teisėjas, nagrinėdamas vieno asmens administracinio nusižengimo bylą apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki 3 mėnesių. Nustatyta, kad sutartas neteisėtas atlygis ar jo dalis buvo perduota teisėjui jo darbo vietoje, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose.
 
Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Kauno valdyba. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.03; 02:00

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį prokurorų prašymus suimti riaušių prie Seimo sukėlimu kaltinamus asmenis nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas jau įvertino 10 iš 26 šiuo metų gautų prašymų. Nuspręsta vienam mėnesiui suimti keturis asmenis, vienai savaitei – vieną asmenį, trims asmenims skirta intensyvi priežiūra, o dviem įtariamiesiems skirtas pasižadėjimas neišvykti.
 
„Šiandieną prokurorai dėl visų 26 įtariamųjų kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, dėl griežčiausios kardomosios priemonės, suėmimo, skyrimo. Pagrindai, kuriais remiantis prokurorai prašė skirti griežčiausią kardomąją priemonę buvo, kad įtariamieji gali bėgti slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ar teismo, gali daryti naujas nusikalstamas veikas ar trukdyti procesui“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį informavo generalinė prokurorė Nida Grunskienė.
 
Generalinės prokurorės teigimu, prokurorai griežčiausios kardomosios priemonės prašė motyvuodami tuo, kad tik pradėtas ikiteisminis tyrimas, kad tyrimas yra labai didelės apimties.
 
Jos teigimu, šiuo metu jau yra išnagrinėta 10 prokuroro kreipimųsi.
 
„5 įtariamiesiems yra skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, keturiems asmenis yra skirtas suėmimas po mėnesį laiko, vienam asmeniui yra vienai savaitei. Taip pat yra skirta intensyvi priežiūra, kardomoji priemonė, trims įtariamiesiems, dviem įtariamiesiems prokurorai parinko kardomąją priemonę – pasižadėjimą neišvykti“, – sakė ji.
 
N. Grunskienė pateikė duomenis ir apie sulaikytųjų asmenų teistumą.
 
„Kalbant apie sulaikytų asmenų teistumus norėčiau pasakyti, kad vienas asmuo šiame ikiteisminiame tyrime anksčiau jau buvo teistas 13 kartų, vienas asmuo – 14 kartų ir vienas asmuo 12 kartų. Trys asmenys teisti po du kartus. Taip pat vienam asmeniui pareikšti įtarimai dvejuose ikiteisminiuose tyrimuose“, – informavo ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.13