Po 14 metų trukusių debatų Nyderlanduose įsigalioja burkų draudimas.
 
Burkų ar kitų veidą dengiančių apdangalų nuo šiol negalima dėvėti tokiose viešose įstaigose, kaip mokyklos, klinikos, institucijos, taip pat autobusuose ir traukiniuose.
 
Vidaus reikalų ministerija nurodė vietos valdžios institucijoms įgyvendinti nuo ketvirtadienio galiojantį draudimą. Pareigūnai esą pradžioje turėtų paraginti veidą dengiančias moteris jį parodyti. Jei jos nepaklus, joms gali būti neleista patekti į viešus pastatus, taip pat grės mažiausiai 150 eurų piniginė bauda. Draudimas tai pat galios tokiems galvos dangalams, kaip integruoti šalmai ar balaklavos.
 
Vis dėlto neaišku, ar draudimas iš tikrųjų bus įgyvendinamas. Virtinė miestų, taip pat ligoninės, viešojo transporto įmonės, net policija pareiškė, kad jo nesilaikys.
 
Prancūzija 2011 metais tapo pirmąja šalimi, draudžiančia viešumoje dėvėti burkas ar nikabus. Ja pasekė dar kelios šalys.
 
Daugelis veidą dengiančius apdangalus laiko moterų priespaudos islame simboliu. Tačiau kritikai draudime įžvelgia nusižengimą religijos laisvei. Nyderlanduose yra apie 150 moterų, kurios reguliariai dėvi burkas ar nikabus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.01; 03:00
 
 

Trečiadienį Danijoje įsigaliojo vadinamasis „burkų draudimas“ – draudimas viešose vietose nešioti visą veidą dengiančius šydus.

Danijos parlamentas tai numatantį įstatymą patvirtino gegužę.

Draudimas taikomas ne tik nikabams, bet ir balaklavoms, netikroms barzdoms ir kitokioms veido kaukėms, išskyrus apsaugines.

Išimtys numatytos žieminiams drabužiams, tokiems kaip šalikai, ir kostiumams bei kaukėms, dėvimoms per Heloviną.

Pirmą kartą šį įstatymą pažeidusiam asmeniui gali būti skirta 1 tūkst. Danijos kronų (156 JAV dolerių) bauda. Už pakartotinius nusižengimus grės didesnės baudos. Už ketvirtąjį ir tolesnius nusižengimus bus baudžiama 10 tūkst. kronų baudomis.

Vėliau trečiadienį Kopenhagoje ir Orhuso mieste prieš šį draudimą planuojami protestai.

Panašūs draudimai dengti veidus galioja ir kai kuriose kitose Europos šalyse, tarp jų Austrijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.02; 09:04