kinijos-zvalgyba
Kinijos žvalgyba

Pekinas, birželio 7 d. (AFP-ELTA). Kinija trečiadienį griežtai paneigė, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) turi slaptų policijos nuovadų. Apie tai pranešta praėjus dienai po to, kai Londonas įsakė Kinijai jas uždaryti.
 
Britų saugumo ministras Tomas Tugendhatas antradienį pareiškė, kad JK vyriausybė nurodė Kinijos ambasadai nutraukti šių nuovadų veiklą, žmogaus teisių gynimo organizacijai „Safeguard Defenders“ paskelbus ataskaitą apie jų egzistavimą JK teritorijoje. Dokumente teigiama, kad nuovados buvo įsteigtos administracinėms paslaugoms teikti, tačiau jos taip pat buvo naudojamos „stebėti ir persekioti diasporos bendruomenes, o kai kuriais atvejais – priversti žmones grįžti į Kiniją ne teisiniais būdais“.
Kinijos diplomatinė atstovybė Lietuvoje. Slaptai.lt foto
 
Nepaisant to, Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas trečiadienį reguliarioje spaudos konferencijoje tvirtino, kad „vadinamųjų slaptų policijos nuovadų paprasčiausiai nėra“. „Kinija ragina JK gerbti faktus, liautis perdėti ir šmeižti Kiniją bei kurti kliūtis Kinijos ir JK santykiuose“, – žurnalistams teigė jis. Atstovas pabrėžė, kad Kinija esą „visuomet griežtai laikosi tarptautinės teisės ir gerbia visų valstybių teisinį suverenumą“.
 
T. Tugendhatas antradienį sakė, kad JK užsienio reikalų ministerija „pareiškė Kinijos ambasadai, jog bet kokios funkcijos, kurias vykdo tokios „policijos nuovados“ JK, yra nepriimtinos ir kad jos neturi veikti jokia forma“.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.06.08; 06:00

16-metė pabėgėlė iš Irako rado Berlyno metropolitene 14 tūkstančių eurų ir grąžino juos teisėtai savininkei, praneša „Deutsche Welle“.

78 metų amžiaus Vokietijos sostinės gyventoja pamiršo rankinę su pinigais metro traukinyje rugsėjo 15-osios vakarą. Jos pasigedusi moteris iškart kreipėsi į metropoliteno darbuotojus, bet šie niekuo negalėjo jai padėti.

Tačiau jau po dviejų dienų į policijos nuovadą kartu su motina atėjo 16-metė irakietė, gyvenanti pabėgėlių priėmimo centre. Ji įteikė pareigūnams vagone rastą rankinę. Visi pinigai buvo vietoje.

Dabar pabėgėlių šeimos už gerą darbą laukia pelnytas apdovanojimas. Pagal Vokietijos įstatymus, už rastų pinigų arba vertingų daiktų grąžinimą savininkui radėjas turi gauti 3 procentų radinio vertės dydžio atlygį. Jeigu radinys aptinkamas visuomeniniame transporte, atlygis būna perpus mažesnis. Tad mergina gali tikėtis 210 eurų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.23; 00:01