Paryžius, kovo 31 d. (ELTA). Prancūzijos karinės žvalgybos vadovas Ericas Vidaud atleistas iš pareigų, kurias ėjo viso labo septynis mėnesius. Tai trečiadienį pranešė laikraštis „L’Opinion“.
Pasak apžvalgininko Jeano Dominique`o Merchet, 55 metų generolas atstatydintas „dėl žvalgybos darbo trūkumų Ukrainos krizės laikotarpiu“.
Karinė žvalgyba yra tiesiogiai pavaldi Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiajam štabui. Kaip anksčiau interviu laikraščiui „Le Monde“ pareiškė štabo viršininkas armijos generolas Thierry Burkhard`as, Prancūzijos specialiosios tarnybos neteisingai vertino situaciją karo Ukrainoje išvakarėse.
„Amerikiečiai sakė, kad rusai ruošiasi pulti, ir jie buvo teisūs. Mūsų tarnybos veikiau manė, kad Ukrainos užėmimas turės siaubingą kainą ir kad rusai turi kitų variantų, kaip nuversti Volodymyrą Zelenskį“, – teigė jis.
„L’Opinion“ žiniomis, karinės žvalgybos vadovo poste E. Vidaud gali pakeisti 52 metų generolas Jacques`as Langlade`as de Montgros. Anksčiau jis vadovavo 11-ajai oro desanto brigadai, taip pat ėjo sausumos kariuomenės inspektoriaus pareigas.
Prancūzijos tarnybos teigia nuo metų pradžios užkirtusios kelią septynioms teroro atakoms. Pateikdamas šį skaičių, vidaus reikalų ministras Žeraras Kolombas (Gerard Collomb) ketvirtadienį teisino pakartotinį nepaprastosios padėties pratęsimą iki lapkričio pradžios. „Mes kalbame apie išgelbėtas gyvybes“, – pabrėžė jis kalbėdamas Nacionalinėje Asamblėjoje, kuri balsuos dėl pratęsimo, praneša agentūra dpa.
Nepaprastoji padėtis Prancūzijoje buvo paskelbta po 2015 metų lapkričio 13-osios išpuolių Paryžiuje ir nuo tada jau penkis kartus pratęsta. Prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) yra pažadėjęs, kad rudenį nebus siekiama jos pratęsti. Vyriausybė siekia, kad iki tada būtų priimtas naujas saugumo įstatymas, kuris tarnyboms suteiktų daugiau galių kovoje su teroru. Senatas nepaprastosios padėties pratęsimui jau pritarė.
Pilietinių teisių aktyvistai ne kartą kritikavo, kad nepaprastoji padėtis galioja tiek ilgai. Ji leidžia tarnyboms prevencines kratas – šia galimybe pasinaudota jau 4 400 kartų. Vidaus reikalų ministras, be to, grėsmę keliantiems asmenims gali skirti namų areštą. Ši priemonė dabar taikoma 62 asmenims.
Prancūzija pastaraisiais metais tapo kelių kruvinų islamistinių išpuolių taikiniu.
Alfredas Dreifusas(Alhed Dreyfus) – Prancūzijos armijos karininkas, neteisingai apkaltintas šnipinėjimu. Alfredo Dreifuso (1859 – 1935) byla sukrėtė visą Prancūziją ir sužadino viso pasaulio žmonių nepasitikėjimą Prancūzijos specialiosiomis tarnybomis, kuris, deja, neišnyko iki šiol.
Kilęs iš Elzaso žydų šeimos, A.Dreifusas ir jo tėvai paliko provinciją po to, kai 1871 metais ji buvo aneksuota vokiečių, laimėjusių Prancūzijos–Prūsijos karą. Šeima persikėlė į Paryžių, kur A.Dreifusas lankė Politechnikos mokyklą, o paskui nuėjo tarnauti į armiją. Jis baigė karinę mokykla puikiais pažymiais, ir, atrodė, kad ateityje jo laukia sėkminga karinė karjera.