Pravieniškių pataisos namai
R. Požėla: mestos gausios pajėgos ieškant pabėgusių nuteistųjų
Pakartotinai patikrintas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Pravieniškių pataisos namų
Iš Lukiškių kalėjimo išvežtas 61 nuteistasis
Teisingumo ministerija pradėjo Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškeldinimą. Iš įkalinimo įstaigos šią savaitę jau išvežtas 61 nuteistasis. Trečiadienį iškelti 28 kaliniai, nuteisti bausme iki gyvos galvos. Iki kitų metų gruodžio 31 dienos tardymo izoliatorius-kalėjimas bus visiškai iškeldintas.
Pagal įkalinimo pobūdį kaliniai paskirstomi į Kauno tardymo izoliatorių, Šiaulių tardymo izoliatorių, Marijampolės pataisos namus, Pravieniškių pataisos namus, taip pat Vilniaus pataisos namus.
Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalinčios moterys bus perkeltos į Panevėžio pataisos namus. Ten taip pat bus perkelta ir vienintelė šiuo metu Lukiškėse kalinti iki gyvos galvos nuteista moteris – vaikžudė Alma Bružaitė.
Kalėjimo iškėlimas valstybės biudžetui atsieis apie 1,5 mln. eurų, tačiau šie pinigai kitų metų šalies biudžete buvo numatyti. Iš viso kalėjime metų pradžioje buvo apie 600 kalinių ir suimtųjų.
Anksčiau teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad, iškeldinant Lukiškių tardymo izoliatorių, visiems 354 jame dirbantiems pareigūnams bus paskirtos darbo vietos kitose įkalinimo įstaigose.
Kas įsikurs Lukiškių komplekse iš jo iškeldinus tardymo izoliatorių, kol kas informacijos nėra. Lukiškių kalėjimo pastatus Teisingumo ministerija žadama perduoti Turto bankui.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.02.14; 07:31
Buvęs sporto klubų Šiauliuose vadovas vėl teisiamas
Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Asta Mickevičiūtė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje turto pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu kaltinamas 47-erių metų šiaulietis R. A.
Kaltinamasis yra jau ne kartą teistas už panašius finansinius nusikaltimus ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje.
Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos pareigūnai nustatė, kad nuteistasis dar būdamas laisvėje nuo 2010 metų pradžios iki 2011 metų vidurio ir vadovavęs dviem Šiaulių sporto klubams galėjo pasisavinti beveik 3 milijonus litų (800 tūkstančių eurų) vieno klubo lėšų.
Nuodugniai tiriant buhalterinės apskaitos dokumentus bei kitus su klubo veikla susijusius dokumentus buvo išaiškinta, kad buvęs klubo prezidentas R. A. kasos pajamų orderiais neįformino ir į kasos apskaitos registrus neįrašė grynųjų pinigų, kurie panaudoti apmokant klubui pateiktas PVM sąskaitas faktūras bei kvitus.
Taip pat 2011 metų pirmą pusmetį buvo išrašyta 12 kasos išlaidų orderių be numerių, kuriais buvo išmokami pinigai vienai žuvininkystės verslu užsiimančiai uždarajai akcinei bendrovei. Už sporto klubo finansus buvo atsakingas pats kaltinamasis, todėl išlaidų orderiuose įrašęs tikrovės neatitinkančius duomenis, galėjo pats pasisavinti šiuos pinigus (daugiau nei 218 tūkstančių eurų).
Be šių nusikalstamų veikų klubo vadovas iš organizacijos sąskaitos išsigrynindavo dideles sumas pinigų, tačiau ūkio išlaidoms jų nepanaudodavo ir į buhalterinę apskaitą neįtraukdavo.
Buvęs sporto klubo prezidentas prisipažįsta padaręs šiuos nusikaltimus.
Byla bus nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.
Pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 2 dalį ir 222 straipsnio 1 d. kaltinamajam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.
Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).
2016.08.11; 03:50