JAV demokratai reikalauja, kad prezidento Donaldo Trumpo vertėja liudytų Kongrese. Ji esą turėtų suteikti informaciją apie D. Trumpo pokalbį akis į akį su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu Helsinkyje.

Vertėja ir jos užrašai galėtų suteikti svarbios informacijos apie abiejų šalių vadovų pokalbių turinį, trečiadienį teigė kai kurie demokratai. Užsienio politikos ekspertas Robertas Menendezas stočiai MSNBC pareiškė, jog bus imtasi „didelių pastangų“, „kad būtų sužinota, kas atsitiko“. Senatorė Jeanne Shaheen sakė, jog vertėjos liudijimai galėtų padėti, kad parlamentarai ir JAV visuomenė „sužinotų, kas tiksliai buvo kalbama ir nuspręsta JAV vardu“.

D. Trumpas ir V. Putinas savo viršūnių susitikime Helsinkyje dvi valandas kalbėjosi už uždarų durų, patalpoje dar buvo tik abiejų prezidentų vertėjai.

Baltieji rūmai reikalavimą dėl vertėjos liudijimo gali atmesti argumentuodami, kad nė vienas prezidentas ar jo vertėjai nėra įpareigoti atskleisti privačių pokalbių.

Baltųjų rūmų atstovė Sarah’a Sanders trečiadienį pareiškė, jog jai nėra žinoma apie galimą pokalbių tarp D. Trumpo ir V. Putino užfiksavimą ir patarė su kitais klausimais kreiptis į Valstybės departamentą. Šio atstovė Heather Nauert sakė, kad iki šiol negautas formalus prašymas išklausyti vertėjos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.19; 03:00

Buvęs aukščiausio rango federalinis Niujorko prokuroras tvirtina Donaldo Trampo (Donald Trump) buvęs atleistas po to, kai iš jo sulaukė kelių neįprastų telefono skambučių, praneša BBC. 

Tiesa ir teisingumas – aukščiau visko

Televizijos „ABC News“ laidai „Šią savaitę“ („This Week“) Prytas Bharara (Preet Bharara) teigė jautęs, kad D. Trampo skambučiai peržengė įprastą ribą, skiriančią vykdomąją valdžią nuo nepriklausomų baudžiamųjų bylų tyrėjų. P.Bharara tvirtino buvęs atleistas po to, kai nesutiko atsiliepti į trečiąjį prezidento skambutį.

Baltieji rūmai šių prokuroro teiginių kol kas nekomentuoja.

Prezidento Barako Obamos (Barack Obama) skyrimu vyriausiojo Manhatano federalinio prokuroro pareigas ėjęs P. Bharara teigė, kad jam atrodė, jog po to, kai 2016-ųjų metų pabaigoje jiedu susipažino, D. Trampas su juo bandė megzti „tam tikrus santykius“.

Tačiau prokuroras tikino, kad D. Trampui tapus prezidentu jam tai atrodė nepriimtina.

Šis P. Bhararos interviu pasirodė praėjus kelioms dienoms po D. Trampo gegužės mėnesį atleisto buvusio Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovo Džeimso Komio (James Comey) liudijimo Senate. Ten jis tvirtino, kad netrukus po inauguracijos vykusios vakarienės metu D. Trampas jį prašė būti lojalų.

Prezidentas tokius įtarimus griežtai paneigė, o patį Dž. Komį – P. Bhararos draugą ir buvusį kolegą – dėl privačių pokalbių paviešinimo pavadino „labai bailiu“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.12; 00:30