Prancūzijoje prieš pensijų reformą protestavo 1,089 mln. žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, kovo 23 d. (AFP-dpa-ELTA). Prancūzijoje demonstracijose prieš prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformą ketvirtadienį dalyvavo 1,089 mln. protestuotojų, pranešė Vidaus reikalų ministerija, vien Paryžiuje žygiavo 119 tūkst. žmonių.
 
Anksčiau kraštutinių kairiųjų profesinė sąjunga CGT teigė, kad žygiavo 3,5 mln. žmonių, 800 tūkst. jų – sostinėje.
 
Ketvirtadienį streikai ir protestai prieš pensijų reformą buvo itin intensyvūs, vyriausybės oponentai blokavo geležinkelio stotis, kelius ir dalį Paryžiaus Šarlio de Golio tarptautinio oro uosto.
 
Sostinėje policija prieš demonstrantus panaudojo ašarines dujas ir suėmė penkis asmenis. Didžiulės minios protestavo ir kituose miestuose, įskaitant Bordo, Nantą ir Reną. Buvo dislokuota maždaug 12 tūkst. policijos pareigūnų. Daugelį savaičių streikai ir protestai buvo daugiausia taikūs, tačiau pastarosiomis dienomis per spontaniškas demonstracijas pratrūko smurtas.
Prancūzijoje prieš pensijų reformą protestavo maždaug milijonas žmonių. EPA-ELTA nuotr.
 
Protestai nukreipti prieš laipsnišką pensinio amžiaus didinimą nuo 62 iki 64 metų ir apskritai prieš prezidento E. Macrono centro dešiniųjų vyriausybės veiksmus.  E. Macronas nori, kad reforma įsigaliotų iki metų pabaigos.
 
Dėl streiko ketvirtadienį vėl buvo atšaukti traukiniai ir skrydžiai, iš dalies nedirbo aukštosios mokyklos ir universitetai, 15 proc. šalies degalinių trūko kai kurių rūšių degalų.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.03.24; 03:00

Prancūzijoje – protestuojama dėl pensijų reformos. EPA – ELTA foto

Paryžius, rugsėjo 29 d. (AFP-ELTA). Dar prieš Prancūzijos vyriausybei paskelbiant  pensijų reformos planus, šalyje jau formuojasi pasipriešinimas: tūkstančiai žmonių ketvirtadienį virtinėje šalies miestų išėjo į gatves, reikalaudami didinti algas ir pasisakydami prieš planuojamą pensinio amžiaus ilginimą.
 
„Mes nenorime derėtis dėl pensinio amžiaus“, – sakė CGT profsąjungos lyderis Philippe‘as Martinezas. Prancūzijos darbuotojai, anot jo, nenori ilgiau dirbti.
 
Švietimo ministerijos duomenimis, ketvirtadienį rengtame streike dalyvavo 11 proc. mokyklų personalo. Taip pat buvo apribotas traukinių eismas. Paryžiuje kursavo šiek tiek mažiau priemiesčio traukinių ir autobusų nei įprastai. Demonstracijoje Marselyje dalyvavo ir buvęs kandidatas į prezidentus kairysis populistas Jeanas-Lucas Mélenchonas.
 
Prancūzijos valdantieji trečiadienį susitarė pratęsti konsultacijas su socialiniais partneriais ir iki žiemos pateikti pensijų reformos įstatymo projektą. Naujasis įstatymas įsigaliotų kitą vasarą. Svarstoma amžiaus ribą didinti po keturis mėnesius per metus, kad 2031 metais būtų pasiektas 65 metų pensinis amžius. Šiuo metu pensinis amžius prasideda nuo 62-ejų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.30; 06:11