Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, priimtas sprendimas Lietuvos ambasadorių Rusijoje Remigijų Motuzą apklausti liudytoju bendra tvarka. Iki šiol jam buvęs suteiktas liudytojo, kuris gali duoti parodymus apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką, (specialiojo liudytojo) statusas yra panaikintas.
Ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad ambasadoriaus R. Motuzo veiksmuose gali būti tarnybinio nusižengimo požymių, ši informacija perduota vertinti Užsienio reikalų ministerijai sprendžiant R. Motuzo tarnybinės atsakomybės klausimą.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl galimo neskaidraus Šengeno valstybės vizos išdavimo Rusijos Federacijos piliečiui. Šiame tyrime dėl galimos prekybos poveikiu įtarimai yra pareikšti trims asmenims.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, jį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.
Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių – ji iš šalies išsiuntė tris Lietuvos diplomatus, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Išvykti iš šalies jiems duota savaitė, žurnalistams penktadienį surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje sakė ministras.
L. Linkevičius patvirtino, kad išsiunčiami diplomatai, kurių tapatybių ministras neatskleidė, grįš dirbti į Užsienio reikalų ministeriją.
Penktadienį į Rusijos užsienio reikalų ministeriją pakviestas Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. Tai naujienų agentūrai ELTA patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.
Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją iškviestam Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikta nota, kurioje pareikšta, kad iš Lietuvos, reaguojant buvusio Rusijos šnipo apnuodijimą Anglijos Solsberio mieste, turi būti išsiunčiami trys Rusijos diplomatai.
Prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas, antradienį komentuodamas tokį Lietuvos žingsnį, tikino, kad Lietuva yra pasiruošusi galimam Rusijos atsakui. Tikėtina, kad Maskva, atsakydama tuo pačiu, iš Rusijos išsiųs Lietuvos diplomatus, aiškino Prezidentės patarėjas.
Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyvius.
Ambasadorius pasveikino misijos narius ir linkėjo saugiai pasiekti ekspedicijos tikslą – už kelių tūkstančių kilometrų Rusijos gilumoje esančią Irkutsko sritį.
„Džiugu, kad dvyliktus metus iš eilės organizuojama sudėtinga išvyka į Sibirą suburia entuziastingus ir patriotiškus jaunuolius, ne žodžiais, o veiksmais įrodančius, kad be istorinės atminties išsaugojimo neturėsime ir savo tautos ateities. Tremtinių amžinojo poilsio vietos nusipelno pagarbos ir rūpesčio. Mūsų visų pagarbos nusipelnote ir jūs“, – sakė R. Motuzas.
Ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyviai į Irkutską iš Maskvos išvyksta trečiadienį.
Šių metų misijos tikslas – sutvarkyti Irkutske, Tulūno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos. „Misija Sibiras“ komanda šiemet tikisi sutvarkyti daugiau nei 10 skirtingose vietose esančių kapinių.
Iš Irkutsko grįžę ekspedicijos dalyviai važiuos per Lietuvos vaikų dienos centrus, globos namus ir pasakos apie ekspedicijos patirtis, okupacijos ir trėmimų istoriją ir taip prisidės ugdant pilietiškumą bei patriotiškumą.
Šių metų ekspedicija – jau 16-oji. Per 12 „Misija Sibiras“ gyvavimo metų sutvarkyta per 100 lietuviškų kapinių.
Nuo 2006 m. norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių.
Informacijos šaltinis – ELTA
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nuotraukoje: Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas Maskvos „Belaruskij“ geležinkelio stotyje pasitiko traukiniu iš Vilniaus atvykusius ekspedicijos „Misija Sibiras’17“ dalyvius
Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas kartu su ambasados diplomatais vasario 26 dieną pagerbė vieno garsiausių Rusijos opozicijos veikėjų Boriso Nemcovo atminimą. R. Motuzas padėjo gėlių opozicionieriaus žūties vietoje, ant tilto prie pat Kremliaus, kur žmonės įrengė savadarbį memorialą su B. Nemcovo portretais ir gėlėmis.
Ambasadorius, atsakydamas ant tilto susirinkusiems žurnalistams, kodėl būtent Lietuva nusprendė pagerbti B. Nemcovo atminimą, pažymėjo, kad Lietuva, prieš ketvirtį amžiaus pirmoji atkūrusi savo nepriklausomybę, gerai žino laisvės kainą ir supranta demokratinio proceso svarbą visuomenės pažangai.
B. Nemcovas, kuris Boriso Jelcino vyriausybėje dirbo premjero pavaduotoju, buvo nušautas prieš pat vidurnaktį 2015 metų vasario 27 dieną, kai su drauge ėjo per Maskvos upės tiltą šalia Kremliaus.
Informacijos šaltinis – Lietuvos užsienio reikalų ministerija.