Du naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai, kurie buvo įkalinti už valstybės paslapčių apsaugos įstatymo pažeidimus nušviečiant rohinjų krizę Mianmare, antradienį buvo paleisti iš kalėjimo. 

Daugiau kaip 500 dienų už grotų praleidę 33 metų Wa Lone’as ir 29 metų Kyawas Soe Oo šypsojosi, kai išėjo iš kalėjimo. Jie išleisti pagal Mianmaro prezidento suteiktą amnestiją.

„Reuters“ žurnalistai buvo nuteisti dėl Oficialių paslapčių akto pažeidimų, kai vykdė tyrimą apie 10-ies rohinjų vyrų ir berniukų žudynes Mianmaro Rachinų valstijoje. Pernai rugsėjį abu vyrai buvo nuteisti septynerių metų laisvės atėmimo bausmėmis.

Wa Lone’o ir Kyawo Soe Oo įkalinimas buvo suvokiamas kaip išpuolis prieš žiniasklaidos laisvę, kilo klausimų dėl demokratijos padėties Mianmare. 

Išėjęs iš kalėjimo Wa Lone’as BBC korespondentui sakė, kad niekada nenustos būti žurnalistu. 

Abu vyrai turi šeimas, mažus vaikus. Wa Lone’o žmona apie nėštumą sužinojo tik po to, kai jos vyras jau buvo suimtas. 

Šių dviejų žurnalistų įkalinimas sukėlė didžiulį šoką Mianmaro žurnalistų bendruomenei, nes tai priminė jiems gyvenimą, kai šalį valdė karinė chunta. Jos valdymo metais spauda buvo griežtai cenzūruojama ir dažnai įkalinami žurnalistai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.07; 09:00

Popiežius Pranciškus šeštadienį baigė turą po Aziją susitikdamas su rohinjų pabėgėliais Bangladeše, taip simboliškai demonstruodamas solidarumą su musulmonų mažuma, bėgančia nuo smurto Mianmare, praneša AFP.

Paskutinę savo vizito po Mianmarą ir Bangladešą dieną katalikų dvasinis vadovas aplankė Bangladešo sostinėje Dakoje esančią Motinos Teresės ordino ligoninę.

Popiežius Pranciškus yra pagarsėjęs dėl pabėgėlių teisių gynimo ir pakartotinai išreiškė paramą kenčiantiems rohinjams, kuriuos apibūdino kaip „brolius ir seseris“.

Dažniausiai tiesmukai kalbančiam Popiežiui teko diplomatiškai laviruoti keturių dienų vizito Mianmare metu. Tai buvo pirmasis istorijoje pontifiko apsilankymas šioje šalyje. Mianmare jis vengė viešai minėti rohinjus, bet ragino budistų lyderius įveikti „prietarus ir neapykantą“.

Tuo metu lankydamasis Bangladeše Popiežius atvirai kalbėjo apie rohinjų problemas ir susitiko su jais pabėgėlių stovykloje. Popiežius Pranciškus prašė jų atleidimo dėl persekiojimo ir pasaulio abejingumo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.03; 00:05