Volodymyras Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, rugpjūčio 7 d. (Ukrinform-ELTA). Rusija iki karo pabaigos liks be laivų, jei ir toliau atakuos Ukrainos uostus.
 
Kaip praneša „Ukrinform“, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tai pareiškė interviu Lotynų Amerikos žiniasklaidai.
 
Kaip pažymėjo V. Zelenskis, Maskva užblokavo Juodąją jūrą, ypač Ukrainos teritorinius vandenis. Todėl Ukraina dabar turi įrodyti, kad turi teisę importuoti ir eksportuoti prekes savo teritoriniuose vandenyse.
 
„Jei Rusija ir toliau dominuos Juodojoje jūroje ir ją blokuos, naudodama raketas, tai Ukraina darys tą patį, o tai yra teisingas mūsų galimybių gynimas. Jei jie ir toliau šaudys, tai, nors mes neturime tiek daug ginklų, iki karo pabaigos jie gali likti be laivų. Būtent tai norime jiems parodyti“, – pabrėžė prezidentas.
 
Anot jo, dabar okupantai rusai negali laimėti, todėl nori įstumti Ukrainą į aklavietę, naudodami ginklus ir smurtą. „Ukraina tikrai reaguos į bet kokius išpuolius prieš civilius gyventojus ir grūdų koridorius“, – pareiškė V. Zelenskis.
 
Prezidentas pabrėžė, kad Maskva bando vykdyti Juodosios ir Azovo jūrų kolonizacijos politiką, bet ji neturi teisės spręsti, ką Ukraina gali gaminti ir eksportuoti.
 
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Rusija smogiamaisiais bepiločiais orlaiviais atakavo pietinius Odesos srities rajonus.  Dėl Rusijos kariuomenės atakų kilo gaisrai uostų ir pramoninės infrastruktūros objektuose, nukentėjo elevatorius.
 
Pažymima, kad dronai buvo paleisti iš Azovo jūros per Juodąją jūrą.
 
Pietų operatyvinės karinės vadovybės atstovai pridūrė, kad priešas specialiai mėgina sunaikinti Dunojaus uostų infrastruktūrą, atakuodamas elevatorius ir grūdų saugyklas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.08.08; 06:13

Rusijos karo laivai. EPA-ELTA nuotr.

Rumunijos gynybos ministras Mihai’us Fiforas pareiškė esąs sunerimęs dėl didėjančio Rusijos karinio buvimo Juodojoje jūroje. „Situacija per pastaruosius metus smarkiai pasikeitė“, – sakė jis ir įspėjo: Rusija naudojasi Juodąja jūra, kad išplėstų savo įtaką rytiniame Viduržemio jūros regione, praneša agentūra „Reuters“.

Todėl, imdamasis atgrasymo, Bukareštas dar šiais metais investuos į naikintuvus ir karinę įrangą, sakė ministras, tačiau detalių neįvardijo. M. Fiforas pabrėžė, kad Rumunija jau dabar vykdo NATO tikslą skirti gynybai 2 proc. BVP – tai darys ir ateityje.

Nuo 2019 metų sausio Rumunija perims pirmininkavimą ES. Vėliausiai tada Bukareštas, anot M. Fiforo, nori, kad Europos gynyba taptų viena pagrindinių temų. Be kita ko, turėtų būti sprendžiama, kaip ateityje pasiruošti rusų kibernetinėmis atakoms.

Metų pradžioje NATO jau paskelbė, kad Juodojoje jūroje dažniau vykdys manevrus. Rumunija planuoja pirkti daugiau naikintuvų ir įrangos, įskaitant „Patriot“ raketas.

Be Rumunijos prie Juodosios jūros yra ir NATO narės Turkija bei Bulgarija.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-10-11

Rusijos ir JAV santykiuose neslopstant įtampai dėl Sirijos pilietinio karo, Rusija planuoja surengti savaitę truksiančias karinio jūrų laivyno pratybas Viduržemio jūroje.

Pratybose dalyvaus 25 karo ir pagalbiniai laivai bei 30 orlaivių, nurodoma ketvirtadienį šalies Gynybos ministerijos išplatintame pranešime, kurį cituoja valstybinė šalies žiniasklaida.

Rusija yra pagrindinė karinė Sirijos režimo sąjungininkė daugiašaliame šalies pilietiniame kare, ir yra įspėjusi, kad JAV gali pulti Sirijos pajėgas.

„Vakarai nepatenkinti Sirijos konflikto sprendimo eiga“, – agentūra TASS citavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą.

Sirijos vyriausybės pajėgos pastaruoju metu artėja link sukilėlių pozicijų šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje – paskutiniame šalies sukilėlių bastione.

Kremlius teigia, kad laivyno pratybos – „sustiprinta atsargumo priemonė“ tam atvejui, jei situacija Idlibe paaštrėtų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.31; 07:00