Tris dienas trukusios Vilniaus miesto šventės „Sostinės dienos” lankytojai paisė Vyriausybės reikalavimų ir atsižvelgė į organizatorių prašymus dėvėti kaukes, laikytis saugių atstumų, elektroniniu būdu registruotis į didžiuosius koncertus ir 3D projekcijos pristatymus.
Gedimino prospekte nuo Katedros iki Lukiškių aikštės, Neries krantinėje prie Baltojo tilto, skvere priešais Lietuvos nacionalinį muziejų ir kitose Vilniaus erdvėse publika pateisino renginio iniciatorių lūkesčius ir prisidėjo kuriant saugesnę miesto šventę, praneša VšĮ „Vilniaus festivaliai”.
Didžiojoje festivalio scenoje, įrengtoje Katedros aikštėje, penktadienio ir šeštadienio vakarais įvairių kartų melomanai buvo apdovanoti išskirtiniais Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertais.
Stipriomis emocijos kupinus pasirodymus publikai skyrė atlikėjas Andrius Mamontovas su grupe, elektroninės muzikos virtuozai „Heappyendless” su draugais, grupės „The Roop” ir „G&G Sindikatas”.
Veiksmų scenoje prie V. Kudirkos aikštės muzikinę programą kūrė atlikėjai: Viktoras Diawara ir Gediminas Mačiulskis, Jurgis Didžiulis, „Flying Saucer Gang”, Migloko, V. Diawaros ir Algirdo Kaušpėdo projektas „KAnDIs”, „Colours of Bubbles”, „Fused Trio” ir kiti.
Netikėtais muzikiniais stiliais nuvilnijo „Atspindžių” scena prie Baltojo tilto, tapusi naujos amfiteatrinės koncertinės erdvės dalimi, kur visas tris festivalio dienas klausytojus žavėjo įvairių muzikos žanrų dainininkai ir grupės.
„Sostinė dienos” pirmą kartą per visą festivalio istoriją pasiūlė naujus miesto pažinimo maršrutus ir praplėtė šventės žemėlapį net iki Saltoniškių gatvės, kuria nusidriekė originali instaliacija „Miesto paukščiai”.
Pirmą sykį prie Katedros surengta „Knygų aikštė”, vilniečių jau praminta Mažąja knygų muge, turėtų tapti nauja miesto šventės tradicija.
Rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis didžiausias miesto festivalis užlies Vilniaus gatves, Katedros ir V. Kudirkos aikštes, Neries krantinę bei skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo.
„Dūzgiantis prospektas” kvies į keturias veiksmų erdves
Jau keturiolikti metai, kai „Sostinės dienose“ „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima! „Menų ir muzikos gatvėje“ nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės šiemet bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, kur bus galima pamatyti įvairių dailininkų, keramikų, tapytojų, grafikų darbų bei dirbinių.
Šiais metais „Sostinės dienos“ pakvies į visiškai naują projektą, pavadintą „Stiliaus lokacija“, kuriame lankytojai susipažins su dizainerių darbais, smalsaus, kaip gimsta Lietuvos ir užsienio kūrėjų idėjos. V. Kudirkos aikštėje įrengtuose didžiuliuose paviljonuose po vienu stogu bus eksponuojamas gausus spektras juvelyrinių dirbinių, aksesuarų, interjero detalių, drabužių, galanterijos ir kitokių įdomybių. „Stiliaus lokacija“ – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis stiliaus bei kūrybos tendencijomis.
Ypač pasiteisinusi „Dūzgiančio prospekto“ tradicija – „Knygų alėja“ šiemet išsidėstys Gedimino prospekto ruože prie ir aplink rašytojos Žemaitės paminklą.
O „Gardžių lauktuvių kelyje“, kuris bus nutiestas prospekte prie Lukiškių aikštės, kiekvienas galės įsigyti įvairiausių gardumynų.
Žaidimų ir atrakcijų parkas – vaikams ir šeimoms
Vilniečių gausiai lankomas ir pamiltas skveras prie Karaliaus Mindaugo paminklo mažųjų bei paaugusių džiaugsmui taps „Žaidimų ir atrakcijų parku“, kur visų lauks gausybė pramogų. Šiame vaikams ir šeimoms skirtame parke pirmą kartą bus įrengta scena „Žaismai“, kurioje savo pasirodymus surengs vaikų ypač laukiami muzikos, teatro ir šokio atlikėjai – Artūro Noviko džiazo mokyklos grupės „Sun Jazz“ ir „Džiaziukai“, Vilniaus teatras „Lėlė“, vokalinis kolektyvas KIVI, Stalo teatras, LRT vaikų choras ir daug kitų atlikėjų.
Gero maisto krante – netradiciniai skoniai ir išskirtiniai muzikiniai bei audiovizualiniai pasirodymai
Pernai „Sostinės dienose“ įrengta erdvė Neries krantinėje pranoko šventės dalyvių lūkesčius – krantinės ruože tarp Žaliojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų nuolat būriavosi daugybė geros muzikos ir gero maisto ištroškusių žmonių. Šiemet šioje erdvėje įsikurs dar daugiau „Food Truck“ maisto vagonėlių nei pernai.
Ant Neries krantinės įrengtoje scenoje „Atspindžiai“ gyvai skleisis įvairių pasaulio kraštų inspiruotos muzikos garsų versmės. Čia pasirodys ir garsūs, ir pripažinimo siekiantys atlikėjai – „Baltic Balkan“, „Planeta Polar“, Baltos varnos“, OKATA, „Pilnatys“, „Strings Of Earth Orchestra“, „Kabloonak“.
Unikali 3D videoprojekcija ant iškelto Neries upės vandens
Paskutiniais rugpjūčio vakarais, jau sutemus, Neries krantinės erdvėje „Sostinės dienos“ tūkstančius lankytojų pakvies į unikalų reginį – naują 3D vizualinį projektą „Atradimas“, kurio ekranu taps į didžiulį aukštį iškeltas Neries upės vanduo.
Skambanti Katedra – didieji festivalio koncertai Katedros aikštėje
Rugpjūčio 30-osios, penktadienio, vakarą Katedros aikštėje „Sostinės dienų“ atidarymo koncerte pasirodys bene laukiamiausias šiandienos Lietuvos atlikėjas „Daddy Was A Milkman”, o prieš jį savo koncertą surengs Švedijos dainininkas bei dainų autorius Frans (Frans Jeppsson Wall) – jaunimo numylėtinis Eurovizijoje. Pasaulinio hito „If I Were Sorry” atlikėjas Vilniuje koncertuos pirmą kartą.
Šeštadienio vakarą Katedros aikštėje šėls šiuolaikinę šokių muziką su etniniais skambesiais jungianti tarptautinė grupė N.O.H.A., o po jos čia koncertuos populiarusis lietuvių duetas, stiliaus ikona tituluojama grupė „Beissoul & Einius“.
Savo dėmesį portalas Slaptai.lt šį savaitgalį kreipė ne tik į „Sostinės dienas – 2014“. Mums ypač rūpėjo patirti, kaip startavo neabejotinai prasmingas ir gražus latviškasis renginys. Argi nekeista, kad per pastaruosius du dešimtmečius tai – tik pirmoji tokio pobūdžio latvių viešnagė Vilniuje? Mums neįdomu žinoti, kaip gyvena broliai latviai? O latviams nerūpi, kaip gyvena lietuviai?
Turėtų būti įdomu, turėtų rūpėti… Nieko artimesnio ir brangesnio už latvius neturime. Ir neturėsime. Tad Rotušėje šurmuliavusį renginį „Atrask Latviją“ privalėjome aplankyti visi.
Į Rotušės aikštėje neseniai šurmuliavusias egzotiškas „Azijos dienas“ susirinkome gausiai. Į „Atrask Latviją“ galėjome sugužėti dar gausiau.
Belieka viltis, jog šis bandymas atrasti Latviją – tikrai ne paskutinis. Turėkime vilties, jog kitos pastangos atrasti Latviją bus dar įdomesnės, dar sensacingesnės, dar įspūdingesnės.
Savo skaitytojams pateikiame 6.20 minučių trukmės videoreportažą, pasakojantį apie „Atrask Latviją“.