Baigėsi gegužės 17-21 dienomis vykusios Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų ir sąjungininkų pratybos „Budrus sakalas 2022”.
 
Tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu oro gynybininkai vykdė užduotis bei sąveiką su Lietuvos ir sąjungininkų padaliniais Radviliškio ir Šiaulių rajonuose bei Šiaulių mieste. Pratybų metu Lietuvos ir sąjungininkų kariai planavo, vykdė oro gynybos operacijas, įskaitant kovinį patruliavimą, mūšio valdymą ir kuro papildymą ore, taip pat treniravosi oro operacijų centre.
 
Karinių oro pajėgų pratybose dalyvavo Jungtinių ekspedicinių pajėgų, Baltijos oro policijos misiją vykdantys Belgijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos kariai ir orlaiviai, JAV Jūrų pėstininkų korpuso kariai, Karinių oro pajėgų štabo, Aviacijos bazės, Oro gynybos bataliono, Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos, Ginkluotės ir technikos remonto depo, taip pat Karo policijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai.
 
Pratybų „ Budrus sakalas 2022″ metu naudoti trumpojo nuotolio raketiniai oro gynybos kompleksai RBS70 ir GROM, apžvalgos radarai „Giraffe MkIV” ir „Sentinel” bei vidutinio nuotolio oro gynybos sistema – NASAMS. Pratybose dalyvę JAV jūrų pėstininkų korpuso kariai naudojo Lietuvoje dislokuotą multifunkcinį oro operacijų valdymo centrą kartu su antžeminiu radaru. Naikintuvai „EF-2000″ ir kuro papildymo ore orlaivis „Voyager” skrydžius vykdė iš Jungtinės Karalystės.
 
Didinant Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) įsitraukimą Baltijos regione bei sąveiką su NATO pajėgomis gegužės 2 dieną pirmą kartą Lietuvoje dislokuotas Nuolatinis jungtinių pajėgų štabas.
 
JEF yra aukštos parengties, daugiau kaip 10 tūkst. karių daugiašalis junginys, įkurtas 2015 m. ir sudarytas iš dešimties Europos valstybių partnerių skiriamų jūrų, oro, sausumos pajėgų. Šios pajėgos skirtos reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų, pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis, vykdomomis su Europos Sąjungos, NATO ir Jungtinių Tautų mandatu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.23; 06:47 

Šarvuotoji technika karinio parado metu. Slaptai.lt nuotr.

Vasario 11-kovo 4 dienomis vyks tarptautinės pratybos „Jungtinis ryžtas XV” (Combined Resolve XV), kuriose atlikti bendras gynybos operacijas treniruojasi daugiau nei 300 karių iš Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” (MPB „Žemaitija”) vadovybės štabo, pavaldžių batalionų bei JAV.
 
Tarptautinių pratybų atidarymo ceremonijos metu MPB „Žemaitija” vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius pabrėžė šių pratybų svarbą ir priminė, kad kiekvienos pratybos yra egzaminas, kuomet pasitikriname kaip pasiruošėme, kiek iš tiesų esame stiprūs bei kokios yra mūsų žinių, procedūrų, įrangos, technikos, ginklų sistemų, o ypatingai mūsų pačių moralės ir fizinio pasirengimo stipriosios ir silpnosios pusės.
 
Pasitelkę kompiuterinę taktinių situacijų simuliacijos sistemą MPB „Žemaitija” vadovybės štabo, pavaldžių batalionų bei sąjungininkų kariai, būdami savo išsidėstymo vietose, treniruojasi vykdyti karines užduotis, koordinuojant ir vykdant bendrą tarptautinę gynybą, taip pat siekiama stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, skirtingų užsienio valstybių karių integraciją bei gebėjimą prisitaikyti prie greitai kintančios aplinkos.
 
Pratybas organizuoja JAV Jungtinis tarptautinis mokymo centras, įsikūręs Europoje, į Lietuvą atsiuntęs stebėtojų-vertintojų grupę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.12; 02:00

Tarptautinės pratybos Baltijos jūroje. Lietuvos kariuomenės nuotr.
Tarptautinės pratybos Baltijos jūroje. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Šeštadienį Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų priešmininis laivas „Skalvis” (M53) ir patrulinis laivas „Aukštaitis” (P14) išplauks į Baltijos jūroje rengiamas svarbiausias šiemet tarptautines pratybas „Baltijos operacija 2020″ („BALTOPS 2020″).
 
Baltijos jūroje numatytose pratybos vyks Danijos, Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose.
 
Pratybose dalyvaus kariniai laivai ir orlaiviai iš septyniolikos NATO šalių: Kanados Danijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės ir JAV bei 2 aljansui nepriklausančių valstybių: Suomijos ir Švedijos.
 
Iš viso pratybose dalyvaus daugiau kaip 3 tūkstančiai karių, kurie pratybų užduotims atlikti panaudos 28 įvairaus tipo laivus bei 29 orlaivius.
 
Šiemet pratybose „Baltijos operacija 2020″ išskirtinai svarbus vaidmuo tenka Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Lietuvai atstovauja du vyresnieji vadovaujantys karininkai. Komandoras Audrius Venckūnas vadovaus jungtiniam priešmininiam užduoties junginiui, kurį sudarys NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė, Nyderlandų ir Vokietijos priešmininiai laivai bei mišrus Minų kovos junginys.
 
Tarptautinės pratybos Baltijos jūroje. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Komandoras Andrius Širvys vadovaus Baltijos šalių karinių laivų junginiui (BALTRON), prie kurio pratybų metu bus prijungti Vokietijos ir Lenkijos kariniai laivai.
Tarptautinės pratybos Baltijos jūroje. Lietuvos kariuomenės nuotr.
 
Priešmininis laivas „Skalvis” pratybose dalyvaus kaip junginio vadavietė. Patrulinis laivas „Aukštaitis” pratybose veiks Danijos vadovaujamo štabo kovinių laivų grupėje.
 
Pratybų metu bus tobulinamos karo laivų manevravimo formuotės, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.
 
Siekiant užtikrinti karinio personalo saugą ir sveikatą pratybos vyks tik jūroje, atsisakant pratybų pradžios įvadinių renginių uostuose, kur vykdavo vadovaujančio personalo ir štabų planavimo konferencijos, mokymai uoste.
 
Tarptautinės pratybos „Baltijos operacija 2020″ (BALTOPS 2020), kurioms vadovauja JAV karinis jūrų laivynas, šiemet jau yra 49-osios nuo jų organizavimo pradžios 1972 m. Lietuvos karinės jūrų pajėgos jose dalyvauja nuo 1993 metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.06; 07:45

Tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas“. Vyr. srž. Virginijaus Stonio nuotr.
Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ padaliniuose šeštadienį paskelbtas mokomasis aliarmas – kariai iš kareivinių pajudėjo į karinius poligonus, o birželio 9–11 dienomis Lietuvos keliuose suintensyvės karinės technikos judėjimas, praneša Lietuvos kariuomenė.
 
Didžioji dalis karinės technikos vienetų pajudės į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. Lietuvos kariuomenės šarvuočiai M113, Vokietijos kariuomenės tankai „Leopard II“ ir kovos mašinos „Marder“, Čekijos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos „Pandur“, Nyderlandų „Boxer“ – tai tik dalis technikos, kurią Lietuvos keliuose galės išvysti vairuotojai.
 
Birželio 9–10 dienomis karinė technika iš Panevėžio judės Utenos, vėliau Švenčionių kryptimi. Birželio 8–11 dienomis karinė technika iš Ruklos judės Ukmergės kryptimi, vėliau Molėtų kryptimi, dalis technikos judės Kaišiadorių kryptimi, vėliau magistraliniu keliu A1 iki Vievio, iš kur tęs žygį į Pabradės apylinkes. Technikos kolonos bus lydimos Lietuvos kariuomenės karo policijos.
 
Šis karinės technikos judėjimas yra tarptautinių pratybų „Geležinis Vilkas“ pradžia. Dvi savaites truksiantys mokymai skirti įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos bei dviejų „Geležinio vilko“ brigados batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.
 
Mokymų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės (NATO PKG), Karaliaus Mindaugo husarų (KMHB) ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų (VMPB) gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą bei sąveiką, vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.
 
Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos karių, pratybose taip pat dalyvaus Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Lenkijos kariai.
 
Siekiant treniruoti padalinių mobilumą, gebėjimą greitai pasiekti bet kurią Lietuvos vietą ir joje gintis bei naikinti priešo pajėgas, pratybų metu bus atliekami karinės technikos žygiai iš dislokacijos vietų į susitelkimo rajonus bei operacijų vietoves. Lietuvos keliais įvairias laikotarpiais judės apie tūkstantis vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo bei administracinės paskirties transportas.
 
Antrąją savaitę vyks kompleksinės lauko pratybos, kuriose vienetai treniruosis „pajėgos prieš pajėgas“ principu. Taip pat bus atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.
 
Iš viso pratybose „Geležinis Vilkas“ dalyvauja per 4000 karių iš 10 šalių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.09; 15:50

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Nuotraukos autorius – vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis (KAM)

Vyriausybei pristatytos krašto apsaugos sistemos aktualijos

Vyriausybė surengė išvažiuojamąjį posėdį Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe, kur susipažino krašto apsaugos sistemos aktualijomis.

„Kariuomenė turi matyti toliau, šauti toliau, judėti greičiau, todėl kariuomenės modernizavimas yra vienas iš svarbiausių gynybos prioritetų. Daugumai sprendimų, ypač infrastruktūros plėtros, reikalingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, o jo rezultatyvumui reikalingas buvimas viename informaciniame lauke“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Ministrams buvo pristatyti kariuomenės modernizavimo siekiai bei infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros klausimai, taip pat gynybinių pajėgumų stiprinimo aspektais. Vyriausybės nariams pristatytas krašto apsaugos biudžeto panaudojimas, finansavimo prioritetai bei būtini sprendimai, kuriems reikalingas derinimas su keliomis ministerijomis.

Vyriausybės nariai taip pat buvo supažindinti su saugumo situacija regione. „Vienodas grėsmių suvokimas didele dalimi lemia sėkmingų rizikos valdymo sprendimų atsiradimą“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Po posėdžio Ministrų kabineto nariai Gaižiūnų poligone stebėjo didžiausių šių metų Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ uždarymo ceremoniją.

Nuotraukų autorius – vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis (KAM).

2017.06.25; 02:29

Saliutas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Penktadienį baigiasi didžiausios šių metų tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017”. Pratybų uždarymo ceremonijos vyks Gaižiūnų (Jonavos r.) ir gen. Silvestro Žukausko (Švenčionių r.) poligonuose.

Paskutinė pratybų diena Pabradėje prasidėjo Husarų bataliono kovinių padalinių perdislokavimo operacija. Iš susitelkimo rajono šalia Paberžės miestelio (Molėtų r.) į Pabradės poligoną kariai buvo transportuoti JAV oro pajėgų sraigtasparniais. Saugiai pasiekę žemę husarai pradėjo vykdyti apgyvendintos vietovės puolimą. Treniruočių komplekse „Mūšis mieste“ gynėsi oponuojančias pajėgas pratybose imituojantys Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Kovinio rengimo centro Operacinės aplinkos kuopos kariai. 6 valandas vykusi operacija baigėsi husarų įsitvirtinimu perimtame miestelyje.

Pratybos „Geležinis vilkas“ truko dvi savaites – jų metų Gaižiūnų poligone treniravosi Rukloje dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas kartu su MPB „Geležinis vilkas“ artileristais bei iš Lenkijoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje treniravosi JAV Minesotos nacionalinės gvardijos, Karaliaus Mindaugos husarų bataliono, Karo medicinos tarnybos ir kitų vienetų kariai.

Mokymų metu Pietų, Vidurio ir Rytų Lietuvos dalyse buvo vertinamas neseniai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis, taip pat buvo treniruojamas „Geležinio vilko“ ir „Žemaitijos“ brigadų štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais.

Pirmą kartą buvo mokomasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, pratybose dalyvavo apie 5300 karių iš Lietuvos ir 10 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos. Šios pratybos – taip pat ir baigiamasis etapas Karaliaus Mindaugo husarų bataliono šauktiniams, kurie į atsargą bus išleisti birželio 30 dieną.

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių „Kardo kirtis“ pratybų dalis. Šias pratybas planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys yra NATO priešakinių batalionų treniravimas ir jų veiksmų suderinamumo su NATO sąjungininkais gerinimas. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Šcecine.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.23; 03:02

Savaitgalį, birželio 16-18 dienomis, Pietų Lietuvoje prasidėjo dar vienas pratybų „Geležinis vilkas“ etapas – gynybinės operacijos Suvalkų koridoriuje. Čia treniruojasi Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė, 10-osios artimos oro paramos brigados orlaivių grupė iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Karališkieji jūrų pėstininkai iš Didžiosios Britanijos, kariai iš Lenkijos ir Rumunijos. 
Lietuvos krašto apsaugos ministerija. Slaptai.lt nuotr.
 
Suvalkų ruože vyksta svarbus mokomasis šalies gynybos etapas – veikti dalinai priešo užimtoje teritorijoje mažais padaliniais ir panaudojant aukštos parengties karius, infiltraciją oru ir oro antskrydžius užtikrinti saugų atvykimą NATO pajėgoms iš Lenkijos teritorijos.
Birželio 18 d. vyks užimtų objektų ataka civilėje teritorijoje. Operaciją stebės JAV Mičigano valstijos senatorius Garis Petersas (Garry Peters), Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Ana Hol (Anne Hall), JAV Sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras Džonas Gronskis (John Gronski), Lietuvos Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, kt.

Karinės pratybos „Geležinis vilkas“ vyksta Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse. Jų metu vertinamas neseniai sukomplektuoto NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis. Treniruojamas „Geležinio vilko“ ir „Žemaitijos“ brigadų štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat šių pratybų metu bus treniruojamasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

Pratybose dalyvauja apie 5300 karių iš Lietuvos ir 10 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Kroatijos, Rumūnijos, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos.

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių „Kardo kirtis“ („Saber Strike“) pratybų dalis. Šias pratybas planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys yra NATO priešakinių batalionų treniravimas ir jų veiksmų suderinamumo su NATO sąjungininkais gerinimas. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas Tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Šcecine.

 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2017.06.19; 01:30

Birželio 12 d. vienu metu  Lietuvos kariuomenės karinėse teritorijose – Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje  „Geležinis Vilkas”  Rukloje ir  Generolo Silvestro Žukausko poligone – Pabradėje įvyks iškilmingos didžiausių šių metų Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ atidarymo ceremonijos. 

Pratybos „Geležinis Vilkas – 2017”

Birželio 12–23 d. vienų didžiausių šiais metais Lietuvoje tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu bus vertinamas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje pasirengimas vykdyti įvairaus tipo užduotis kartu su partneriais. 

Karinių pratybų „Geležinis Vilkas – 2017” metu

Rukloje nuo metų pradžios dislokuotai ir gegužės pabaigoje baigtai formuoti daugianacionalinei kovinei grupei vadovauja Vokietija, o puikiai parengtus ir apginkluotus karius yra skyrusios Belgija, Nyderlandai ir Norvegija. Liepą prisijungs ir Liuksemburgas.

Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse vyksiančiose pratybose dalyvaus apie 5, 3 tūkst. karių iš Lietuvos ir kitų devynių NATO valstybių: be NATO kovinę grupę Lietuvoje sudarančių valstybių kartu treniruosis ir kariai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Portugalijos.

Be to, pratybose „Geležinis vilkas 2017“ pirmą kartą vienu metu treniruosis ir dviejų Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabai. Kariai planuos ir organizuos gynybines ir puolamąsias operacijas tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms, kurios veiks apgyvendintoje vietovėje, bus gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat pratybų „Geležinis vilkas 2017“ metu pratybų dalyviai treniruosis veikti kartu su NATO padaliniais, atvykstančiais iš Lenkijos – taip bus siekiama sujungti pajėgas Suvalkų ruože. 

Dar vienas epizodas iš karinių pratybų „Geležinis Vilkas 2017”

„Geležinis vilkas 2017“ yra Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Saber Strike“ (liet. „Kardo kirtis“) dalis. Šias pratybas jau septintą kartą  planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakiniams batalionams treniruoti ir jų veiksmų suderinamumui su NATO sąjungininkais gerinti. Daugianacionalinės, puikiai apginkluotos ir parengtos, Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje dislokuotos, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pajėgos yra dalis JAV, NATO sąjungininkų ir partnerių atgrasymo nuo agresijos visoje Europoje įsipareigojimų dalis. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Szczecine (Lenkijoje).

Pateikiame pratybų „ Geležinis vilkas 2017“ programą:

  • Birželio 12 d. iškilmingos pratybų atidarymo ceremonijos Generolo S. Žukausko poligone ir Rukloje.
  • Birželio 17 d. visuomenei prisistatys pratybose dalyvaujantys kariai su ginkluote, ekipuote ir karine technika (tankai, šarvuočiai, haubicos, sraigtasparniai ir kt.). 
  • Birželio 20 d. Svečių ir žiniasklaidos diena Jonavos raj. – vyks vandens kliūties kirtimo operacija.
  • Birželio 23 d. Pratybų uždarymo ceremonijos Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone ir Rukloje.

KAM archyvo nuotraukos ir Lietuvos karių, dalyvaujančių „Saber Strike 2017“ pratybose Latvijoje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

2017.06.12; 02:15

Gegužės 19 d. Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos kviečia žiniasklaidos atstovus į tarptautinių pratybų „Liepsnojantis kalavijas 2017“ (angl. „Flaming Sword 2017“) svečių ir žiniasklaidos dieną Pabradėje (Švenčionių r.). Renginio metu bus trumpai pristatytos pratybos, vyks karinės operacijos parodomoji programa, ginkluotės ir ekipuotės paroda.

„Liepsnojantis kalavijas 2017“ – tai didžiausios šiais metais Baltijos regione vykstančios tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, kuriose kartu su Lietuvos kariais treniruojasi ir sąjungininkų kariai bei kitų už vidaus saugumą atsakingų institucijų atstovai. Pratybos vyksta visoje Lietuvoje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Asociatyvinė Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų nuotrauka.

2017.05.18; 03:03