Kinų taikonautai sėkmingai pakilo skristi į „Tiangong” kosminę stotį. EPA-ELTA nuotr.

Pekinas, spalio 15 d. (dpa-ELTA). Antroji Kinijos pilotuojama kosminė misija sėkmingai pakilo skristi į kosminę stotį „Tiangong“ („Dangaus rūmai“).
 
Kinijos raketa „Long March 2F“ pakilo iš Džiukuano kosmodromo Gobio dykumos pakraštyje šeštadienį po vidurnakčio vietos laiku.
 
Kinijos astronautai (taikonautai) ketina pasiekti naują Kinijos pilotuojamos kosminės programos (CMS) rekordą – kosmose praleisti ištisus šešis mėnesius.
 
Įgula gyvens šiuo metu statomos kosminės stoties „Tiangong“ modulyje „Tianhe“ („Dangaus harmonija“). Iki šiol taikonautai ilgiausiai kosmose yra praleidę tris mėnesius – tai dabartinis Kinijos rekordas.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2021.10.16; 07:46

Kinų astronautai. EPA-ELTA nuotr.

Trys kinų astronautai pakilo į Kinijos statomą kosminę stotį „Tiangong“. Juos skraidinantis erdvėlaivis ketvirtadienio rytą atsiplėšė nuo žemės Cziuciuanio kosmodrome Gobio dykumoje.
 
Tai pirmoji pilotuojama Kinijos misija į kosmosą per penkerius metus. Jei Tarptautinė komisinė stotis (TKS), kaip planuojama, artimiausiais metais bus baigta eksploatuoti, Kinija bus vienintelis šalis, turinti nuolatinę stotį orbitoje.
 
Kinijos valstybinė televizija tiesiogiai transliavo erdvėlaivio pakilimą. Jis į kosmosą skraidina astronautus Nie Haishengą, Liu Bomingą ir Tang Hongbą. Erdvėlaivis orbitoje susijungs su naujosios kosminės stoties „Tiangong“ pagrindiniu moduliu.
 
Per misiją kosmose astronautai atliks darbus stotyje, išbandys svarbias pagrindinio modulio funkcijas ir taip pat vykdys mokslinius eksperimentus. Nie Haishengas ir Lio Bomingas laikomi vienais labiausiai patyrusių Kinijos astronautų. Tuo tarpu Tang Hongbo tai pirmasis skrydis. Jei jie, kaip planuojama, prabus tris mėnesius, tai bus iki šiol ilgiausia Kinijos astronautų viešnagė orbitoje. 2016 metais kinai Chen Dongas ir Jing Haipengas kosmose praleido mėnesį.
 
Pirmasis orbitinės stoties „Tiangong“, kuri turėtų būti baigta statyti iki 2022-ųjų pabaigos, modulis į kosmosą buvo nuskraidintas gegužės pradžioje. Gegužės gale įvyko dar vienas krovininis skrydis, kurio metu nugabenta medžiagų ir kuro. Kad stotis būtų baigta, į kosmosą bus nusiųsti du po 20 tonų sveriantys laboratorijų moduliai. Kitais metais planuojami dar du krovininiai skrydžiai ir dvi pilotuojamos misijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.17; 09:14