„Azovstal“ gamyklos puolimas. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, gegužės 15 d. (dpa-ELTA). Rusija, Ukrainos duomenimis, fosforo bombomis apšaudė „Azovstal“ gamyklą Mariupolio uostamiestyje.
 
„Pragaras atėjo į Žemę. Į „Azovstal“, – sekmadienį „Telegram“ žinių kanale rašė Mariupolio miesto Tarybos narys Petro Andriuščenka.
 
Fosforo bombos užsidega reaguodamos su deguonimi ir padaro didelės žalos. Jas naudoti draudžia tarptautinė teisė. Deputatas kartu paskelbė iš oro darytą vaizdo įrašą, kuriame matyti ant plieno gamyklos krentantis ugnies lietus. Įrašo nepriklausomai patvirtinti nėra galimybių.
 
P. Andriuščenka taip pat paviešino nuotraukas su užrašais ant bombų, kurie rodo, kad bombos buvo numestos reaguojant į Ukrainos pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse. Kol kas neaišku, iš kur šios nuotraukos gautos. Ant spėjamų bombų rusų kalba buvo parašyta: „Kalusha, kaip norėjai! Ant „Azovstal“ ir angliškai „Help Mariupol – Help Azovstal right now“ (Padėkite Mariupoliui – Padėkite „Azovstal“ dabar“ ir data – gegužės 14-oji. Ukrainai pergalę „Eurovizijoje“ laimėjusios grupė „Kalusha Orchestra“ atlikėjas šiuos žodžius ištarė scenoje Turine.
 
Rusiškuose neapykantos komentaruose buvo galima perskaityti, kad fosforo bombos yra rusų pasveikinimas su pergale „Eurovizijos“ dainų konkurse. Rusų žiniasklaida naktį pranešė apie Ukrainos laimėjimą, tačiau priešingai nei ankstesniais metais valstybinė televizija konkurso transliuoti negalėjo. Rusija dėl karo prieš Ukrainą buvo pašalinta iš „Eurovizijos“.
 
„Azovstal“ gamykloje, Ukrainos duomenimis, įsitvirtinę apie 1 000 Mariupolio gynėjų. Jie atmeta rusų raginimus pasiduoti.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.16; 06:06

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukraina. EPA-ELTA nuotr.

Turinas, gegužės 15 d. (ELTA). 66-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvos atstovė Monika Liu su savo pačios sukurta daina „Sentimentai“ užėmė 14 vietą, laimėtoja žiūrovai ir komisijos paskelbė Ukrainą.
 
Antroji vieta atiteko Jungtinei Karalystei, trečioji Ispanijai. Ketvirtieji buvo Švedija. Penketuką užbaigė Serbija. Į dešimtuką dar pateko Italija, Moldova, Graikija, Portugalija ir Norvegija.
 
Paskutinė liko Vokietija.
Monika Liu su daina „Sentimentai“ pateko į „Eurovizijos“ finalą. EPA-ELTA nuotr.
 
Iš abiejų pusfinalių į šeštadienį vykusį 66-osios „Eurovizijos“ finalą pateko po dešimt dalyvių. Penkios „Eurovizijos“ didžiosios rėmėjos – Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija į konkurso finalą pateko be pusfinalio atrankos.
 
„Eurovizija“ – vienas ilgiausiai transliuojamų televizijos projektų visame pasaulyje. Pirmąjį konkursą Europa išvydo dar 1956-ųjų gegužės 24-ąją, ir per daugiau nei šešiasdešimt metų dainų konkursas tapo visos Europos tradicija ir mėgstamiausiu europiečių televizijos šou.
 
Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvauja nuo 1994 m.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.15; 06:04

Į „Eurovizijos“ finalą pateko dar 10 laimingųjų. EPA-ELTA nuotr.

Turinas, gegužės 13 d. (ELTA). Antrajame 66-osios „Eurovizijos“ pusfinalyje ketvirtadienio vakarą rungėsi 18 šalių. Laimingųjų bilietai atiteko 10 šalių atstovams. Finale varžovų jau laukia 10 pirmojo pusfinalio dalyvių, tarp ir Monika Liu, ir penkios „Eurovizijos“ didžiosios rėmėjos – Didžioji Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija.
 
Ir pirmojo, ir antrojo pusfinalio nugalėtojus rinko žiūrovai ir komisija, kurią kiekvienoje šalyje sudaro 5 muzikos industrijos profesionalai.
 
Į „Eurovizijos“ finalą pateko:
 
Belgija, Jeremie Makiese, „Miss You“
Čekija, We Are Domi, „Lights Off“
Azerbaidžanas, Nadir Rustemli, „Fade To Black“
Lenkija, Ochman, „River“
Suomija, The Rasmus, „Jezebel“
Estija, Stefan, „Hope“
Australija, Sheldon Riley, „Not The Same“
Švedija, Cornelia Jakobs, „Hold Me Closer“
Rumunija, WRS, „LIamame“
Serbija, Konstrakta, „In Corpore Sano“
„Eurovizijos“ finalas – gegužės 14 dieną.
 
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2022.05.13; 07:00