Jei kas atkreipė dėmesį į vieno pagrindinių referendumo organizatorių Pranciškaus Šliužo retoriką, turėjo pastebėti, kad jo kalboje labai dažni pareiškimai apie protestus. Apie juos kalbama, nors dalis valdančiosios daugumos pritaria referendumo organizavimui.

Labai nuoširdžiai referendumo idėją palaiko ištikima Viktoro Uspaskicho ginklanešė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Kai referendumas sulaukia tokio rimto palaikymo, išankstiniai P. Šliužo gąsdinimai protestais galėtų stebinti, jei neišanalizuotume praeityje vykusių procesų. Juk prieš 2004 m. Seimo rinkimus Rolandas Paksas tiesiog pasiaukojančiai protestavo prieš supuvusį elitą, dėl šių protestų rinkimus laimėjo R. Paksą palaikiusi Darbo partija, kuri su senais savo sąjungininkais iš socialliberalų partijos užsitikrino 50 vietų Seime.

Continue reading „Už referendumo ryškėja V. Uspaskicho ir V. Janukovyčiaus šešėliai”

Jeigu pastebėsime, kad Michailas Saakašvilis ir Vladimiras Putinas nemėgsta vienas kito, tai dar bus švelniai pasakyta, pradeda savo straipsnį The Christian Science Monitor žurnalistas Maikas Ekelas.

Šiuo metu M.Saakašvilis eina „vyresniojo valstybės veikėjo“ pareigas Fletcher School of Law and Diplomacy (Tuftso universitetas, JAV), bet jis vis dar linkęs vadinti V.Putiną „banditu“ ir „krikštatėviu“, taip pat ir už tai, kas dedasi buvusiose sovietinėse Ukrainos tipo respublikose, rašo autorius.

„M.Saakašvilis įtikinėja: Kijevo gatvės panašios į miesto kautynių lauką ne tik todėl, kad ukrainiečiai nepatenkinti ir išlieja savo požiūrį į vyriausybę, ne, tai kautynių laukas tarp Rytų ir Vakarų. Putino Kremlius bando atkurti imperiją“, – sakoma straipsnyje.

Įvykiai Ukrainoje – tai „pirmoji geopolitinė revoliucija XXI amžiuje“, – pareiškė M.Saakašvilis interviu laikraščiui.

Continue reading „Michailas Saakašvilis: įvykiai Ukrainoje – tai „pirmoji geopolitinė revoliucija XXI amžiuje“”

„Solidarnosc“ lyderio ir Nobelio Taikos laureato Lecho Valensos nuomone, Ukrainoje būtina kuo greičiau surengti naujus rinkimus, kitaip šalis gali nusiristi į pilietinį karą, rašo Andrea Tarkuinis laikraštyje La Repubblica. Buvęs Lenkijos valstybės vadovas, „Solidarnosc“ įkūrėjas Lechas Valensa atsakė į italų žurnalisto klausimus.

„Situacija Ukrainoje greitai keičiasi, – sako L.Valensa, – ir mes tikimės, kad tarpininkavimo iš šalies neprireiks, tačiau, jei įtampa stiprės, aš pasirengęs padėti ir būti tarpininkas“.

L.Valensa pataria opozicijai ir vyriausybei: „Jeigu jie turi abejonių, geriausias būdas gali būti referendumas. Jeigu aš būčiau prezidentas, tai surengčiau referendumą ir išankstinius rinkimus. Aš įsitikinęs, kad laimėtų dabartinis prezidentas“, – pareiškė L.Valensa.

Continue reading „Lechas Valensa: „Ukrainoje Europą ištiko fiasco, skubiai reikalingi rinkimai“”