Trečiadienio popietę Prezidentė Dalia Grybauskaitė įžiebs pirmąją Lietuvoje Kalėdų eglę ir paskelbs skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią.

Septintą kartą vykstančios „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia dovanoti geras, naujas knygas savo bibliotekoms – arčiausiai esančiai, mėgstamiausiai, dažniausiai lankomai, o gal dar neatrastai.

Renginį vainikuos iš naujo per Kalėdas atgimstanti legendinė Tomo Augulio daina „Kalėdų naktį tylią“, kurią Baltojoje salėje atliks Algirdas Kaušpėdas, Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Maksas Melmanas, Jurgita Jurkutė, Beata Nicholson, Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius.

Labdaros projektas „Kalėdų naktį tylią“ jau trečią kartą subūrė žymius šalies žmones bendram tikslui – kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“ muzikantai kviečia visuomenę prisidėti prie naujų vaikų dienos centrų kūrimo.

Per šešerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ tapo knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Knygas dovanoja bibliotekų skaitytojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai bei užsienio šalių ambasados. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota 225 tūkst. knygų.

Rengiantis „Knygų Kalėdoms“ Prezidentė šiais metais jau padovanojo knygų Vilniaus miesto centrinės bibliotekos Antakalnio filialui.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.22; 06:23

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo vasaros susitikime su įvaikintus ir globojamus vaikus auginančiomis šeimomis. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo vasaros susitikime su įvaikintus ir globojamus vaikus auginančiomis šeimomis. Beveik 300 vaikų, jų globėjų ir tėvų šventėje aptarė globos ir įvaikinimo procesus, dalinosi patirtimi, bendravo.

Pasak šalies vadovės, apsisprendimas globoti vaiką – didelė atsakomybė, tačiau ji atneša dar didesnį džiaugsmą ir atpildo jausmą. Iš visos šalies susirinkusios šeimos – įkvėpimas visiems ir puikus įrodymas, kad Lietuva tikrai gali būti be globos namų.

Prezidentė padėkojo visiems, pasiryžusiems įsivaikinti ar globoti. Pasak šalies vadovės, šis apsisprendimas ne tik suteikia laimės vaikams ir jų naujosioms šeimoms, bet ir padeda visai Lietuvai keistis – visuomenė tampa tam vis atviresnė.

Šalyje globojami beveik 5500 vaikų, pernai įvaikinta – 157. Šiuo metu globos institucijose dar gyvena 3186 vaikai, tačiau jų skaičius pastaruosius metus nuosekliai mažėja.

Tam, kad globos institucijų pertvarka spartėtų, skiriamas ypatingas dėmesys ir pastangos: įsigaliojo Prezidentės inicijuotos pataisos, užkirtusios kelią mažiausių vaikų (iki 3 metų) patekimui į globos namus, priimtos teisinės priemonės, įgalinančios užtikrinti rizikos šeimose augančių vaikų saugumą, padidinti tėvų ir institucijų atsakomybę, pagreitinti vaikų globos ir įvaikinimo procesus.

Su savivaldybėmis dirba ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ komanda – specialistai ir ekspertai domisi, su kokiomis kliūtimis susiduriama įgyvendinant globos įstaigų pertvarką, dalinamasi gerąja patirtimi kitose savivaldybėse.

Šventės dalyviai buvo vaišinami ledais, įteiktos dovanėlės, organizuotos pramogos ir žaidimai, išrinktas gardžiausias šventės pyragas. Vaikai į orą paleido balionus su linkėjimais kiekvienam pasaulio vaikui augti šeimoje. Susitikime taip pat dalyvavo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai dailininkai broliai Remigijus ir Algirdas Gataveckai.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.07.01; 02:00

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus geležinkelio stotyje kartu su prie jūros vykstančiais vaikų dienos centrų auklėtiniais traukiniu važiavo maršrutu „Vilnius–Klaipėda“ ir paskelbė iniciatyvos „Padovanok vaikui vasarą“ pradžią.

Antrą kartą vykstanti kampanijos „Už saugią Lietuvą“ iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“ kviečia įvairiais būdais prisidėti prie turiningo sunkumus patiriančių vaikų vasaros laisvalaikio, stiprinti vaikų socialinius įgūdžius ir sudaryti sąlygas dalyvauti vasaros stovyklose.

Šiemet valstybės skirtų lėšų vaikų vasaros stovykloms finansuoti užteks tik 11 procentų visų Lietuvos mokinių. Didžioji dalis iš 19 tūkstančių socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų neturės jokios galimybės vykti į vasaros stovyklas ar užsiimti kita turininga veikla bei bus priversti vasarą leisti žalingoje ir jiems netinkamoje aplinkoje.

Šalies vadovės teigimu, turiningam vaikų vasaros poilsiui užtikrinti reikalingos ne tik atsakingų žmonių, verslo, bet ir visų savivaldybių pastangos. Šiemet dalis savivaldybių jau atkreipė dėmesį į vaikų poilsio problemą: keturis kartus daugiau lėšų vaikų vasaros atostogoms skyrė Vilnius, padvigubėjo Panevėžio, Šalčininkų, Tauragės skiriamos lėšos. Tačiau vis dar yra savivaldybių, kurios jau kelerius metus iš eilės vaikų vasaros stovykloms neskiria nei cento: tai Joniškio, Jurbarko rajonai, Neringa ir Plungė.

Pasak Prezidentės, nors šiemet vaikų vasaros poilsiui skiriamos lėšos ir padidėjo, tačiau šalyje yra tūkstančiai vaikų, kurie nežino, ką reiškia prasmingos atostogos, vasaros stovyklos, nėra buvę prie jūros. Todėl tik susitelkę ir bendromis pastangomis galime pradėti keisti šią situaciją bei užtikrinti vaikams ne tik saugų, bet ir įdomų laisvalaikį. 

Kad vasaros laisvalaikis būtų tikrai saugus ir turiningas vargingiau gyvenantiems vaikams, „Padovanok vaikui vasarą“ kviečia aukojimo portale www.aukok.lt paremti vaikų išvykas į vasaros stovyklas, aplankyti artimiausią vaikų dienos centrą ir dovanoti savo laiką bei žinias arba pakviesti savaitgalio viešnagei globos namų auklėtinius.

Įmonių „Lietuvos geležinkeliai“, „Smiltynės perkėla“ ir Lietuvos jūrų muziejaus dovana – kelione traukiniu ir pramogomis pajūryje pirmieji džiaugėsi 100 vaikų iš dienos centrų visoje šalyje.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.06.02; 07:28

Antradienis, kovo 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi „Vaikų linijoje“, kur su darbuotojais ir savanoriais aptarė vaikų ir jaunimo emocinės būklės situaciją šalyje bei efektyviausias priemones sprendžiant smurto, patyčių ir žeminančio elgesio problemą. 

Stabdykime patyčias. Lietuvos Prezidento (Robertas Dačkus) nuotr.

Lietuvoje ir toliau išlieka didžiausias patyčių mastas tarp 42 šalių, nemažėja iš gyvenimo pasitraukusių mokinių skaičius, o emocinė ir psichologinė pagalba dar nėra lengvai prieinama visiems. 

Skubi ir anoniminė emocinė pagalba dabar užtikrinama daugiausia nevyriausybinių organizacijų pastangomis. Šalyje veikiančios kelios pagalbos linijos – vienas populiariausių ir efektyviausių pagalbos būdų. Vien „Vaikų linija“ kas mėnesį sulaukia apie 50 tūkstančių skambučių ir atsiliepti geba į kas ketvirtą. Dar prieš kelerius metus pagalbos sulaukti čia galėdavo tik kas 25-as emocinę krizę patyręs vaikas ar jaunuolis. Šiuo metu organizacijoje dirba 200 savanorių, tačiau jų dar trūksta tam, kad linijos veikla galėtų toliau sėkmingai plėstis. 

Palaikydama „Vaikų linijos“ veiklą šalies vadovė savo 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčio skyrė šiai organizacijai. 

Nors emocinė pagalba darosi lengviau pasiekiama, tačiau vien pagalbos linijos situacijos neišspręs. Būtina užtikrinti ilgalaikę psichologinę pagalbą ir patyrusiems smurtą, ir smurtaujantiems žmonėms. Kol kas nemokamos psichologo konsultacijos vis dar prabanga. 

Stabdant smurtą ir patyčias ypač svarbus ir visos visuomenės įsitraukimas. Pasak šalies vadovės, žeminimo kultūra plačiai išsikerojusi ne tik mokyklose, šeimose, bet ir įstaigose, viešojoje erdvėje, net Seime. Todėl Prezidentė paragino nebūti abejingiems ir reaguoti į bet kokias smurto apraiškas. Tik tada, kai nebijosime pasmerkti žeminančio elgesio ar suteikti pagalbą nukentėjusiam nuo patyčių, galėsime pažaboti dabar siaučiančią smurto epidemiją. 

Šiemet įsigalios Prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, numatančios prievolę visoms šalies mokykloms vykdyti prevencinę kovos su smurtu ir patyčiomis programą. Politinės valios Seime taip pat laukia Prezidentės inicijuotos įstatymų pataisos, kuriomis taps privaloma pranešti matant smurtą, operatyviai reaguoti ir paimti vaikus iš nesaugios jiems aplinkos. Pataisos padės užtikrinti vaikų saugumą, tėvų ir institucijų atsakomybę, paspartins vaikų globos ir įvaikinimo procesus. 

Susitikime taip pat dalyvavo „Vaikų linijos“ bičiulis ir kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius atlikėjas Donny Montell. Kova su patyčiomis – vienas iš Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos prioritetų. 

Jau aštuntąjį kartą visoje Lietuvoje startuojanti „Vaikų linijos“ iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ šiemet ragina matančius patyčias, fizinį ir psichologinį smurtą nelikti nebyliais liudininkais, aktyviai reaguoti, ištiesti pagalbos ranką ir taip prisidėti mažinant patyčių skaičių šalyje. Iniciatyva siekia atkreipti ne tik mokyklų, bet ir visų žmonių dėmesį į patyčių problemą, šviesti visuomenę ir kurti saugesnę aplinką vaikams. Šiemet prie veiksmo savaitės prisijungė apie 1200 ugdymo įstaigų, organizacijų, verslo įmonių ir neabejingų žmonių.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2017.03.21; 12:55

Antradienis, gruodžio 27 d. (Vilnius).  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“, kuri šiemet vyksta kartu su nacionaline socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, dalyvauja visos šalies viešosios ir mokyklų bibliotekos.

Per kiek daugiau nei mėnesį jau įvyko šimtai įvairiausių renginių, kuriuose ne tik skaitomos lietuvių ir užsienio autorių knygos, jos dovanojamos, bet ir organizuojami edukaciniai užsiėmimai, konkursai, varžybos, skatinama dalytis su tais, kurie turi mažesnes galimybes.

Bibliotekos ne tik kviečia pas save vaikų globos namų, dienos centrų auklėtinius, bet ir pačios lankosi įvairiose socialinėse įstaigose. Šiaulių, Jonavos, Šilutės, Šilalės, Vilkaviškio, Kretingos rajonuose, Vilniuje ir Kaune aplankyti vaikai ir seneliai, kuriems knygos jų kasdienai suteikia daug džiaugsmo.

Didelė šventė vyko Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje, kur Šiaulių miesto ir rajono įstaigoms labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ padovanojo 3278 naujas knygas. Būtent nuo šios bibliotekos skaitytojų laiško prasidėjo ir pačios pirmosios „Knygų Kalėdos“ 2011 metais.

Per Lietuvą keliaujanti akcija „Knygų Kalėdos“ skelbia, kad įkvepianti, patarianti, motyvuojanti literatūra gali pakeisti gyvenimą: padrąsinti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas.

Prezidentė knygas dovanojo kaimyninių šalių lietuviškų mokyklų vaikams, taip pat Kauno klinikų Neonatologijos skyriaus, kur gydomi neišnešioti naujagimiai, bibliotekėlei. Krizių centrams, įvairias socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms padovanotos knygos ima keisti ir smurtą patyrusių moterų, ir nepritekliuje gyvenančių vaikų, ir nuo priklausomybių kenčiančiųjų gyvenimus.

Knygas gausiai dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai. Tradiciškai akciją remia užsienio šalių ambasados – Airijos, Azerbaidžano, Graikijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Norvegijos, Nyderlandų ir kt. Prie akcijos prisijungė ir Lietuvos Respublikos Seimas su itin vertinga parlamentarizmo istorijos knygų kolekcija.

Kaip ir kiekvienais metais, aktyviai į akciją įsitraukė verslas. Prekybos tinklas „Maxima“ Ugdymo plėtotės centrui perdavė 3000 penkių pavadinimų knygų, kurios bus perduotos Lietuvos mokyklų bibliotekoms. IKEA suteikė galimybę Petrašiūnų dienos centro vaikams patiems išrinkti knygų savo gimnazijų bibliotekoms. AB „Amber Grid“ padovanojo knygų Širvintų rajono Jauniūnų bibliotekai.

Rašytojas Grigorijus Kanovičius ir jo sūnus Dmitrijus Kanovičius padovanojo mokyklų bibliotekoms 2500 knygų. Šios knygos pasieks ir Lietuvos rusakalbių mokyklas. Beveik 400 knygų bibliotekoms perdavė poetas Liudvikas Galdikas.

Tarp dovanojamų knygų – poezija, programinė literatūra, dokumentika ir knygos, kurias dovanojantys atrinko kaip jiems patiems ypač svarbias.

Lietuvos bibliotekininkų draugija kviečia socialiniuose tinkluose dalytis žinia apie knygas, kurios keičia gyvenimus – bibliotekų lankytojai mielai dalijasi nuotraukomis su knygomis, kurios jiems buvo svarbios tam tikrais gyvenimo laikotarpiais.

Akcijos metu surinktos knygos bus išdalintos visoms šalies mokyklų bibliotekoms. Naujos knygos pasieks ir vaikų dienos centrus, globos ir senelių namus. Iš viso per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms jau padovanota per 172 tūkst. knygų.

Visi, norintys prisijungti prie akcijos ir padovanoti knygų, dar gali tai padaryti iki sausio 6 dienos. Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose „Humanitas“, „Knygų namai“, „Pegasas“, „Vaga“, ir „Sofiklis“ bei prekybos tinklų „Iki“ ir „Rimi Hypermarket“ parduotuvėse, taip pat Lietuvos pašto skyriuose.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.12.27; 14:03

Antradienis, gruodžio 6 d. (Vilnius). Prezidentūroje susitiko Lietuvos verslo moterų tinklo atstovės ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusios moterys, globojamos Vilniaus miesto krizių centro. Verslininkės ėmėsi iniciatyvos padėti šioms moterims, taip papildydamos Prezidentės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“ dar viena puikia iniciatyva. 

Prezidentūroje susitiko Lietuvos verslo moterų tinklo atstovės ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusios moterys, globojamos Vilniaus miesto krizių centro.
Prezidentūroje susitiko Lietuvos verslo moterų tinklo atstovės ir smurtą artimoje aplinkoje patyrusios moterys, globojamos Vilniaus miesto krizių centro.

Pirmą kartą Lietuvoje moterų organizacija pasiūlė pagalbą moterims, išdrįsusioms nebesitaikstyti su smurtu ir pradėti keisti savo gyvenimą iš esmės. Susitikimo dalyvės kalbėjosi apie ateitį – kokia ji galėtų būti, kaip padėti smurtą patyrusioms moterims atsitiesti, siekti savo tikslų.

Krizių centro globotinės dalijosi savo išgyvenimais – ką reiškia išdrįsti pabėgti nuo smurto šeimoje, su kokiais sunkumais ir iššūkiais susiduriama mėginant iš naujo kurti savo gyvenimą. Apie savo patirtis pasakojo ir verslo atstovės.

Verslininkės parengė veiklos planą, pasiūlė mentorystę, individualų bendravimą, savišvietos užsiėmimus, paskaitas, ekskursijas. Visa tai asmeninę krizę išgyvenusioms moterims ir jų vaikams turėtų padėti atverti naujas galimybes, pajusti teigiamas gyvenimo permainas.

Ši iniciatyva – dar vienas vertingas žingsnis, mėginant spręsti smurto artimoje aplinkoje problemą. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį šalyje užregistruota daugiau nei 23 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, nuo smurto kenčia kas trečia Lietuvos moteris.

Lietuvos verslo moterų tinklas vienija verslininkes visuose šalies regionuose. Organizacija jungia profesionalias veiklias moteris – verslo savininkes ir aukščiausio lygio vadoves įmonėse.

Lapkričio pabaigoje Prezidentūroje įvykusiame kitame kovos su smurtu artimoje aplinkoje specialistų pasitarime buvo parengti pasiūlymai naujajai Vyriausybei, kaip efektyvinti šią kovą. Pasiūlymuose buvo akcentuojamas ir Prezidentės raginimas pasverti smurto prieš moteris kainą. Būtinybę ją įvertinti šalies vadovė yra pabrėžusi ir savo laiške Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui.      

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslas – kovoti su smurtu, savižudybėmis ir priklausomybėmis, skatinti globą ir įsivaikinimą. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti interneto puslapyje uzsaugialietuva.lt, socialinėje „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/uzsaugialietuva ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2016.12.08; 06:39

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Kaliningrado srityje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniais ir mokytojais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienyje gyvenančių lietuvių vaikais.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienyje gyvenančių lietuvių vaikais.

Tradiciniame, jau 8-ą kartą vykusiame kalėdiniame susitikime dalyvavo beveik 150 vaikų ir jų mokytojų iš kaimyninių šalių.

Viešėdami Prezidentūroje vaikai kartu su skautais mokėsi lietuviškų dainų, drauge su gyvosios istorijos puoselėtojais „Vikingų kaimas“ žaidė tradicinius žaidimus, aplankė Valstybės pažinimo centrą.

Piešti lietuviškų motyvų piešinius vaikams padėjo Prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Pasak Prezidentės, prie saugios Lietuvos kūrimo turi ir gali prisidėti viso pasaulio lietuviai.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuvai svarbus ir reikalingas kiekvienas vaikas, kad ir kur gyventų. Užsienio lietuviai visuomet brangino savo kalbą ir kultūrą, o užsienyje veikiančios lietuviškos mokyklos padeda šias vertybes perduoti ir jaunajai kartai. Su Lietuva širdyje augantys vaikai – neatsiejama mūsų šalies dalis.

Prasmingas susitikimas: Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kaliningrado srityje, Lenkijoje, Latvijoje ir Baltarusijoje gyvenančių lietuvių vaikais.
Prasmingas susitikimas: Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kaliningrado srityje, Lenkijoje, Latvijoje ir Baltarusijoje gyvenančių lietuvių vaikais.

Šiais metais vaikams įteiktos ypatingos dovanos – Lietuvos moksleivių kurti žaisliukai su asmeniniu laišku, kviečiančiu draugauti.

Prezidentė palinkėjo vaikams, kad su bendraamžiais Lietuvoje užsimezgusi draugystė paskatintų dar labiau domėtis Tėvyne, jos tradicijomis ir istorija. Šalies vadovė jauniesiems užsienio lietuviams taip pat padovanojo Lietuvos nacionalinį atlasą ir knygų jų mokyklų bibliotekoms.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Respublikos kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2016.12.03; 17:44

 

Penktadienis, lapkričio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią ir kartu su dienos centrų vaikais Prezidentūros Baltojoje salėje įžiebė pirmąją Kalėdų eglę.

Šeštą kartą vykstanti akcija „Knygų Kalėdos“ šiemet prisijungia prie Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“, skirtos smurtui, priklausomybėms, savižudybėms mažinti, vaikų globai ir įvaikinimui skatinti. Siekiant mažinti socialinę atskirtį šiais metais pasirinkta „Knygų Kalėdų“ tema – knygos, kurios keičia gyvenimą, todėl akcija kviečia dovanoti naujų knygų šalies mokyklų bibliotekoms.

Dar nė neprasidėjus akcijai jau padovanota beveik 6 tūkstančiai knygų. Rašytojas Grigorijus Kanovičius Lietuvos mokykloms perdavė 2,5 tūkst., prekybos tinklas „Maxima“ – 3 tūkst. gyvenimą keičiančių knygų.

Pasak Prezidentės, jau šeštus metus „Knygų Kalėdos“ yra šventinio stebuklo dalis, o visos geros knygos tampa stebukladarėmis. Valstybės vadovės teigimu, knyga gali pakeisti gyvenimą – įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį.  

Prezidentė pakvietė Lietuvos žmones dovanoti knygų, dalintis jomis ir kuo daugiau skaityti.

Šventėje kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai architektas ir grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, muzikantas Donatas Montvydas, žurnalistai ir laidų vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Jurgita Jurkutė su dienos centrų vaikais dalijosi įspūdžiais apie jų gyvenimą pakeitusias knygas. Renginį vainikavo kalėdinės eglutės įžiebimas ir gyvai atlikta legendinė, dar 1990 m. sukurta Tomo Augulio daina „Kalėdų naktį tylią“. Kūrinį atliko dainos autorius, grupės „Lemon Joy“ lyderis Igoris Kofas, dainininkai Steponas Januška, Edgaras Lubys, Violeta ir Vilius Tarasovai ir Liepa Mondeikaitė.

Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų mylėtojus visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Knygas tradiciškai dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida iki sausio 6 dienos ieškokite knygynuose, prekybos tinkluose ir Lietuvos pašto skyriuose.

Nacionalinė akcija „Knygų Kalėdos“ įgyvendinama kartu su bičiuliais: Bibliotekininkų draugija, Lietuvos leidėjų asociacija, Spaustuvininkų asociacija, Mažų ir vidutinių leidėjų asociacija, Rašytojų sąjungos leidykla, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Ugdymo plėtotės centru, VšĮ „Laikas skaityti“, Lietuvos paštu, knygynų tinklais „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“, mažmeninės prekybos tinklais „IKI“ ir „Rimi Lietuva“, leidyklomis „Alma Littera“, „Nieko rimto“, „Vaga“, „Sofoklis“, „Debesų ganyklos“, „Tikra knyga“, „Gelmės“, interneto prekybos portalais, nacionaliniu transliuotoju LRT, „Knygos per Penki TV“, naujienų portalu „15 min.lt“.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.11.26; 04:25

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre, kur visapusiška pagalba teikiama gatvėje atsidūrusiems jaunuoliams. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė - Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė – Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Amatų mokymo centre. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

Preliminariais skaičiavimais, kasmet gatvėje be pajamų ir pastogės atsiduria po kelis tūkstančius jaunų žmonių. Dažniausiai tai 16–25 metų vaikinai ir merginos, augę globos namuose, rizikos šeimose, kenčiantys nuo priklausomybių, turintys reikalų su teisėsauga. Dauguma jų sveiki ir galintys dirbti, tačiau visiškai praradę viltį ir gebėjimą savimi pasirūpinti.

„Esame visuomenė, kur kiekvienas iš mūsų – vienodai svarbus ir reikalingas. Užribis negali egzistuoti, kai kalbame apie likimo išbandymus patiriančius žmones. Nė vienas jų negali būti paliktas likimo valiai. Padėti šiems žmonėms – mūsų visų pareiga“, – teigė šalies vadovė.

Su gatvėje atsidūrusiais jaunuoliais dirba įvairios organizacijos, tačiau tam, kad rezultatas būtų efektyvus ir žmogus nebegrįžtų į ankstesnį gyvenimą, būtinas ilgalaikis ir kompleksinis darbas. Tokią paslaugą kol kas vienintelis Lietuvoje teikia „Carito“ Amatų mokymo centras. Čia iš gatvės ištrauktiems jaunuoliams 1–2 metams suteikiamas laikinas apgyvendinimas, socialinė ir psichologinė pagalba, gydoma nuo priklausomybių, mokoma amato. Centras padeda atsistoti ant kojų ir žengti pirmuosius savarankiškus žingsnius apie 20 jaunų žmonių per metus.  

Centre apsilankiusi Prezidentė pabrėžė, kad kiekvienas iš kritinės situacijos ištrauktas ir naują gyvenimą visuomenėje pradėjęs žmogus yra mūsų visų laimėjimas. Jauniems žmonėms teikiama pagalba atsiperka. Tai liudija sėkmingi Amatų mokymo centro pavyzdžiai. Ir tai yra geriausias įrodymas, kad tokia centro pagalba efektyvi ir labai reikalinga.

Šalies vadovė bendravo su centro darbuotojais, savanoriais, taip pat apžiūrėjo labdaros valgyklą „Betanija“ ir pati gamino žvakes dirbtuvėje, kur įdarbinami Amatų mokymo centre apgyvendinti jaunuoliai. Padėdami virtuvėje, kur per dieną pamaitinama per 500 skurdžiai gyvenančių vilniečių, ar gamindami žvakes, kurios paklausios per įvairias šventes, jaunuoliai ne tik įgyja amatą, bet ir socializuojasi, patys išmoksta teikti pagalbą kitiems.

Būtent tokiu pavadinimu – „Degu kaip žvakė“ pavadintas ir „Carito“ organizuojamas tradicinis paramos koncertas, vyksiantis lapkričio 6 dieną, Šv. Kotrynos bažnyčioje. Per jį surinktos lėšos bus skirtos pagalbai gatvėje gyvenantiems jaunuoliams.

Jau 27 metus veikianti organizacija „Caritas“ taip pat yra ir Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.10.28; 06:32

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose ir dalyvavo vaikų dienos stovyklos uždaryme.

Šalies vadovė susitiko su bendruomene, domėjosi, kaip organizuojamas vaikų užimtumas, aptarė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vaikų atostogų akcijos rezultatus. 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose. Lietuvos Prezidento kanceliarijos nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose. Lietuvos Prezidento kanceliarijos nuotr.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje yra daugybė vaikų, kurie nežino, ką reiškia prasmingos atostogos, vasaros stovyklos, nėra buvę prie jūros ar šventę tradicinių Joninių.

Valstybė turiningas vasaros atostogas gali suteikti tik kas dešimtam Lietuvos vaikui, todėl tik susitelkę ir bendromis pastangomis galime pradėti keisti šią situaciją bei užtikrinti vaikams ne tik saugų, bet ir įdomų laisvalaikį.  

Šalies vadovės kvietimą atkreipti dėmesį į vaikų užimtumo problemą vasarą išgirdo šalies žmonės, verslo įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos. Į akciją „Padovanok vaikui vasarą“ itin aktyviai įsitraukęs socialiai atsakingas verslas ne tik prisidėjo finansiškai – skyrė net 2/3 visų iniciatyvos lėšų, bet ir patys inicijavo veiklas.

Šimtai vaikų turėjo galimybę praleisti vasarą turiningai. Pavyzdžiui, Šv. Juozapo šeimos namai – vienas gerųjų akcijos pavyzdžių, kai informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacija „Infobalt“ dvidešimčiai dienos centrą lankančių vaikų padovanojo Robotikos stovyklą.

Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotr.
Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotr.

Akcijos įkvėpti galimybę vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą dovanojo kampanijos partneriai radijo stotis „ZIP FM“ (40 vaikų), UAB sveikatos centras „Energetikas“ (15 kelialapių), Palangos savivaldybė (360 vaikų).

Druskininkų „Snow arena“ pakvietė vaikus į nemokamas slidinėjimo pamokas, Lietuvos kelių direkcija surengė saugaus eismo pamokėles dienos centruose, po visą šalį keliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinių įgūdžių dienos stovykla (dalyvavo 100 vaikų).

Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotrauka.
Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotrauka.

Akcija paskatino 162 švietimo įstaigas, bibliotekas, muziejus, kultūros centrus 52 savivaldybėse suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti laisvalaikį. Tai tik masiškiausi pavyzdžiai – veiklas turiningam vaikų laisvalaikiui užtikrinti siūlė daug privačių iniciatyvų, organizacijų ar verslo įmonių.

Vizito metu šalies vadovė apžiūrėjo Šeimos namuose esančius laikino apgyvendinimo kambarius, kur teikiama pagalba krizės ištiktoms motinoms su vaikais, taip pat lankėsi vaikų dienos centre ir globos namuose, kuriuose jau inicijuojama pertvarka. Juose, iškėlus 8 vaikus, dar liks gyventi 16 globotinių.

Pasak Prezidentės, modernias socialines paslaugas teikiantys Šv. Juozapo šeimos namai – geriausias pavyzdys, kaip savivaldybių bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslu gali išspręsti socialinės atskirties mažinimo ir vaikų užimtumo problemas.

Pagrindinis finansavimo šaltinis mišrias socialines paslaugas vaikams ir tėvams siūlančiuose Šv. Juozapo namuose – Kaišiadorių rajono savivaldybė, kuri perka visas teikiamas paslaugas. Tai išskirtinis atvejis Lietuvoje ir puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip efektyviau pasirūpinti vaikais, augančiais socialinės rizikos šeimose.

Kartu su Prezidente aplankyti 5 dienas stovykloje praleidusių vaikų iš globos namų ir vargingiau gyvenančių šeimų atvyko kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai žurnalistai Andrius Tapinas ir Rūta Mikelkevičiūtė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos.

2016.08.13; 06:39

Trečiadienis, birželio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje „Mano vasara saugi“. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre pristatytos vasariškos pramogos ir galimybės leisti vasarą vaikams, jaunimui, šeimoms, moksleivių klasėms.

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skirtų lėšų atostogauti užteks tik 12 procentų Lietuvos mokinių, iš kurių apie 20 procentų yra vaikai iš socialiai remtinų šeimų. Visi likę socialinę atskirtį patiriantys vaikai, gyvenantys skurdesnėmis sąlygomis, dažnai laiką leidžiantys žalingoje ir netinkamoje aplinkoje, neturi jokios galimybės turiningai leisti laisvalaikį, nuvykti į vasaros stovyklą ar užsiimti dienos centruose.

Pasak Prezidentės, vaikų vasaros užimtumui užtikrinti reikalinga visų savivaldybių iniciatyva. Daugiausiai lėšų vaikų vasaros poilsiui skiria Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto savivaldybės. Didžiausios lėšos, tenkančios vienam vaikui – Švenčionių, Šiaulių, Šalčininkų rajonų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Tačiau net 10 savivaldybių šalyje vaikų vasaros stovykloms iš savo biudžeto neskiria nei cento.

Siekiant užtikrinti saugų ir turiningą vasaros laisvalaikį vargingiau gyvenantiems vaikams, startavo iniciatyva „Padovanok vaikui vasarą“, kviečianti aukojimo portale www.aukok.lt nupirkti vaikui kelialapį į stovyklą, užsiėmimus dienos centre ar tiesiog pervesti tam lėšų. Ši iniciatyva – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ telkia visuomenę – NVO, socialiai atsakingo verslo įmones, institucijas, privačius asmenis, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą. Kampanijos tikslas spręsti skaudžiausias socialines problemas – skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą, mažinti smurtą ir patyčias, mažinti priklausomybes, savižudybių mastą ir užtikrinti efektyvią prevenciją.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos nuotraukos (Robertas Dačkus).

2016.06.01; 16:45