Emmanuelis Macronas. EPA – ELTA nuotr.

Haga, balandžio 11 d. (AFP-ELTA). Protestuotojai antradienį nutraukė Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono valstybinio vizito Nyderlanduose metu sakomą kalbą apie Europos suverenitetą.
 
45 metų Prancūzijos vadovas susidūrė su protestais ir streikais Prancūzijoje prieš jo pensijų reformas, o ketvirtadienį numatoma nauja streikų diena.
 
„Kur Prancūzijos demokratija? Kada mes ją praradome?“ – šaukė demonstrantai, buvę Hagos „Amare“ teatro, kuriame E. Macronas sakė kalbą, salėje tarp klausytojų, matė AFP žurnalistai.
 
Dvi protestuotojos laikė geltoną plakatą su užrašu „Smurto ir veidmainystės prezidentas“, o vienas protestuotojas kitoje teatro pusėje iškėlė mėlyną plakatą.
 
„Galiu atsakyti į šį klausimą, jei duosite man šiek tiek laiko“, – atsakė E. Macronas. Maždaug po minutės apsaugininkai protestuotojus išvedė iš salės.
Prancūziją vėl krečia protestai dėl pensijų reformos. EPA-ELTA nuotr.
 
Prieš kalbą maždaug dviejų dešimčių protestuotojų grupė taip pat skandavo šūkius prie teatro.
 
E. Macronas toliau sakė, kad „labai svarbu rengti socialinius debatus“ ir kad „aš galiu atsakyti į visus jums rūpimus klausimus apie tai, ką mes diskutuojame Prancūzijoje“. Jis sakė, kad žmonės, kurie daro „ką (jie) nori“ prieš įstatymus, su kuriais nesutinka, „kelia pavojų demokratijai“.
 
E. Macronas susiduria su didžiausiu iššūkiu per savo antrąją kadenciją dėl savo itin svarbios pensijų sistemos pertvarkos, kuri apima pensinio amžiaus ilginimą nuo 62 iki 64 metų ir reikalavimą, kad žmonės dirbtų ilgiau, norėdami gauti visą pensiją.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.04.12; 06:50

Kaukės mėlyname fone. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, sausio 5 d. (ELTA). Ukraina „veidmainyste“ pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimą dėl paliaubų per stačiatikių Kalėdas.
 
„Rusija turi palikti okupuotas teritorijas – tik tada bus sudarytos „laikinos paliaubos“, – ketvirtadienį tviteryje rašė prezidento biuro patarėjas Mychailas Podoliakas. Priešingai nei Rusija, Ukraina esą nepuola svetimos teritorijos ir nežudo civilių. Tai esą daro tik Rusija.
 
Prieš tai Kremlius paskelbė apie vienašališkas 36 valandų paliaubas per stačiatikių Kalėdų šventes – penktadienį ir šeštadienį.
 
Rusų pajėgos vasario pabaigoje įžengė į Ukrainą ir rugsėjį neteisėtai aneksavo dalis Rytų ir Pietų Ukrainos.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
spy_story

Lenas Deitonas (Len Deighton, g. 1929) – rašytojas, kuriantis „šnipinėjimo romano“ žanru. Skirtingai nuo tokių savo „plunksnos brolių“ kaip Janas Flemingas (Ian Fleming), Gremas Grinas (Graham Greene) ir Džonas Le Karee (John le Carré) pats L.Deitonas niekada netarnavo žvalgyboje.

Savo darbo karjerą jis pradėjo valdininku geležinkelyje. Paskui buvo pašauktas į ginkluotąsias pajėgas.

 Įgijo karinio fotografo specialybę ir buvo paskirtas į Karališkųjų KOP Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Po demobilizacijos 1949 metais lankė Meno mokyklą. Tuo pačiu metu uždarbiavo kaip oficiantas restorane ir taip susižavėjo kulinarija, kad net tapo sekmadieniais Observer‘e leidžiamos linksmos komiksų serijos ta tema autoriumi, taip pat parašė dvi virėjų knygas. Vėliau L.Deitonas spėjo padirbėti apipavidalintoju Niujorke ir meniniu direktoriumi vienoje reklamos agentūroje Londone.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: Lenas Deitonas niekad netarnavo žvalgyboje”