Honkongo policija vaiko protestuotojus, užpuolusius valstybinę Kinijos naujienų agentūrą „Xinhua“. EPA-ELTA nuotr.
Šeštadienio vakarą Honkongo antivyriausybiniai protestuotojai smarkiai nusiaubė Honkonge įsikūrusį Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ biurą.
 
Naujienų agentūra taip nukentėjo pirmą sykį per pastaruosius penkis mėnesius šiame pusiau autonominiame mieste vykstančius socialinius neramumus.
 
Protestuotojai sudaužė stiklines biuro duris, išpurškė sienas raudonais dažais ir pastato prieangyje uždegė kelis laužus.
 
Tuo metu policijos pareigūnai griebėsi vandens patrankų, ašarinių dujų ir guminių kulkų, kad galėtų išsklaidyti daugelyje miesto rajonų susirinkusius protestuotojus.
 
Laikraštis „The South China Morning Post“ primena, kad šių metų birželį Honkonge prasidėjo masiniai protestai prieš vietos valdžios inicijuotą įstatymo projektą, kuris leistų išduoti iš Honkongo į žemyninę Kiniją teisminiam persekiojimui asmenis, įtariamus pažeidus KLR įstatymus.
Honkongo protestuotojai užpuolė valstybinę Kinijos naujienų agentūrą „Xinhua“. EPA-ELTA nuotr.
 
Opozicijos šalininkai būgštavo, kad naujas įstatymas galėtų būti taikomas ne tik baudžiamųjų ir korupcijos bylų atsakovams, bet ir žmogaus teisių gynėjams.
 
Visuomenės spaudžiama Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam atsiėmė įstatymo projektą, bet tai nesustabdė protestų bangos.
 
Spalio pradžioje Honkongo valdžia oficialiai uždraudė demonstracijų ir viešų renginių dalyviams dėvėti kaukes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.03; 07:16
pavardes

Sunku įsivaizduoti, bet buvo laikai, kada žmonės neturėjo pavardžių. Taip ir kreipdavosi vienas į kitą: „Sveikas, storuli!”, „Štai ir žvairys!” Kiek vėliau atsirado žmonių vardai. Mergaitė, gimusi badmečiu, galėjo būti pavadinta Una /keltų kalba – „badas“/, o šviesiaplaukę mergaitę pavadino Blanša /prancūziškai – „balta“/..

Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad pirmosios pavardės – kaip šeimos arba giminės vardai – atsirado dar Romos respublikos laikais, maždaug 500 m.pr.m.e. Kiti tyrinėtojai teigia, kad pirmosios pavardės atsirado Gruzijoje ir Armėnijoje IV-VI a. Europoje pavardės pirmiausia atsirado Italijoje X-XI amžiais, o iš čia jas perėmė prancūzai, anglai, vokiečiai.

Continue reading „Kas mums “davė” pavardes?”