Kalėjimo tvoros. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, lapkričio 15 d. (dpa-ELTA). Rusijos kariuomenei traukiantis iš pietinio Ukrainos Chersono miesto iš kalėjimo pabėgo šimtai įtariamų žmogžudystėmis ir kitų pavojingų nusikaltėlių, pranešė policija.
 
Iš daugiau nei 450 bėglių tik 166 vėl suimti, antradienį Ukrainos televizijai sakė policijos vadas Ihoris Klimenka. Iki gyvos galvos nuteistas žudikas buvo išvežtas į kalėjimą kaimyniniame Mykolajivo mieste. Iš viso ieškoma daugiau nei 100 vyrų, kaltinamų žmogžudystėmis.
 
Žiniasklaidos leidinio „Hromadske“ reporterio teigimu, Rusijai atsitraukiant kalinius paleido kalėjimo darbuotojas.
 
Praėjusį penktadienį Rusijos daliniai baigė trauktis iš šiaurės vakarinio Dnipro upės kranto, palikdami ir svarbų Chersono miestą. Tai buvo vienintelė regiono sostinė, kurą Rusijos pajėgoms pavyko užimti pačioje vasarį pradėtos invazijos į Ukrainą pradžioje.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.11.16; 06:04

Vladimiras Putinas. Grobonies dantys. EPA – ELTA foto

Maskva, lapkričio 6 d. (ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, pagal kurį į karinę tarnybą gali būti šaukiami piliečiai, turintys neišnykusį teistumą už žmogžudystes, plėšimus, vagystes, prekybą narkotikais ir kitus sunkius nusikaltimus, numatytus Rusijos Federacijos baudžiamajame kodekse, praneša CNN.
 
Tai leidžia mobilizuoti šimtus tūkstančių asmenų, nuteistų lygtinai arba neseniai paleistų iš kolonijų, kuriems anksčiau buvo uždrausta tarnauti.
 
Įstatymas netaikytinas tiems, kurie yra teisti už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius, išdavystę, šnipinėjimą ar terorizmą, taip pat už pasikėsinimą nužudyti valstybės pareigūną, lėktuvo užgrobimą, ekstremistinę veiklą ir neteisėtą disponavimą branduolinėmis ir radioaktyviosiomis medžiagomis.
 
V. Putinas penktadienį pareiškė, kad Kremlius jau mobilizavo papildomus 18 tūkst. karių, be numatytų 300 tūkstančių, kariauti Ukrainoje.
Anksčiau šią savaitę Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad visi dalinės mobilizacijos veiksmai, įskaitant šaukimų įteikimą, buvo sustabdyti, kai pareigūnai pareiškė, kad projekto tikslas – surinkti 300 tūkst. karių – buvo pasiektas.
 
Tačiau V. Putino įsakas dėl dalinės mobilizacijos baigs galioti tik tada, kai prezidentas pasirašys kitą atitinkamą oficialų įsaką. Iki tol jis pasilieka teisę ateityje į karinę tarnybą šaukti daugiau žmonių.
 
Liūdnai pagarsėjusios Rusijos „Wagner“ karinės grupuotės vadovas Jevgenijus Prigožinas kvietė kalinius iš Rusijos kalėjimų prisijungti prie grupuotės kovotojų kariauti Ukrainoje.
 
Tačiau V. Putino pasirašytos pataisos nesusijusios su J. Prigožino vykdomu verbavimu. Šis įstatymas taikomas kaliniams, kurie buvo nuteisti lygtinai arba paleisti iš kolonijų. Šie asmenys paprastai turi būti prižiūrimi valdžios institucijų 8-10 metų, kol išnyks teistumas. Jie negali išvykti iš savo gyvenamosios vietos ir privalo laikytis įvairių apribojimų.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2022.11.07; 06:00