Po kelis metus trukusio ikiteisminio tyrimo bei bylos nagrinėjimo pirmosios, apeliacinės ir kasacinės instancijos teismuose, Lietuvos apeliacinis teismas šiandien paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Seimo nariui A. Sacharuk. 

Prokuratūra

Teismas sutiko su nuoseklia prokuratūros pozicija, kad kito Seimo nario kortelės naudojimas, fiktyvus balsavimas ja už kitą Seimo narį, yra veikos, atitinkančios Baudžiamojo kodekso 228 str., 300 str. ir 302 str. sudėtis.

Priimdamas sprendimą Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino 2015 metų vasarą priimtą Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegijos išteisinamąjį nuosprendį, kuriuo A. Sacharukas buvo išteisintas kaip nepadaręs jokio nusikaltimo.

Valstybinį kaltinimą palaikiusio Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro Vytauto Kukaičio teigimu, šis sprendimas yra itin svarbus teismų praktikai.

„Teismas suformulavo baudžiamosios atsakomybės ribas, nurodydamas, kad tyčinis balsavimas, paremtas priešingais teisei ketinimais ir pagrindais, t. y. kai su Seimo nario ar be jo žinios fiktyviai balsuojama siekiant melagingai pridengti kito Seimo nario buvimą posėdžio metu, turint priešingą teisei motyvą, pvz. siekiant neprarasti atlyginimo už praleistus posėdžius, imituojant dalyvavimą posėdyje – buvimą darbe, yra nusikalstamas elgesys užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę. Kartu tyčiniai nusikalstamai atlikti veiksmai yra ir piktnaudžiavimas tarnyba, t. y. BK 228 straipsnis, jei dėl to buvo padaryta didelė neturtinė žala. Šiuo atveju kalbame apie Seimo autoriteto pažeminimą.“ – po teismo sprendimo komentavo prokuroras V. Kukaitis.

Už šias nusikalstamas veikas teismas A. Sacharuk skyrė skyrė 50 MGL (1882 Eur) baudą.

Šis įsiteisėjęs teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam teismui per tris mėnesius nuo paskelbimo dienos.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2017.06.06; 02:58

video_cip

Kuo įsiminė Audrės Kudabienės laida apie Vilties Prezidento Stasio Lozoraičio mirties aplinkybes? Kodėl neįtikinamos parlamentaro Sauliaus Stomos versijos apie pirmuosius Prezidento rinkimus? Kodėl Adolfui Šleževičiui buvo leista tapti premjeru ir kokį čia vaidmenį suvaidino “pilkasis kardinolas” Vladimiras Beriozovas?  Kodėl iš postų būtina vyti visus valstybės tarnautojus, kurie tautą pravardžiuoja “minia”? Kodėl kuriamas Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko kaip “atpirkimo ožių” mitas? Kodėl Seimo narys Vytenis Andriukaitis neturi teisės moralizuoti kolegų? Kokios bausmės nusipelnė amžinasis Seimo “turistas” Egidijus Vareikis? Kokia tikroji parlamentaro Manto Adomėno problema? Ar būtina keisti rinkimų į Seimą tvarką? Ar būtina Ypatingojo Prokuroro institucija? Kodėl viešojoje erdvėje tiek daug specialiai brukamos dezinformacijos apie Tautos Ateities Forumą? Koks TAF požiūris į pedofilijos skandalą bei mažinamas pensijas? Kokią peticiją pasirašyti ragina TAF valdyba? Kodėl TAF vadovybė mano, jog reikia atsisakyti „partinių sąrašų“ bei ženkliai sumažinti Seimo narių skaičių? 

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Ar tikrai Stasys Lozoraitis buvo nunuodytas?“

sacharuk

Ketvirtadienis. Keturiolikta valanda. Sėdu prie kompiuterio tuo metu, kai Seimo pirmininkė Irena Degutienė prieš netrukus prasidėsiantį slaptą balsavimą dėl apkaltos Linui Karaliui ir Aleksandrui Sacharukui palinki visiems Seimo nariams skanių pietų.

Lietuvos televizijos transliacija iš tautos atstovybės būstinės, kur nuo pat ryto vyko aršūs debatai, išmesti lauk iš Seimo tuos du narius ar ne, laikinai nutraukiama.

Už savo daugiabučio lango matau prie konteinerio palinkusią senutę, ji, matyt, irgi ruošiasi pietauti, ir jai, dingojas, visai nesvarbu, kaip toji „korida“, anot prieš pietus ugningai kalbėjusiojo Seimo nario Jono Ramono, pasibaigs.

Continue reading „Skerstuvės Seime“

kaltina

Seimo nariai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai nusprendė išvadą paskelbęs Konstitucinis Teismas.

Man labai patiko, kad Konstitucinis teismas kaip pirmokams Seimo nariams paaiškino jų darbo esmę. Teismas pabrėžė, kad Konstitucija iš Seimo nario besąlygiškai reikalauja ištikimybės priesaikos vien Lietuvos valstybei, pasižadėjimo gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus.

Continue reading „Pagaliau aišku – sacharukai ir karaliai negalės daryti bet ko“

sacharuk

“Toks neteisėtas Seimo nario, Seimo frakcijos “Viena Lietuva” (dabar – Krikščionių frakcija) ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Aleksandro Sacharuko elgesys, kai iš esmės sąmoningai, sistemingai ir tyčia naudojamasi kito Seimo nario pažymėjimu, o viešumoje pateikiama akivaizdžiai melaginga ir tikrovės neatitinkanti informacija apie savo veiksmus teigiant, kad LR Seimo elektroninė balsų skaičiavimo sistema yra netobula, – leidžia daryti išvadą, jog A.Sacharukas šiurkščiai pažeidė LR Konstituciją ir sulaužė Seimo nario duotą priesaiką, kuria A.Sacharukas įsipareigojo “gerbti ir vykdyti LR Konstituciją ir įstatymus” ir prisiekė “visomis išgalėmis sąžiningai tarnauti Tėvynei”.

Continue reading „Lemtinga Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininko Aleksandro Sacharuko klaida“

linas_karalius

Visuomenės aktualijų portalui Slaptai.lt pavyko gauti labai įdomų Seimo Specialiosios tyrimų komisijos dokumento projektą. Tame projekte išsamiai išdėstyta, kaip buvo apklausiamas keliones į egzotiškas šalis pamėgęs parlamentaras Linas Karalius, kokius argumentus pateikė jo oponentai, o kokius – šalininkai. To dokumento projektas vadinasi “išvada dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Linui Karaliui”. Skaitant šį projektą ne sykį kilo mintis: juk tokių piktnaudžiavimų tarnybine padėtimi padoriose, rimtose, demokratinėse valstybėse visai neturėtų būti. Šiandien skelbiame įspūdžius, patirtus perskaičius išvadas dėl apkaltos Seimo nariui L.Karaliui pagrįstumo. Rytoj pateiksime savo įspūdžius, patirtus perskaičius “išvadas dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui”.

Continue reading „Ar Seimo nario Lino Karaliaus išdaigos vertos apkaltos?“