big_pistoletas

Lietuvą sukrėtė Vilniaus Apygardos teismo teisėjo elgesys. Girtas teisėjas Z.Birštonas griuvinėjo eidamas, o po to pradėjo keikti žurnalistus, naudodamas ir necenzūrinius žodžius.

Beje, šis teisėjas buvo vienas iš Eglę Kusaitę slaptame teisme teisiančios kolegijos narių. Z.Birštonas jau pašalintas iš teisėjų, tačiau toks jo elgesys – tai dar vienas smūgis ir šiaip jau nedidelį autoritetą turinčiai teismų sistemai. Jau reikalaujama ir Vilniaus Apygardos teismo vadovo A.Šumsko atsistatydinimo.

Continue reading „Kruvinas kleptokratijos ratas“

grotos1

Lietuvoje paminėtos nepriklausomos valstybės atkūrimo 21-osios metinės. Toks laiko tarpas valstybės istorijoje yra pakankamai ilgas, kad galėtume įvadinti, kokios teigiamos ir neigiamos permainos įvyko.

Galime pasidžiaugti bent daline žodžio laisve, susirinkimų laisve. Katalikų bažnyčios bei kitų krikščioniškų konfesijų veiklai jau netrukdoma. Tačiau Lietuvai labai pakenkė nuo 2008 metų pabaigos pasireiškusi ekonominė ir finansinė krizė. Ir čia vėlgi reikia ieškoti gilesnių šios krizės šaknų, nes kai kuriose kaimyninėse valstybėse krizės poveikis jau neutralizuotas, o Lietuvoje vis dar jaučiamas didžiulis nuosmukis. Tenka konstatuoti, kad gili krizė susijusi su  Lietuvoje įsigalėjusia korupcija. Būtent didžiulės korupcijos įtakoje įvyko daugelis neigiamų procesų.

Continue reading „Ar veikia Lietuvoje konclageriai?“

Copy of kliunka_kliunka

Ekonominio ir politinio chaoso apimtoje šalyje bandoma daryti tam tikrus žingsnius, kurie padėtų nors kiek sušvelninti ekonominę krizę. Seime svarstomi projektai dėl to, kad nuo 2011 metu pradžios pensijų dydis būtų grąžintas į ankstesnes, iki sumažinimo buvusias ribas. Svarstomi ir projektai dėl PVM lengvatų spaudai bei viešbučiams. Tai labai svarbūs projektai, nes daugumos pensininkų padėtis sunki. Tegaudami 600-900 litų siekiančias pensijas, jie tiesiog skursta arba balansuoja ties visiško skurdo riba. Per dideli PVM mokesčiai kenkia viešbučiams, nes gretimose valstybėse egzistuoja daug mažesnis PVM tarifas, ir ten nukrypsta didieji turistų srautai. O krikščioniškai ir kultūrinei spaudai 21 procento PVM tarifas tiesiog tarsi kilpa ant kaklo, trukdanti normaliai leidinių veiklai.

Continue reading „Omertos dėsniai“

generaline-prokuratura1

Pastaruoju metu visuomenės ir dėmesio centre dažnai atsiduria teismai. Teismuose nuo gegužės pradžios buvo svarstoma D.Kedžio dukrelės globos byla. Šioje byloje galutinis taškas dar nepadėtas.

Tai, kad pasinaudojant Lietuvos teismais, yra vykdomas puolimas prieš pažangius politikus, žurnalistus ir visuomenės veikėjus, jau tampa pastoviu reiškiniu. Štai skandalingai pagarsėjęs profesorius J.Kostinas (jis buvo nelegalios aukštosios mokyklos – Tarptautinės Baltijos Akademijos steigėjas) 2004 metais padavė į teismą profesorių V.Daujotį, kaltindamas jį šmeižtu. V. Daujotis daugiau nei du metus tampytas po teismus, kol galų gale teismas jį išteisino.

Continue reading „Kuo galėtų pasigirti Lietuvos generalinė prokuratūra? Niekuo …“